Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Deputāts: Par gumijas stiepšanu jāmaksā miljons

Bauskas novada domes deputāti lēmuši par būvdarbu sadārdzinājumu Vecumnieku vidusskolas piebūvei – pēdējā etapa darbiem sadārdzinājums ir 910 221,87 eiro ar pievienotās vērtības nodokli, savukārt plānotās kopējās izmaksas – 10 692 870,34 eiro ar pievienotās vērtības nodokli.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iezīmējusies vēl kāda problēma – pašvaldība pašlaik kā galveno uzdevumu virza jumta un logu izbūvi, lai pēc tam varētu skolas piebūvi iekonservēt, turpinot meklēt aizņēmuma līdzekļus vai plānojot gūt naudu no pašvaldības budžeta – valsts aizņēmumu piešķīra līdz šī gada decembrim, un neapgūtie līdzekļi uz 2024. gadu nepāries.

Šis jautājums skatīts gan Bauskas novada domes finanšu komitejas sēdē, gan domes sēdē. «Darbus veic personu apvienība «Kvintets M un Remce». Skatām sadārdzinājumu pēdējam etapam – labiekārtošanas darbi, iekšējā un ārējā apdare, vājstrāvu tīkli, apkure, ventilācija un gaisa kondicionēšana,» informēja Bauskas novada būvniecības nodaļas vadītājs Ralfs Simanovičs.

Pašvaldības ekonomikas un finanšu departamenta vadītāja Indra Latviete skaidroja, ka pašvaldība ņēma aizņēmumu izglītības iestādes infrastruktūras īstenošanai, apliecinot, ka to izņems līdz 2023. gada beigām. Viņa sacīja: «Lielākā sāpe ir par to, ka nevaram pagarināt aizņēmuma izņemšanu.» Komentējot situāciju, R. Simanovičs iezīmēja, ka darbi izpildīti par 34 procentiem un atlicis apgūt vēl septiņus miljonus eiro. Ja laika apstākļi būšot labvēlīgi, tad varētu izdoties šogad apgūt vēl 3,6 miljonus eiro ar pievienotās vērtības nodokli, bet atlikušo naudu, kas būs vismaz 3,4 miljoni eiro, būs jāmeklē vai nu Bauskas novada domes budžetā, vai jārod aizņēmuma iespējas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis atzina – pat ja izdosies īstenot šogad plānoto, tad būs jādomā, kur iegūt 2,4 miljonus eiro būvniecības pabeigšanai un apmēram miljonu eiro aprīkojuma iegādei. Domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks pauda, ka tādas iekārtas, kādas paredzētas 2018. gada specifikācijā, visas vairs neatrast, kas nozīmē, ka vismaz tajā jomā būs jātaisa jauns iepirkums. «Nevarēsim izvairīties no jauna iepirkuma,» atzina A. Okmanis. Jebkurā gadījumā plānots šī gada nogalē projektu iekonservēt.

Vecumnieku vidusskolas piebūves pabeigšanas termiņš pašlaik ir ļoti neskaidrs. FOTO – ŽANNA ZĀLĪTE

Domes deputāti šādu notikumu secību vērtēja skeptiski. «Būvnieks pa diviem gadiem apguva 3,7 miljonus eiro un tagad līdz gada beigām apgūs 3,6 miljonus? Esam reālisti. Es tam neticu,» pauda deputāts Voldemārs Čačs.

«Redzējām, ka sākumā būvnieks stiepa garumā, neko nedarīja, tagad mums jāmaksā miljons,» neapmierināts bija deputāts Arnolds Jātnieks, viņš arī vaicāja, kāpēc būvnieks nav domes sēdē. «Būvnieks nav aicināts. Mums ir bijis daudz sarunu, meklēti dažādi risinājumi,» pauda A. Okmanis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deputāts Mārtiņš Cimermanis vēlējās noskaidrot, kas ir tie novada eksperti, kas izvērtē sadārdzinājumu, un norādīja, ka prioritāti šādu darbu veikšanā ir jādod uzņēmumiem, kas ir kotēti biržā un nevar atļauties neizpildīt līgumus. «Izskatās, maza firma paņēma objektu, kuru «pacelt» nevar,» tā M. Cimermanis.

«Neticu, ka ēka tiks zem jumta. Kādas būs sankcijas, ja šis lielais objekts salīs, apsnigs un izmirks? Kāpēc Skaistkalnes sporta zāles būvnieks uzreiz pieveda pilnu pagalmu ar būvmateriāliem, bet Vecumniekos zaļa zālīte auga? Par uzņēmēja attieksmi un darba kultūru – lai vēlreiz padomā, vai grib vinnēt kādu objektu Bauskas novadā vai ne!» sašutis bija deputāts Jānis Kalniņš. «Braucot piebūves objektam garām, nerodas izjūta, ka līdz gada beigām to pabeigs,» atzina deputāte Ināra Pētersone.

Citi gan uzņēmēju aizstāvēja. «Gribu oponēt Jānim Kalniņam. Braucām būvnieku, kurš uzvarēja, pierunāt, jo viņš jau tad pateica, ka par to cenu nevarēs uzcelt ēku. Arī par būvmateriāliem – tobrīd viss mainījās, jo bija plānoti materiāli no Ukrainas un Baltkrievijas. Projekts ir laikietilpīgs un sarežģīts, tāpēc katru reizi laužam šķēpus, runājot par objektu,» pauda deputāts Rihards Melgailis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Taisot jaunu iepirkumu un meklējot celtnieku, dabūsim vēl uz pusi vairāk maksāt,» vērtēja deputāts Guntis Kalniņš.

«Piekrītu Jāņa Kalniņa emocijām. Tomēr reizē apzinos sekas, ka ēka ieaugs nezālē un var aiziet postā. Pašlaik labākais lēmums ir panākt, lai ēka ir zem jumta, un tad skatīties apstākļus, pagarinājumus un tā tālāk,» noslēgumā pauda A. Okmanis.

Deputāti domes sēdē 28. septembrī ar balsu vairākumu nobalsoja par 910 221,87 eiro ar pievienotās vērtības nodokli piešķiršanu pēdējā etapa darbiem paredzētajam sadārdzinājumam. Tagad atliek gaidīt, vai pāris mēnešu laikā būvniekam izdosies īstenot iecerēto. Tomēr ir skaidrs, ka, pat apgūstot plānotos 3,6 miljonus eiro, pašlaik nevar pateikt, kad varētu ēkas būvniecību pabeigt. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

FAKTI

PAMATOJOTIES uz atklāta konkursa rezultātiem, 2021. gada 30. jūnijā tika noslēgts būvdarbu līgums ar personu apvienību «Kvintets M un Remce» par Vecumnieku vidusskolas ēkas pārbūvi par 8 480 142,76 eiro, ieskaitot 21 % PVN.

Iepriekš minētā līguma summa pēc grozījumiem 2022. gada 5. oktobrī noslēgtajā būvdarbu līgumā ar personu apvienību «Kvintets M un Remce» par Vecumnieku vidusskolas ēkas pārbūvi ir 9 782 648,47 EUR, ieskaitot 21% PVN.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (18)

 1. Nabadziņi! Braukuši uzņēmēju pierunāt, “jo viņš jau tad pateica, ka par to cenu nevarēs uzcelt ēku.” Kas tas par murgu? Vispār jau pats būvnieks šādu cenu iedeva. Šis teikums ož pēc kaut kā dikti nesmuka. Vai tik uzņēmumam nav norādīts iepriekš, kāda tad tā cena jānorāda, ja jau šis pēc tam činkst, ka nevarēs uzcelt. Viela pārdomām.
  Par lietderību, izgrūžot 10 mlj. sādžas skolas piebūves izbūvei, vispār runāt negribas. Tā tāda kompensācija par novadu reformu, vai kā?

  30
  0
 2. Ko var gribēt, ja šādus un līdzīgus projektus pārrauga un par tiem lemj cilvēki, kas paši savās mājās pulksteni pie sienas neprot pielikt.. No būvniecības kaut kas tomēr ir jāsaprot! Šī ir kārtējā bikšu pietaisīšana, kā tas bija ar baseinu, sporta halli, Pilskalna ielu utt. Tāka vēlēšanās turpinam tik balsot pēc principa “nu šitais vismaz zināms un labs cilvēks” tas nekas ka pats pa dzīvi neko neprot, bet pie lemšanas – lielais eksperts!

  22
  2
 3. mēs tur domē, mēs pakasījām viņiem graudiņus(miljonus), viņi knābāja, knābāja, bet izrādījās- līdz broilera barojumam visi nav tikuši, vajag vēl un mums ir kur vēl pagrābt, līdz Rēzeknes līmenim vēl neesam ieberzušies

 4. Vai tad Rēzeknē ir kas mainījies? Mēris vietā, atlaisti droši vien tikai nepietuvinātie. Pašlaik Latvijā ir varas vakuums, kas ir pamats nesodāmībai. Respektīvi, pašlaik ir komunisms, bet tikai nelielam procentam.

  11
 5. Visi šie miljonu sadārdzinājumi izriet tikai no sekojošā – uzņēmēju alkatības, lēmēju un ierēdņi nekompetences, kontrolētāju noziedzīgas nolaidības un vēl vienas lietas, kas sākas ar burtu “k” un beidzas ar “cija”.

  16
 6. Tā velkot gumiju vēl 10 gadi būs par maz. Pārsvarā 5-6 celtnieki. Varbūt jāpiesaista papildus strādnieki.
  Mūsdienās tik daudz dažādu celtniecības materiālu, bet būvē no blokiem.

 7. Un dīvaina tā piebūve izskatās. Nekur nemana pat aprises ēku savienojošajam tunelim. Kad tad to puebūvēs klāt?

 8. Klasiska tautas mantas (nodokļu) izšķērdēšana , varbūt piesavināšanās lielos apmēros. Ja kāds atceras sociālisma kriminālkodeksu, tad par šādu noziegumu pienācās gari gadi vai nāvessods. Tagad ir šokolāde un komunisms dažiem pie siles un tieši silē. Celtniekiem tikšana pie siles papildporcijas notiek divos veidos- pa labam un ar draudiem. Kāds paņēmiens pielietots konkrētajā objektā? Pa labam ir apakšvarianti- korupcija un makaronu karināšana, ja pretī ir muļķi un mīkstmieši. Varbūt (pie) kara un trakas inflācijas apstākļos nav jābūvē miljonu objekti? Tie Baltkrievijas un Ukrainas materiāli. Tiem tak nav CE, tos neraksta nevienā projekta specifikācijā, tā ka nav ko di….t.

 9. Klasiska shēma.Sagaidām rudeni un brēcam, ka logiem un jumtam naudas nepietiek.Pasūtītājs uzķeras. “Rundāles avotu” gāzbetona sienas mērcēja uz pilnu klapi, kas gāzbetona gadījumā nav pieļaujami, dabūja sadārdzinājumu un beigās uzbūvēja. Celtnieki, kas nav bankrotējuši, ir lieli meistari pasūtītāja dir…nā.

 10. Izmirstošajos Vecumniekos piebūvi par10 milj.un pie 7 izķēzītajiem miljoniem to iesaldēt.
  Vai tie tautas ievēlētie mu.. deputāti savās mājās tāpat saimnieko? Vai tā var rīkoties tikai ar nodokļu maksātāju naudu?

 11. Skaistkalnes sporta zāles būvniecības laikā būvlaukumā bija nepārtraukta rosība un kustība: materiālus ved, strādnieki aktīvi darbojās, tehnika rūc. Vecumniekos skolas būvlaukumā laiska un nesteidzīga rosīšanās, dažkārt miers un klusums. Strādnieki, kā pēc sarunvalodas valodas var noprast – viesstrādnieki.

 12. nav saprotams vai konkrētā summa nepietiek lai šo objektu tikai dabūtu zem jumta, bet kā ar iekšdarbiem?

 13. …… Braucām būvnieku, kurš uzvarēja, pierunāt, jo viņš jau tad pateica, ka par to cenu nevarēs uzcelt ēku.——> vai varētu stāsta turpinājumu, kā tad izdevās būvnieku pierunāt?

 14. Ļoti nesaimnieciski! Beigu beigās projekts izmaksās, ja ne vairāk, cik būvniekam, kas paprasītu vairāk, bet darbus pabeigtu laikā.

 15. Kāpēc “Kvintets M un Remce” uzvarēja, ja uzcelt reāli nevar? Nošmaucās?! Marinski un Remce – šmaukļi?! Tādiem darbus nevar uzticēt.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.