Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Distanču slēpošanas vietas Bauskas novadā ir, bet slēpju nomas nav

Īpaši skaists šajās sniegotajās dienās ir Likvertenu sils.

Sniega segas biezums mūspusē šogad tiešām ļauj pilnu krūti nodoties ziemas prieku baudīšanai. Skaidrojām, kur mūspusē var doties slēpot ar distanču slēpēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada pašvaldības sporta nodaļas galvenā speciāliste Inga Ūbele atklāja, ka entuziastiem Bauskas pilsētas apkārtnē jau tagad ir iespēja slēpot divās vietās un drīz tiks iekārtota arī trešā trase.

«Ikgadējā slēpošanas trase Likvertenu silā, kas vienmēr tapa sadarbībā ar akciju sabiedrību «Latvijas Valsts meži», tika ievilkta jau pirms divām nedēļām. Kolēģis no Sporta skolas bija ievilcis arī trasi no upmalas, kas atrodas pie stadiona, līdz pat Ķirbaksalai,» stāsta I. Ūbele, «tagad plāns ir izveidot trasi aptuveni 500 metru garumā arī stadionā, kur būs apgaismots un varēs slēpot, piemēram, vakaros pēc darba. Pašreiz sniegs ir sašķūrēts pietiekamā biezumā, un mēs parasti izvairāmies trasi veidot uz zāliena zonas, jo pēc tam pavasarī attiecīgajās vietās neaug zāle.»

Distanču slēpošanas trase gar Mūsas krastu ievilkta līdz Ķirbaksalai. Foto: www.bauskasdzive.lv

Lai izveidotu trasi, tā visupirms ir jāiebrauc ar slēpēm un jāuztur katru dienu, jo vējš un sniegs mēdz to izjaukt. Nepieciešams sniegs, kurš noblietējoties veido stingru pamatu. «Tie, kas slēpo, to zina un gadu no gada nāk tepat lejā un slēpo,» par trases uzturēšanu stāsta I. Ūbele, «esmu redzējusi, ka pat pusdienas laikā kāds atbrauc, noslēpo, iekrauj slēpes mašīnā un aizbrauc.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
oznorCOQR

Vecumnieku pusē aktīvās atpūtas cienītājiem ir iespēja slēpot pie Vecumnieku vecā ezera, kur trasi ierīko katru gadu. «Kad sniegs sāka parādīties, tad lēnā garā sākām to gatavot. Tikai tagad trasi var sākt tā pa īstam lietot, un iedzīvotāji to izmanto,» stāsta Vecumnieku, Stelpes un Skaistkalnes pagasta sporta pasākumu organizators Ivars Sproģis, «katru dienu trasi uzlabojam. Jo vairāk sniega trasē, jo labāk – tā iespējams sniegu labāk noblietēt.» Vecumniekos ir divas slēpošanas trases, kuras atrodas viena otrai blakus – viena ir kilometra garumā, taču otra – aptuveni 500 metrus gara.

Vecumnieku pusē aktīvās atpūtas cienītājiem ir iespēja slēpot pie Vecumnieku vecā ezera, kur trasi ierīko katru gadu. Foto: no albuma.

Diemžēl Iecavas pusē slēpošanas faniem iespēju nav, jo trūkst nepieciešamās tehnikas. «Vienu gadu mēģinājām, bet pagaidām mums nav attiecīgās tehnikas, lai novilktu trasi, un trūkst arī transporta, kas katru dienu var doties to uzturēt,» stāsta Iecavas pagasta sporta darba organizators Ivars Jurbergs, «ļoti ceram, ka kādu gadu varēsim ieplānot trases izveidi, jo slēpotgribētāju mums ir pietiekami daudz. Arī pašam diemžēl jādodas uz citām vietām, lai slēpotu.»

Diemžēl Bauskas apkārtnē nav nevienas distanču slēpju nomas. Vaicājot pašvaldībai, kāpēc veselības veicināšanas projektā nevar iepirkt distanču slēpes un tās par nomas maksu piedāvāt Bauskas iedzīvotājiem, Bauskas novada domē paskaidroja, ka līdz šim veselības veicināšanas projekta ietvaros pašvaldība ir iegādājusies sporta inventāru, kas izmantojams regulāri, neatkarīgi no laikapstākļiem gan Bauskas pilsētā, kad citur novadā.

“Projekts neparedz peļņas gūšanas iespēju no projektā iegādātā inventāra, līdz ar to slēpju noma par maksu iedzīvotājiem nebūtu piedāvājama. Iespējams, nākotnē projekta ietvaros varētu plānot inventāra iegādi, kas būtu piemērots un piedāvājams iedzīvotājiem arī sportiskajām aktivitātēm konkrēti ziemas sezonā,” norādīja pašvaldība.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Paldies aktīvistiem, kas izveidojuši Likvertenu silā trasi un atpūtas vietu. Sirsnīgs Paldies!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.