Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ekoskolu rīcības dienās Vecsaules skolēni strādājuši atkritumu samazināšanas jomā

Vecsaules pamatskolas pedagogu un skolēnu kolektīvs aizvadītajā nedēļā ieguldīja lielu papildu darbu gan sabiedriskās, gan praktiskās aktivitātēs – skolā ritēja Latvijas Ekoskolu rīcības dienu nedēļa, kas notika no 6. līdz 12. novembrim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ekoskolas koordinatore Vecsaules pamatskolā Dace Sausā informē, ka šī gada tēma ir «Planēta pirmajā vietā». «Latvija sasparojusies, lai piedomātu par klimata pārmaiņām un par to, kā varētu vairāk ietaupīt resursus. Atkritumus mēģinām radīt pēc iespējas mazāk un pārvērst tos par resursiem. Esam iesaistījušies lielā projektā «No atkritumiem uz resursiem», kas Latvijā notiek līdz 2026. gadam,» skaidro D. Sausā.

Attiecīgi skola aizvadīto nedēļu pavadīja centīgā darbā. Visas nedēļas garumā vizuālās mākslas skolotāja Agate Vītola no lietotiem apģērbiem defektu pārvērta par efektu – tapa krekliņi, kuros paši bērni staigāja. «Notika Mārtiņdienas tirdziņš, kurā audzēkņi gatavoja un pārdeva, vecākus arī aicināja uz skolu ar lietotajām mantām – spēlēm, grāmatām, apģērbiem, varējām mainīties ar lietām. Kas vienam lieks, otram prieks,» tā ekoskolas koordinatore.

Sadarbībā ar Vecsaules veikala «Jaunbirzes Food» īpašnieku Raiti Māski un pārstāvi Diānu Veldri izveidots un novietots grāmatu skapis, kur var mainīties ar grāmatām – paņemt, izlasīt, atnest atpakaļ, kā arī nolikt citu lietošanai kādu savējo. «Tāpat darām ar avīzēm un žurnāliem. Sadarbojamies arī ar otru veikalu – vācam izlietotās baterijas. Arī tālāk tēmu turpināsim – uz Ziemassvētkiem rotājumus gatavosim no otrreiz izmantojamām lietām,» stāsta D. Sausā.

Foto: D. Sausā

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.