Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Divas trešdaļas Jelgavas slimnīcas uzņemšanā nonākušo pacientu nav lūguši vai saņēmuši palīdzību pie ģimenes ārsta

Vairāk nekā 68% Jelgavas slimnīcas Uzņemšanas nodaļā nonākušo pacientu nav lūguši vai nav saņēmuši palīdzību pie ģimenes ārsta, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā vietā, lai ietu pie ģimenes ārsta, pacienti ļoti bieži uzreiz vēršas slimnīcā, veselības ministres Līgas Meņģelsones reģionālās vizītes laikā pauda Jelgavas slimnīcas vadītājs Kārlis Smilga.

Slimnīcas vadītājs atzina, ka tas liecina par problēmām primārajā veselības aprūpē. Smilga norādīja, ka slimnīcai jo īpaši vajadzīgi dežūrārsti, kuri palīdzētu Uzņemšanas nodaļā. Tajā vidēji dienā tiek apkalpoti 80-90 pacienti, un noslogotākās ir brīvdienas un svētku dienas.

Arī ministre nenoliedza, ka ģimenes ārstu pieejamība ir problēma un pie tās pašlaik tiekot strādāts. Smilga vērtēja, ka ģimenes ārstu iesaiste ļautu nedaudz atslogot nodaļas personālu, lai operatīvāk apkalpotu smagākus pacientus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ministre interesējās par Jelgavas slimnīcas sadarbību ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu (NMPD). Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš (ZZS) informējis, ka pilsēta ir izskatījusi dažādas iespējas, kā NMPD Jelgavā varētu paplašināties. Šobrīd pilsēta piedāvājusi trīs vietas uz pašvaldības zemes, kur varētu būvēt jauno NMPD staciju, tostarp divas ir blakus Jelgavas slimnīcai.

Jelgavas slimnīcai finansējums infrastruktūras attīstībai ir zemākais starp reģionālajām Latvijas slimnīcām, pauda slimnīcas vadītājs. Proti, 2021.-2029.gadam ir paredzēti 7 miljoni eiro, kamēr citām reģionālajām slimnīcām šis finansējums esot no 14 līdz 23 miljoniem eiro. Smilga uzsvēra, ka finansējums infrastruktūras attīstībai ir ārkārtīgi svarīgs, it īpaši reģionālajai daudzprofilu slimnīcai.

Ministre tika iepazīstināta ar slimnīcas plāniem nepabeigtā dzemdību nama vietā uzcelt Infekcijas slimību nodaļas un Hronisko pacientu aprūpes nodaļas jaunbūvi. Meņģelsone atzina, ka Jelgavas plāni ir patiešām ambiciozi, un vēlēja ieceri realizēt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas slimnīca ir viena no septiņām daudzprofilu ārstniecības iestādēm Latvijā, uz to dodas arī daudzi Bauskas pilsētas un novada iedzīvotāji, tajā strādā 559 darbinieki, tostarp 118 ārsti, 185 māsas un 23 rezidenti.

Foto – Jelgavas pilsētas slimnīcas publicitātes attēls, no jpslimnica.lv arhīva.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. vai šīm divām trešdaļām ir bijis kāds cits variants, kā nonākt līdz stāvoklim, kad nepieciešama ātrās palīdzības kariete? Ko var atļauties tie iedzīvotāji, kuri saņem kaut tos 500 eiro uz papīra? Vai pēc tekošo rēķinu nomaksas un kaut necik vajadzīgā daudzuma pārtikas iegādes, tiem paliek nauda arī priekš ārstiem un zālēm? Esot jau arī šis tas bez maksas, bet tas jau pienākas deputātiem un citām amatpersonām….

    19
  2. Paldies Jelgavas slimnīcai, izglāba. ĢĀ kritiskā situācijā ir pat kaitīgi ar laika vilkšanu ar nederīgām tabletēm, bez objektīviem izmeklējumiem, tikai telefoniski, kad reāli vajag sistēmu un gandrīz reanimāciju.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.