Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Deputāti spriež par iespējamo nekustamā īpašuma iegādi Mazajā Lakāju ielā Ceraukstes pusē

Bauskas novada finanšu komitejas sēdē deputāti lēma par iespējamo nekustamā īpašuma iegādi Mazajā Lakāju ielā Ceraukstes pagastā. Tiesa, deputātiem šoreiz neradās pārliecība, ka īpašums ir jāiegādājas tieši tagad.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par lēmumprojektu «Par nekustamā īpašuma Mazā Lakāju iela, Ceraukstes pagastā iegādi pašvaldības autonomo funkciju izpildei» 23. novembra sēdē informēja Bauskas apvienības būvinženiere Agita Eglinska. Viņa norādīja, ka īpašumā pagaidām nav ēku, ir tikai apbūves gabali. Uzņēmējs ir sadalījis zemi apbūves gabalos, ir ūdens pievadi, kanalizācija, elektrības tīkli. Kopā ielā plānotas desmit privātmājas. Savukārt pašvaldībai ir nepieciešams iegādāties konkrētus īpašumus teritorijā, lai nodrošinātu tos pakalpojumus, ko no pašvaldības prasa likums – ūdensapgādi un kanalizāciju, kā arī, iespējams, nākotnē asfaltētu ceļu pie ēkām un apgaismojuma ierīkošanu. Iegādājamo zemes gabalu ar laiku nodotu apsaimniekošanā «Bauskas novada komunālservisam».

Vairāki deputāti apšaubīja, vai šīs teritorijas pašvaldībai būtu jāpārņem. «Iela ir daļēji izbūvēta, individuāli īpašnieki var nokļūt uz saviem apbūves gabaliem, bet nav pārliecības, ka tagad vajag pārņemt,» pauda deputāts Mārtiņš Mediņš. Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks norādīja, ka dokumentos pašlaik parādās, ka kanalizācija izbūvēta tikai nelielā posmā. «Sanāk, ka mums būs šajā ielā kanalizācija jāizbūvē, lai cilvēki varētu pievienoties? Kad būs izbūvētas mājas un pieslēgta kanalizācija, tad varam lemt,» norādīja A. Mačeks.

«Skatījos un domāju, ko ar to darīsim. Rakstīts – likumā noteiktās autonomās funkcijas realizēšanu. Sanāk, ka viss, ko iegūsim, – varēsim gādāt par ceļiem. Domāju, ka mums tas nav vajadzīgs,» norādīja deputāts Juris Krievs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis norādīja, ka vēlas, lai šādā situācijā uz komitejas sēdi būtu ieradies uzņēmējs, kas ierosina šādu ideju. «Negribētu noraidīt, jo uzņēmējs nāk ar interesi un vēlas būvēt mājas, bet pietrūkst dialoga. Negribētu strupi noraidīt bez dialoga ar ierosinātāju. Viņam bija jābūt klāt,» tā A. Okmanis, un viņam piekrita M. Mediņš. A. Okmanis aicina jautājumu vēlreiz skatīt vides un attīstības komitejas sēdēs.

Foto: Sludinājumu portālā atrodami vairāki īpašumi, kas šobrīd izlikti tirgošanā Lakāju ielā un blakus ielās. Foto:ss.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (11)

 1. Kundze laikam grib ar pašvaldības palīdzību stutēt savas intereses? Kāds vispār kundzei ir amats? Nav kaut ko sajaukusi? Nekustamo īpašumu bizness nav pašvaldības pakalpojums. Pakalpojumu nodrošinātāji… Atsevišķās vietās un īpašiem cilvēkiem.

  14
  1
 2. Tā arī nesapratu, kāda gar visu šo daļa pašvaldībai. Kurš šoreiz ir “doļā”?

  25
 3. vai tad šos “pakalpojumu nodrošinātājus” visā apvienotajā novadā jau neapvienoja, pie tam likvidējot daudzus pašvaldības minēto pakalpojumu sniedzējus? Tad jau katrā pilsētas kvartālā vajadzētu paredzēt vienu apbūves gabala lieluma platību priekš pakalpojumu sniedzējiem no pašvaldības puses, varbūt, pat uz uzņēmēja- attīstītāja rēķina? Ja nesanāks, tad vēlāk pārdot ka tomēr novada vajadzībām nepiemērotu?

 4. Jūs ko ņirgājaties? Jebkurš sadala savu zemesgabalu apbūves gabalos un infrastruktūras sadaļu nopārdod pašvaldībai, lai tā to attīsta? Nopietn’? Bez detālplānojuma un infrastruktūras izbūves zemesgabalu dalīšana apbūves gabalos īsti nav iespējama!

  13
 5. Sveiki, dome! Kaut kādu tādu murgainu domes ideju vēl neesmu dzirdējusi. Par daudz pašvaldībai nodokļu maksātāju naudas uzkrājies?, lai nopirktu saparcelētu apbūves gabalu, ko fīrētājs/ja nevar jau pāris gadus nopārdot, jo prasa kosmosa cenu. Tas ir privātais bizness, lai pats nolaiž cenu atbilstošu nek. īpašumam tirgum un realizē. Gudrinieks, atradies, domi piesaistīt, lai tā pērk. Vesels feļatons.

  29
 6. Ne nedēļu bez pašvaldības shēmām! Vai shēmu mēģinājumiem… Shēmošana vispār ir ar zināmiem juridiskiem riskiem…

  11
 7. Tātad cilvēks X , kaut vai Iecavas lauku teritorijā, uz savas zemes pleķa grib būvēt māju. Kas no Ceraukstes gadījuma izriet? Pašvaldība Iecavas laukos par savu naudu ierīkos cilvēkam X ceļu, kanalizāciju, elektrību? Pamēģiniet , parastais mirstīgais, ko tādu lūgt pašvaldībai. Jums būs tikai lieks stress.

  16
 8. Kapec neraksta pilnu info, ka uz nodokļu maksātāju naudu sacerējušies viesturs polis un co

  16
 9. Visi novada iedzīvotāji, kuriem vajag ceļu, kanalizāciju, jebkādas inženierkomunikācijas tātad droši var doties pie novada vadības un prasīt apmaksāt nepieciešamos darbus, zemju iepirkšanu no citiem pilsoņiem. Pēc aprakstītā vadības un deputātu noskaņojuma ir noprotams, ka pasākums varētu izdoties ja ieradīsities personīgi. Varbūt kāda konfekte derētu kabatā.

  14
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.