Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Dobelē sarīkoti Dziesmusvētku ieskandināšanas koncerti «Kopā būt»; dalībnieki arī no Bauskas novada

Sestdien, 27.maijā, Dobelē notika Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku ieskandināšanas koncerti «Kopā būt». Koncertos piedalījušies ap 400 dejotāju, 650 koristu, 130 folkloras kopu un 80 pūtēju orķestru dalībnieku no Dobeles novada, Saldus, Brocēniem, Jelgavas, Bauskas un Rīgas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plkst.12 Dobeles pils pagalmā svētkus ieskandināja folkloras kopas un kapelas ar jestrām dziesmām, rotaļām un sadziedāšanos.

«Koncerts «Kopā būt» notika 27. maija saulainajā sestdienā pirms Vasarsvētkiem. «Programma bija daudzpusīga – tie bija svētki mūžīgajiem pretmetiem: Saulei, Visumam, Zemei, ūdenim, auglībai, augšai, lejai un dziesmai, kas visus vieno,» stāsta svētku dalībniece no Bauskas folkloras kopas «Trejupe» Ruta Dābola.

Folkloras kopas «Trejupe», vadītāja Daina Ārmane. Foto: Ruta Dābola

Viņa informē, ka kopumā koncertā piedalījās 15 folkloras kopas un kapelas. Bauskas novadu pārstāvēja «Svitene», «Dreņģeri», «Trejupe», «Laukam pāri», «Tīrums». Jestri ballējās, spēlēja un dziedāja kapela no Bārbeles «Savējie».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Tā kā esmu Bauskas kultūras centra folkloras kopas «Trejupe» dziedātāja, tad vispirms par savējiem. Folkloras kopas nosaukums veidojies no trim upēm – Mēmeles, Mūsas, Lielupes. Kolektīvā dominē skaitlis trīs. Esam sanākuši no trīs debesspusēm, kolektīvā ir trīs paaudžu dziedātāji, trīs sociālo grupu pārstāvji. Dziedājām par Sauli – dzīvības devēju Visumam, dabai, mums katram,» pastāsta R. Dābola.

Folkloras kopa «Svitene», vadītājs Leons Zarāns. Foto: Ruta Dābola

Folkloras kopa «Svitene» lepni izrādīja savu koklētāju talantu. Spēlē visi dziedātāji. Leona Zarāna balss un izgatavotās kokles skan daiļi. Folkloras kopa «Dreņģeri» sevi dēvēja par deju kopu, jo viņi spēlē, dzied un dejo. Dzied kokles, kontrabass.

Folkloras kopa «Laukam pāri», slavējot saules kumeliņus, pateicās Dieviņam par siltu vasariņu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Bārbeles tautas nama folkloras kopa «Tīrums», vadītāja Irita Vimba. Foto: Ruta Dābola

Folkloras kopa «Tīrums» godāja savu zemīti, kas briedina rudzu druvas, pabaro tautu. «Vai tādēļ nedziedāt, ka man grūti jāstrādā,» tā kopdziesmā vienojās visi dalībnieki, piedzīvoto apraksta kopas «Trejupe» dalībniece R. Dābola.

Folkloras kopas «Dreņģeri» vadītāja Ināra Grēniņa etnogrāfisko vainagu izstādē. Foto: Ruta Dābola

Koncerta apmeklētājiem bija iespēja aplūkot etnogrāfisko vainagu izstādi, kas būs daļa no Dziesmu svētku Tautas lietišķās mākslas izstādes «Mēs» Rīgā, kā arī muzeja ekspozīciju un Valda Opmaņa gleznu izstādi «Ceriņi». Vakarā Dobeles Ķestermeža estrādē Lielkoncerts, īpašie viesi bija dziedātāja Ance Krauze un Agnese Pauniņa.

Foto: Ruta Dābola

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.