Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Diskutē par «Bauska TASTE» ģenerālsponsoru; deputāti aicina festivālos sadarboties ar vietējiem uzņēmējiem

Bauskas novada domes sēdē ceturtdien, 25. maijā, skatīs lēmumprojektu «Par festivāla «Bauska TASTE» 2023. gada dalības maksas nolikuma apstiprināšanu». Pirms sēdes diskusijās radies jautājums, par kuru savulaik daudz «šķēpus lauza» jau iepriekšējā Bauskas novada dome, – ģenerālsponsora izvēle.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Bauskas Dzīve» jau iepriekš rakstījusi, ka savulaik festivālam «Bauskas kantri» Bauskas novada dome pārmeta viena ģenerālsponsora izvēli, nedodot iespēju piedalīties festivālā vietējam uzņēmumam SIA «Bauskas alus». Situācija nonāca līdz kuriozam, kad Bauskas novada pašvaldība atļāva tirgot «Bauskas alus» produkciju pie festivāla ieejas, beigās festivāla rīkotājus piespiežot atteikties no ģenerālsponsora, kas bija SIA «Cido grupa». Rezultātā ēdināšanas pakalpojumu nodrošināja vairāki uzņēmumi. Pašvaldība arī pēc tam turpināja iejaukties «Bauskas kantri» festivāla rīkošanas procesā, un festivāls pēdējos gados nav noticis. Tagad jautājumu par ģenerālsponsoru atkal aktualizēja lēmumos par «Bauskas TASTE» festivāla rīkošanu.

Par lēmumprojektu informēja Bauskas kultūras centra direktors un Bauskas novada domes deputāts Jānis Dūmiņš. Deputātu kritika tika saņemta par ģenerālsponsora izvēli un par līguma slēgšanas īpatnībām.

Festivālā “Bauska TASTE” pērn. Foto: Mareks Gaļinovskis, arhīvs.

«Kāpēc pasākumā varēs izmantot tikai minerālūdeni «Mangaļi», kāpēc nevar būt «Stelpes ūdens»?» brīnījās deputāts Guntis Kalniņš, un tas iesāka diskusiju. J. Dūmiņš skaidroja, ka «Cido grupa» ir ģenerālsponsors un tāpēc šādus dzērienus var izmantot tikai no šī uzņēmuma. «Kāpēc izceļam «Cido grupu»? Kāpēc mums būs «Lāčplēša» kvass, nevis «Bauskas alus»?» jautāja arī Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas kultūras centra direktors skaidroja, ka šāda situācija veidojusies vēsturiski. «No pašvaldības bija uzstādījums sadarboties ar vietējiem uzņēmējiem, un vēsturiski ar «Bauskas alu» esam sadarbojušies,» skaidroja J. Dūmiņš. Savukārt situācijā, kad SIA «Cido grupa» iegādājās SIA «Bauskas alus», pretrunas it kā atrisinātas, un attiecīgi izskatījās, ka nevajadzētu būt problēmām šoreiz apstiprināt vienu ģenerālsponsoru. Deputāti gan šādu variantu apšaubīja, norādot, ka novadā ir arī «Rundāles alus» un «Stelpes ūdens», kurus arī varētu piesaistīt.

Bauskas novada domes priekšsēdētāju Aivaru Okmani interesēja, pēc kāda principa izvēlēts ģenerālsponsors. «Bauskas kultūras centram ir līgums. Viņi ir pasākuma finansiālie atbalstītāji, un tāpēc viņiem ir ekskluzīvas tirdzniecības iespējas,» atbildēja J. Dūmiņš. Deputāti mēģināja noskaidrot summu, kādu plānots iegūt no tirdzniecības, un A. Okmanis pieprasīja šo līgumu apskatei. Pēc pārtraukuma secināja, ka iepriekš nosauktā summa un līguma summa ir piecas reizes mazāka – pārējo summu nodrošina citi tirgotāji. «Mēs vēl viņiem nodrošinām reklāmu, 32 ielūgumus un līgumā ir vēl 14 punkti, ko iestāde apņemas nodrošināt,» pēc līguma šādus secinājumus izdarīja A. Okmanis.

Deputātus interesēja, kādā veidā ģenerālsponsors izvēlēts, un J. Dūmiņš norādīja, ka nosacījums bija SIA «Bauskas alus» iesaiste. A. Okmanis vērtēja, ka šādā situācijā bija nepieciešams konkurss, kas varētu nodrošināt lielāku summu, pat ja nosacījumos iekļautu vietējo uzņēmumu produkcijas izmantošanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deputāti pauda, ka nav arī pilnīgas skaidrības par procedūru. «Vai mums par katru pasākumu būs šāds domes lēmums? Par «Vimbu svētkiem» nebija. Kultūras centrs nav atjauninājis savus izcenojumus,» neapmierināts bija A. Okmanis. «Tirdzniecības nolikumus saskaņojam ar izpilddirektoru,» atbildēja J. Dūmiņš. «Pēc vecā lēmuma, kas beidzies 2022. gadā? Jābūt kopīgam izcenojumam vai lemsim par katru pasākumu?» vaicāja A. Okmanis, norādot, ka izcenojumus gaidīja sagatavotus jau pagājušā gada novembrī.

Izrādījās arī, ka līgumu ar SIA «Cido grupa» vēl nav noslēguši – gaida domes lēmumu. «Saprotu, ka īsti nav kur sprukt, jālaiž uz priekšu. Ir uzdevums visu sakārtot, lai ir cenrāži, lai ir skaidrs, kurš var pieteikties un par ko maksās,» secināja A. Okmanis. Deputātu vairākums lēmumprojektu atbalstīja un virzīja uz domes sēdi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (11)

 1. vai mēs par sponsoriem nesaucam tos, kuri par salīdzinoši mazu ieguldījumu saņem privilēģijas attiecīgajā vietā tirgot produkciju ar milzu uzcenojumu, pat liedzot uz pasākumu paņemt ūdens pudeli? Kā ierasts mūsu līmeņa valstīs, varbūt, par šo ekskluzīvo uzņēmēja “iespēju” arī rīkotājiem kāds procentiņš?

  26
  2
 2. Stelpes ūdens vispār zina to laimi, ka deputāts jau to ir pieteicis sponsora godam?

 3. Tā arī palicis neatbildēts jautājums, KAS noteicis, apstiprinājis biļešu cenas, to pādošanas un atlaižu kārtību.
  Vai tad ir tik grūti atbildēt?
  Vai Bauskas Dzīve to nevar noskaidrot un viest skaidrību?

  21
  1
 4. Ģenerālsponsors šim pasākumam, spriežot pēc visa, ir Bauskas novada pašvaldība, kas apmaksā lauvas tiesu izdevumu. Tas, ko te uzdod par ģenerālsponsoru, ir lielceļa laupītājs, kuram tiek atļauts pasākuma laikā aplaupīt tā apmeklētājus, nokaujot viņiem jebkādu prieku kopā ar ģimeni šo pasākumu apmeklēt. Uz kurieni ej, pasaule?

  22
  3
 5. Bauskas novads un arī Latvija jau nav visa pasaule. Te vienkārši ir komunisma un kapitālisma hibrīds, kas nu jau vairāk kā 30 gadus sekmīgi barojas, pats rakstot sev likumus un nosakot sev algas un pensijas.

  22
  3
 6. šis sasaukums jau ir sajājis visu ko varēja sajāt. Tik trulus deputātus un abus vadoņus sen nebija gadījies redzēt un dzirdēt.

  18
  2
 7. Jā, tās ēdināšanas cenas gan šogad Bauskas novada svētkos, gan iepriekš Tastē ir drausmīgas. Aiziet ar ģimeni, visiem paēst vienā reizē ir 60… un eiro. Nē nu ballēt jau var arī ar tukšiem vēderiem, iepriekš mājās kārtīgi paēdot, bet tomēr, tie mazie gan vēlas ko apēst arī laikā kad ir pilskalnā.
  Ja tas tiek reklamēts kā ģimenei draudzīgs festivāls, lūdzu arī draudzīgas cenas ēdināšanas zonā kaut mazajiem klientiem.

  17
 8. Novada domē ir vienkārši jocīgie.
  Nu tad nebūs CIDO kā ģenerālsponsors, kā var nesaprast. Tad lai paši organizē un meklē.

 9. Uldi Varnevič, Tu kā zinu esi ČALIS? Taču noskaidro par tām ieejas biļetēm un informē sabiedrību, lai zinām KAS un KĀ.
  Man no malas vērojot un izlasot arī šo Tavu rakstu, rodas nesatricināms iespaids, ka Dūmiņš “kūp” .. kaut ko “vāra” visu laiku

  10
  2
 10. Kantrī,Vot tā bij štelle!Uz tasti neeju un netaisos iet tā kā ar mani kā sponsoru nerēķinieties!

  4
  2
 11. Vai tiešām ar šādu pasākumu organizēšanu ir jānodarbojās pašvaldībai? Vai novadā nav svarīgāku jautājumu, kuros vajadzētu deputātiem iedziļināties un par ko diskutēt. Redzams, ka cien deputātiem nav izpratnes par sponsora izvēles kritērijiem un ieguldījuma atstrādāšanu. Nez, vai deputātu piesauktie vietējie uzņēmēji stāv rindā un cīnās par pasākuma ģenerālsponsora godu vai tas ir vienk vietējo varasvīru sapnis vasaras naktī…? Vai ar tradicionālajiem – novada svētkiem, Lieldienas un Zsvētki uc nav gana?

  6
  0
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.