Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Dižprojektu konkursam pieteikta Iecavas pagasta biškopības saimniecība “Rāmriti”

 Latvijas lauku partnerību balvai «Dižprojekts» nominēts arī Iecavas pagasta saimniecības «Rāmriti» veikums «Iekārtu iepirkums un ražošanas telpas apsilde medus suflē ražošanai». Projektu konkursam izvirzījusi Bauskas rajona lauku partnerība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Rāmriti» saimnieks, bitenieks Otto Lodiņš attīstījis un paplašinājis medus un citu biškopības produktu pārstrādi, iegādājoties aprīkojumu produktu pārstrādei: medus trauku, ūdens sildītāju, ūdens krānu-dušu iekārtu mazgāšanai, medus krēmotāju, medus fasēšanas iekārtu, siltumsūkni, ūdens filtru mīkstināšanai un atdzelžošanai, etiķetēšanas iekārtu ar datuma printeri, trauku mazgājamo mašīnu stikla tarai. Šīs iekārtas ļāvušas energoefektīvi apsildīt ražošanas telpas, uzturēt nevainojamu produktu taras tīrību, kā arī paātrināt ražošanas procesu un palielināt produkcijas apjomu. Projekta kopējās izmaksas ir nedaudz vairāk nekā 12 tūkstoši eiro, no kurām ap 8400 eiro ir LEADER Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) publiskais finansējums.

«Dižprojekts 2023» tituls tiks piešķirts, balstoties uz partnerību, ekspertu un arī sabiedrības balsojumu sociālajos medijos. Līdz 3.martam «Latvijas Lauku foruma» mājaslapā saitē https://laukuforums.lv/lv/archives/16014 jāatrod «Rāmriti» projekta apraksts un, izmantojot tur norādīto saiti, organizācijas Facebook profila ierakstā projektam jāpiešķir «Patīk» un jādalās ar šo ierakstu.

Foto: Publicitātes foto

Organizatori ziņo, ka konkursa «LEADER Dižprojekts 2023» mērķis ir popularizēt unikālas un reģionu teritorijām un iedzīvotājiem nozīmīgas idejas, kas īstenotas ar LEADER pieeju un saņēmis finansējumu. Svarīga esot nevis projektu savstarpējā sacensība, bet gan lepošanās ar paveikto un citu iedrošināšana aktīvai rīcībai. Saimniecība «Rāmriti» ražo dažādus medus produktus, no kuriem atpazīstamākais ir dažādu garšu medus suflē. Trīs šīs grupas produkti saņēmuši atzinību arī «Novada garšas» konkursā.

Foto: Latvijas Radio

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.