Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Dienesta suns Darvins Bauskas novada skolās jauniešiem uzož cigaretes; pieķerti arī trīs skolēni, iespējams, narkotisko vielu iespaidā

Piektdien, 25. martā, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa darbinieki, sadarbojoties ar kinologu un dienesta suni Darvinu, veica preventīva rakstura pārbaudes divās izglītības iestādēs Bauskas novadā. Par dažādiem likumpārkāpumiem policisti ir uzsākuši 16 administratīvo pārkāpumu procesus, portālu informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa atklāja, ka pārbaudes laikā dienesta suns norādīja uz trīs jauniešiem, kuri aizdomās par atrašanos narkotisko vai psihotropo vielu iespaidā tika nogādāti uz medicīnisko pārbaudi ārstniecības iestādē. Policijā par minēto ir sākti trīs administratīvo pārkāpumu procesi un tiek gaidīti ķīmiski – toksiloģiskās izmeklēšanas rezultāti.

 Pamatojoties uz Narkotisko un psihotropo vielu un zāļu, kā arī prekursoru likumīgās aprites likuma 48. panta pirmo daļu par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos vai glabāšanu nelielā apmērā vai par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu lietošanu, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu no 50 līdz 280 eiro, turklāt pozitīvu ķīmiski – toksikoloģisko izmeklēšanas rezultātu gadījumā ir jāsedz arī izmeklējumu izmaksas.

Tāpat pārbaudes laikā policisti konstatēja, ka četri jaunieši pie sevis glabā cigaretes un tabakas izstrādājumus, savukārt deviņi jaunieši – elektroniskās smēķēšanas ierīces, tādējādi pārkāpjot Bērnu tiesību aizsardzības likuma 48. panta pirmo daļu, kas nosaka, ka bērns nedrīkst smēķēt, lietot bezdūmu tabakas izstrādājumus, glabāt tabakas izstrādājumus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces un to uzpildes tvertnes. Visos 13 gadījumos arī tika uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi.  Kopumā dienesta suns pie jauniešiem atrada 31 cigareti, tabakas izstrādājumus, divas elektroniskās smēķēšanas ierīces uzpildes šķidruma tvertnes un 12 elektroniskās smēķēšanas ierīces.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likuma 78. panta otrās daļas par tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai to uzpildes tvertņu iegādāšanos vai glabāšanu, ja to izdarījis bērns, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu 15 eiro.

Tā kā likumpārkāpumu izdarījušas nepilngadīgas personas, šajā gadījumā – vecumā no 14 līdz 17 gadiem, tad par soda piemērošanu lemj novada pašvaldības administratīvā komisija. Pārbaudes notika pēc skolu vadības iniciatīvas, precizē D. Kalniņa.

Likumsargi ir pateicīgi skolu administrācijai un pedagogiem par iniciatīvu un atsaucību, kā arī aicina gadījumos, kad tiek pamanīta tabakas izstrādājumu vai elektronisko smēķēšanas ierīču lietošana vai narkotisko vai psihotropo vielu nelegālā aprite izglītības iestādē, par to nekavējoties informēt policiju, zvanot pa tālruni 110.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (8)

 1. Ilgi bija jādomā lai skolās sāktu pārbaudīt skolēnus,rezultāti būs iepriecinoši.

  5
  2
 2. Jāpieņem likums par obligātu testu Latvijas pilsoņiem,darba vietās,autovadītājiem,skolās,tikai tā apkaros narkotiku.

 3. Vot malači, iztērēja 150€ un sodos savāks 1000€, vot Latvijas Policijas galvenais pienākums. Pofig par tiem jauniešiem galvenais ka “Kotlete” ir!

  2
  11
 4. Nu a ko jauniešiem darīt ?! Bauskā viss aizklapets ciet, to vien atliek kā dzerstīties un narkoties.

  1
  8
 5. Pasaulē ir valstis, kur par narkotiku ievešanu, izplatīšanu ir paredzēts un garantēts nāvessods. Tas labi ilustrē tekstiņus, ka jauniešiem redz nav ko darīt. Ja Latvijā par narkotikām nav nāvessoda, tad pašas narkotikas ar laiku kļūst par nāvessodu. Ap 30 gadiem ar garantiju būs fizisks un garīgs invalīds, turklāt bezdarbnieks, ap 40 gaidīs zārks. Un kā saka, dzimta izbeigsies, kam gan vajag narkomānu!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.