Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

“Dod pieci!” ziedojumi pārtop reālā palīdzībā riska jauniešiem arī Bauskas novadā

Ir pagājuši aptuveni divi mēneši, kopš noslēdzās labdarības maratons “Dod pieci!”, kurā naudu vāca riskam pakļautiem jauniešiem. Organizācijas, tostarp arī Bauskas novada biedrība “Laiks Jauniešiem”, jau sniedz pirmo palīdzību un skaidro, kā šie līdzekļi tiek tērēti un kādas ir jauniešu vajadzības, ziņo LTV.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biedrības “Laiks jauniešiem” valdes priekšsēdētājs Gints Jankovskis atklāja, ka no labdarības maratona saņemti 20 137 eiro. Jau no pagājušā gada decembra ir uzsākta atbalsta sniegšana jebkurā diennakts laikā. “Laiks Jauniešiem” veiks arī ielu darbu ar jaunatni, sniegs mentoru pakalpojumus jauniešiem, organizēs krīzes izmitināšu nepieciešamības gadījumā, kā arī nodrošinās ar pirmās nepieciešamības precēm. Papildus tam norisināsies neformālās grupu nodarbības, pārgājiens un mentoru apmācības, lai sniegtu atbalstu pēc iespējas vairāk jauniešiem.

Intervijā Latvijas Televīzijai G. Jankovskis apliecina, ka ir saņemti pirmie zvani. “Īstenībā zvana arī izglītības iestādes, un sociālie dienesti ir interesējušies par palīdzības sniegšanu. Noteikti mums ir vairāk iespēju palīdzēt, un ir lielāka interese par to no iedzīvotājiem un no sadarbības partneriem. Tai pašā laikā mēs varam mentoriem samaksāt par to, ko viņi dara,” atzina Jankovskis.

Biedrība varēs piepildīt savu ieceri – paplašināt pakalpojumu klāstu arī ārpus Bauskas novada.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Arvien vairāk pašvaldības interesējas par šī pakalpojuma iegādi. Šobrīd šo pakalpojumu iegādāsies arī Salaspils novads no mums kā pakalpojuma sniedzējiem. Pašlaik mēs risinām tālāk šos jautājumus. Mēs ar “Dod pieci!” naudiņu palīdzēsim gan Salaspilī, gan Bauskas novadā,” stāstīja Jankovskis.

“Interese ir diezgan liela. Ir jau man jaunieši sastājušies rindā. Ir dažādas vajadzības, un mēs jau esam snieguši palīdzību. Ir pirmie psihologi apmaksāti,” stāstīja biedrības “Palīdzēsim viens otram” koordinatore Tukumā Zane Grošteine-Balode. Sagādātas arī dažādas sadzīves preces un pārtika, krīzes palīdzība tiem, kas pa nakti palikuši uz ielas.

Līdz ar “Dod pieci!” noslēgumu biedrība saņēmusi daudz e-pastu no pašiem jauniešiem un zvanus no sociālajiem dienestiem, kuru redzeslokā nonākuši riska pusaudži.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ir jau trijiem jauniešiem palīdzēts, un vēl vairāki stāv rindā. Un šīs nedēļas laikā tā palīdzība tiek sniegta. Godīgi teikšu, mums nepietiek. Mums arī noņēma nedaudz nost no tā, ko mēs prasījām. Bet mēs centīsimies to izlietot pēc iespējas labāk un lai vairāk jauniešiem šī palīdzība tiktu sniegta,” sacīja Grošteine-Balode.

Kopumā saziedotos līdzekļus saņems 16 organizācijas, kas strādā ar problēmjauniešiem un kam ir pieredze šajā jomā.

“Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta stāstīja, ka nauda netiek piešķirta konstantā apjomā katrai no tām, bet gan pēc vajadzības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šis nav tāds paredzams, par laimi, mēs nevaram pateikt, ka tik un tik jaunieši būs. Skaidrs, ja jaunietim radīsies problēma, tad “Dod pieci!” mājaslapā šo organizāciju kontakti ir publicēti. Un tas nozīmē, ja jūs savā apkārtnē redzat kādu jaunieti, uzrunājiet viņu un sakiet, ka palīdzība ir pieejama. Pateicoties ziedojumiem, būs iespēja palīdzēt arvien vairāk jauniešiem un samazināt rindas pēc palīdzības,” uzsvēra Dimanta.

Pašlaik esot sperti pirmie soļi ziedojumu pielietošanā reālajā palīdzībā, un pirmās atskaites par to, cik jauniešiem un kā tieši palīdzēts, gaidāmas pavasarī.  

KUR PIETEIKT PALĪDZĪBU? VAIRĀK INFORMĀCIJAS “DOD PIECI!” MĀJASLAPĀ

Ārkārtas tūlītēja palīdzība:

  • OPEN Radošais centrs. Ja esi nonācis grūtībās un tev ir nepieciešama palīdzība, tostarp droša apmešanās vieta un atbalsts, tad zvani vai raksti jebkurā diennakts laikā.
  • YOU+“. Ja tev nepieciešams tūlītējs emocionālais atbalsts, sazinies ar “YOU+”. Pieejama arī droša apmešanās vieta Liepājā.
  • Sociālā atbalsta un izglītības fonds (SAIF). Ja tev ir nepieciešams emocionāls un praktisks mentoru atbalsts, ģimenes asistenta atbalsts vai speciālistu (psihologs, bērnu psihiatrs u. c.) konsultācijas, sazinies.
  • Laiks jauniešiem. Ja tev ir nepieciešama droša apmešanās vieta un atbalsts Bauskā / Zemgalē, tad zvani vai raksti jebkurā diennakts laikā.
     

Ja nepieciešama ilgtermiņa kompleksa palīdzība:

  • Palīdzēsim viens otram. Sazinies ar organizāciju, ja nepieciešams praktisks sociālais un materiālais atbalsts, kā arī atbalsta persona, kura palīdzēs atrast un pierakstīties uz vizīti pie psihologa vai cita speciālista.
  • Latvijas Samariešu apvienība. Ja ir nepieciešams ilgstošs psihosociāls atbalsts un dalība jauniešu atbalsta programmā “Palēciens”, sazinies.
  • Resiliences centrs. Ja tev nepieciešama palīdzība atrisināt akūtus jautājumus un emocionāls atbalsts, sazinies.
  • House of Hope”. Ja esi 15-21 gadus vecs jaunietis un tev nepieciešams praktisks vai emocionāls atbalsts Liepājā un Dienvidkurzemē, sazinies.
  • Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija. Ja esi vecumā līdz 24 gadiem un tev nepieciešami dažāda atbalsta un sociālie pakalpojumi, sazinies.
  • Palīdzēsim.lv. Ja tev ir nepieciešams emocionāls un praktisks atbalsts, mentors un/vai atbalsta persona dažādu problēmsituāciju risināšanā, sazinies.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. Patiesībā vecākiem ir jānodrošina savu bērnu drošība, labsajūta , materiālās vajadzības līdz pilngadībai. Vai attiecīgos vecākus attiecīgās iestādes soda, mentorē, iekārto darbā?

    20
    0
  2. Iestādēm jau bērnudārza posmā ir skaidri redzami saviem bērniem problēmas radošie vecāki. Kāpēc iestādes neko nedara ar šiem vecākiem? Daudziem bērniem ir kārtējie “tēvi” un kārtējās” mātes”. Liela problēma ir vecāku sērijveida “attiecības” ar citiem un citām. Protams, ir arī pārējā standarta izlaidību, atkarību un īpatnību buķete. Ir pilnīgi idiotiski vispirms ļaut “vecākiem” bērnu sagraut vai izaudzināt par “zombiju” un tad pusaudža un jaunieša vecumā “glābt”! Bērnu nākotnes atslēga ir pie vecākiem nevis pie kādām sabiedriskām biedrībām.

    14
  3. Tas ir jauki, ka biedrības un nodibinājumi darbojas. Vienīgi tas dublē pašvaldības sociālo dienestu darbu.

    9
    1
  4. Kura iestāde kontrolē saziedotās naudas izlietojumu? Rodas iespaids, ka visādi NVO ir valsts un pašvaldības iestāžu slinkuma lāpītāji, varbūt pašlabuma meklētāji, varbūt informācijas vācēji, varbūt ietekmes aģenti ( visādas papardes). Laika gaitā viss atklājas, varbūt Bauskā viss ir godīgi un pareizi.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.