Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Deg pamesta māja Rīgas ielā Bauskā; dzēšanas darbu gaitā atrasts bojāgājušais

Ceturtdien, 18. maijā, plkst. 3.21 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Bausku, kur divstāvu neapsaimniekotā ēkā bija izcēlies ugunsgrēks. Notikuma vietā konstatēts, ka ēka deg pilnā 320 m2 platībā. Dzēšanas darbu laikā atrasts bojāgājušais.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ugunsdzēsēju glābēju darbu apgrūtināja tas, ka ēka ir ļoti sliktā stāvoklī un jebkurā laikā varēja notikt konstrukciju nogruvums, tāpēc dzēšanas darbi tika veikti no ārpuses. Plkst. 5.22 ierobežota liesmu izplatīšanās, bet darbs notikuma vietā vēl turpinās. Ugunsdzēsēji glābēji jau vairākkārt dzēsuši ugunsgrēku šajā ēkā, informē Viktorija Gribuste, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

Pirms pulksten 9 joprojām strādāja ugunsdzēsēji. Uz Rīgas ielas ietves visā noskatījās jauns vīrietis, sadegušā nama īpašnieks. Viņš sacīja, ka daudzas reizes ir norobežotas ieejas namā, ieejai priekšā pat bijis akmens, bet tas neko nav līdzējis. No plašāka komentāra «Bauskas Dzīvei» viņš atteicās, bet ar otru vīrieti runāja par traktoru un iespējamu nama nošķūrēšanu.

Sākumā ēkas dzēšanā iesaistījušies deviņi ugunsdzēsēji glābēji, vēlāk – seši. Vīri atminējās, ka «izsaukumā piektā sestā reize jau noteikti būs te». Darbu ļoti apgrūtina, ka dzēst var tikai no ārpuses, jo draud konstrukciju sabrukšana. Savukārt atvieglo tas, ka ūdens ņemšanas vieta ir turpat, jo «stobrs, kas pašlaik darbojas virs jumta, minūtē lej 1200 litru ūdens», mazie stobri – 500 litru minūtē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Ugunsdzēsēji glābēji Bauskā, Rīgas ielas pamestajā namā, 18.maijā strādāja daudzas stundas. Foto: Sandra Giptere-Ivanova.

«Bauskas Dzīvei» izdevās aprunāties ar divām kundzēm, kas dzīvo kaimiņu mājā. Olga un Inese stāsta, ka pamestajā ēkā dzīvojušas divas sievietes gados, pie kurām bieži vien nācis kāds vīrietis. «Viņas tur dzīvoja jau vairākus gadus, lai arī abām bija bērni un mazbērni. Ziemā gan tur pārsvarā neuzturējās. Visticamāk, bērni bija pret viņu pastāvīgo dzeršanu,» vērtē kaimiņienes.

Namam mainījušies īpašnieki, līdz tam tā bijusi astoņu dzīvokļu māja, kurā pati Inese dzīvojusi no 1978. gada līdz 1982. gadam. «Aizgāju prom, vēl pirms nomainījās īpašnieki. Ja pareizi atceros, ap 2008. gadu cilvēkus no mājas izlika, tad tur izcēlās ugunsgrēks, pēc tam nams kļuva par «bomžu» mitekli.»

Foto: Sandra Giptere-Ivanova.

Abas kundzes stāstīja, ka «naktī tur ved atkritumus veselām mašīnām, vasarās vispār garām nevar paiet smakas dēļ…» Žurkas gan no tā nama viņu mitekļos nenākot, bet eži tur manīti daudz.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt Igors, kurš dzīvojot savā mājā, «Bauskas Dzīvei» stāsta: «Es tur gāju pie paziņas, kas tur atpūtās, dzēra. Viena sieviete pīpēja, otra ne. Reizēm nakšņoja pie manis, reizēm es tur. Viņām bija bērni, kas palīdzēja ar naudu, bet pašas negribēja pie bērniem dzīvot. Tajā mājā manītas arī žurkas, viss tur bija pagalam, izdedzis un piemētāts. Tagad gan tur vismaz trīs dienas nebiju bijis. Man tajā namā kādreiz līdz 1982. gadam dzīvoja klasesbiedrs.»

Cilvēki vienai no sievietēm M. sagādājuši dīvānu, lai ir, kur gulēt. Savukārt 1961. gadā dzimušajam Igoram esot invaliditātes pensija, nesis sievietēm ko ēdamu, jo «vēl arī halturēju».

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (8)

 1. es atceros visus cilvekus kas dzivoja no 80 gadiem. bija kopta kapnju telpa senak smuki dzivoklisi utt.petstam alkanu gimenes savacas un nokupinaja visu.skatoties bildi atgriezas nostalgija

 2. Paldies Dievam, ka nodega. Nu varbūt beidzot kaimiņiem no blakus mājām būs miers. Bet nu – tā nolaist īpašumu podā ir jāmāk …

 3. Kāpēc pašvaldība pieļāva šāda līdzpilsoņus apdraudoša un totāli piemēslota grausta pastāvēšanu pilsētas viducī n-to gadu garumā? Kāpēc neviens par to nav saukts pie atbildības?

  15
 4. nojaukt nevar restaurēt. Un tā gadu desmitiem, līdz sagaidīja. Vien novada pārvaldē desmitiem “speciālistu” gadiem risina “problēmas”, kuras viņi paši un līdzīgie valsts pārvaldē paši sev radījuši.

 5. Māju dedzina visu laiku pats saimnieks, sen viņš būtu jāarestē, nu jau par slepkavību!.

  2
  2
 6. Māja(bija) un zeme ideālā vietā, bet par pārdošanas procesu saimnieks laikam nezin, neskaitot to ka ir likums kad savs īpašums ir jātur kārtībā, pat tas netika darīts, jau sen gaidu kad īpašums nāks tirgošanā, bezcerīgi gaidīt. Saimnieks stulbs kā zābaks.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.