Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Daļa Karpa parka teritorijas Bauskā nožogota; viedokļi par šo jaunievedumu pilsētniekiem dažādi

Bauskas 2. vidusskolai un Mākslas skolai ir paplašināta zaļā teritorija, uzstādot žogu Karpa dārzā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Vismaz 30 soļu no parka ir noņemti un nožogoti, līdz ar to Karpa (Korfa) dārza aprises ir samazinājušās,» vēsta iedzīvotāji «Bauskas Dzīves» redakcijai un jautā, kālab parka teritorijā uzstādīts nožogojums. «Vienīgais parks, kas mums šeit ir, un to pašu tagad sāk dalīt un iežogot!» sašutumu pauž baušķeniece I.

«Bauskas Dzīves» žurnālisti, ejot parkā gar izbūvēto žogu, ievēroja no jauna iekārtotu bruģētu celiņu, pa kuru var aizdoties arī līdz dīķim un strūklakai, kura gan joprojām nedarbojas. Novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļā skaidroja, ka, ņemot vērā iedzīvotāju paradumus šķērsot parka teritoriju pa iemīdītu taciņu, tika izbūvēta gājēju ietve, lai radītu pievilcīgāku parka vidi, netiktu izmīdīts zāliens, samazinātos dubļi un uzlabotos parka vizuālais izskats.

Kāds jauns pāris, stumjot mazuli ratiņos, pirmoreiz ievērojuši žogu un noteica, ka skolai laikam zaļās teritorijas pietrūcis. Bet būšot, ja ne labāk, tad citādāk gan. Parkā uz soliņa piesēdusi kāda sieviete, viņas skaļā purpināšana dzirdama pa gabalu. Kurš gan apstiprinājis šādu žogu sliešanu!? «Par lēģeri Bausku grib pārvērst. Pēc kā te tagad izskatās, parks izbojāts, jūtamies kā cietumā aiz restēm,» žurnālistiem dusmīgi noteic baušķeniece Silvija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāvji laikrakstam skaidrojuši, ka žoga uzstādīšana ir saskaņota Bauskas novada administrācijas Būvniecības nodaļā. Sētu atļāva izbūvēt, lai Bauskas mūzikas un mākslas skolas audzēkņiem, kā arī skolas organizēto pasākumu vajadzībām būtu slēgta teritorija. «Nožogota teritorija uzlabos bērnu un pasākumu (piemēram – glezniecības plenēru) dalībnieku drošību, jo nereti aktivitāšu norisi iztraucē nepieskatīti suņi vai iedzīvotāji alkohola reibumā,» tā «Bauskas Dzīvei» vēsta pašvaldības speciālisti.

Uz to baušķeniece Silvija pikti atbild, ka «klaiņojošu suņu un dzērāju pieskatīšana arī ir pašvaldības funkcija. Lai labāk strādā pašvaldības policija! Lai tad būros un žogos sloga alkoholiķus un klaiņojošus suņus, nevis bērnus un pilsētas parka apmeklētājus!»

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (24)

 1. Sādžās gar ulicu arī žogi. Sādžās laikam zog? Bauska nebūs sādža! Nost ar žogiem! Skola un parks ir sabiedriska vieta. Tie liekēži pašvaldības policija nevar dažus dzērājus atgaiņāt?! Un skolas pīpmaņus nevar izmācīt?

  32
  3
 2. Mākslas skola pat nevar iepīkstēties par savām vajadzībām, visu nosaka virna persona

  21
  2
 3. Mums jau ir viena persona un tās vietnieks. Citu vienu personu Bauskas iedzīvotāji pagaidām nav ievēlējuši un tāpēc šī viena persona nevar patvarīgi rīkoties ar Bauskas teritoriju, ignorējot iedzīvotāju vairākuma intereses. Ir žogs ap sporta laukumu un pietiek. Pārējā teritorijā lai strādā pašvaldības policija. Policijas pie strūklakas tusētājiem naktīs nav, bet algas, ekipējums, mašīnas ir! Nevar izdresēt pāris lopiņus?! Lai policija no savām algām apmaksā žoga būvniecību un demontāžu.

  30
  8
 4. Baušķenieks parastais jau pie tās skolas nemaz neiet, skolnieki nāk zīmēt parkā pie dīķa , ne jau tajā zālājā, ko iežogoja, pīpmaņus un iedzērājus neviens policists nav redzēts traucējam .Vajag pajautāt tām sievietēm, kas katru dienu ap pusdienas laiku regulāri klačojas, vai viņas kaut vienu policistu kaut reizi Korfa dārzā ir redzējušas. Tā visādiem tipiņiem ir miera osta, ja negribi , lai tev akurāt dūmus pūš sejā , tad veicīgi pārsēdies. Veči nekautrējas skārdenes tukšot.

  25
  2
 5. Var gadīties satikt valsts prezidentu – bet policistu uz ielas Bauskā – SAPNIS…

  33
  7
 6. Neviens tur neklačojas bet seniori atpūšas parkā un pašvaldības policisti ir redzami šad un tad Nevajag rakstīt muļķības ja kāďam nav ko darīt

  14
  22
 7. Tas ir labi, kad skolai ir sava teritorija, kurnētājiem vienmēr viss būs slikti…

  21
  8
 8. nemaz tik sen, vēl pagājušā gadsimta 60. gados tolaik Korfa dārzs vispār bija aiz augsta žoga, pilsētniekiem nepieejams, jo muiža un dārzs bija bērnu nama teritorija. Ja jau toreiz bērnus varēja turēt aiz žoga, tad kādēļ tagad nevar, ak jā, tagad mūsu mērķis nav komunisms, vien kam?

  4
  12
 9. Gribiet tikt vaļā no saulesbrāļiem ? Uzstādiet kādus desmit soliņus kompaktā teritorijā. Galvenais nosacījums – tuvumā jābūt veikalam ar taromātu. Tā būs viņu tusiņu vieta uz mūžiem. Un citiem netraucēs …

  19
 10. Ar terminu “Viena persona” nebija domāts priekšēdētājs, bet gan iestādes vadītāja, kura nosaka visu un visur ….

  12
 11. Saulesbrāļi stiprāki par pašvaldības policiju? Var izsaukt no Rīgas omonu ja pašiem bailes. Omons varētu pašvaldības policijai izrakstīt rēķinu par par pakalpojumu. Profesionāļu pieaicināšana pašvaldībā ir topā. Pēc vienkāršas loģikas un oficiālā pamatojuma iznāk, ka žogs ir uzcelts tāpēc, ka pašvaldības policija neveic savu darbu- nav izdresēti saulesbrāļi un nav izķerti dzīvnieki. Bet pašvaldības policija nodokļu maksātājiem izmaksā ļoti lielu naudu! Kur ir atdeve? Kovida laikā mierīgo iedzīvotāju terorizēšana pa veikaliem? Kas vēl izdarīts? Dzērāji vizināti uz Rīgu? Kāpēc ne uz Ludzu? Būtu komandējuma nauda uz divām diennaktīm….Plastmasas atkritumus arī visi dedzina uz vella paraušanu savās privātmājās.

  15
  2
 12. bija parka skaistākā puse! fui, fui, neder galīgi, kā ar cirvi nocirtuši, tagad, lai domā, kā to mums, iedzīvotājiem kompensē ar kko interesantu, gaumīgu, varbūt puķu dobi!

  11
  2
 13. Tādā gadījumā daudzstāveņu iedzīvotāji var iežogot savu tā saukto domājamo zemes gabalu, kaut uz asfalta, kaut uz zālāja un tur garantēti un konstanti novietot savu auto. Lai suņi nečurā uz diskiem un bomži neapskrāpē. Pamatojums pamatīgs un jau oficiāli pielietots. Ja sākam žogu procesu, tad sākam masveidā. Bauska žogos būs nebijis un ekstrēms tūrisma objekts- Zemgales guberņas pilsēta. Būvvaldei nav normatīvās bāzes, saistošo noteikumu vai garīgā spēka, tāpat kā pašvaldības policijai, lai Bauska nekļūtu par ieslodzījuma vietas parodiju?

  19
  1
 14. Lai tie knēveļi nevazājas arī apkārt gar daudzzīvokļu mājas stūriem pīpēdami un zīmēdami uz māju sienām. Visa zālīte ir nomīdīta Salātu 6/3 mājas stūrī un kāda krāsaina siena!, pieaugušie to nedarīja.

 15. Kur bērnus izlaist, lai tiktu droši uz skolu, vai šajā gadījumā, ir tikai skolotāji prioritate, lai butu kur atstat mašīnas???? Kapēc vecāks nevar pievest bērnu pie skolas un izlaist???? Uzliek vartus un tiek pie skolas tikai skolotaji. Te būs ko darīt Bez tabu

  2
  4
 16. Žogs izskatās briesmīgi. Kamdēļ nelielā pilsētā skolai vajadzētu žogu? Briesmīgs paskats, un uzreiz skolu vizuāli sliktāku padara. Tas žogs neradīs privātskolas/ģimnāzijas gaisotni, lai necer, tā jau vien tiecas..

 17. Bauskas Mūzikas un mākslas skolas kolektīvu pārsteidza rakstā minētā atsauce, ņo kuras var saprast, ka sēta ir mūsu vēlme…dīvaini, jo patiesībā par tās izbūvi uzzinājām tikai tad, kad parādījās pirmie sētas stabiņi.

 18. Varētu policija katru rītu pie skolas būt.
  Jo daži vecāki turpina braukt līdz durvīm lai izlaistu bērnu,kaut gan zīme ka iebraukt aizliegts jau sen. Pieturā skolas pusē to izdarīt nevar….. Ļoti labi ka skola nožogota.Ir sava slēgta teritorija. Bērnu drošība pirmajā vietā 👌👌👌

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.