Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Elektroapgāde traucēta aptuveni 4800 «Sadales tīkla» klientiem Bauskas novadā

Pirmdien, 17.janvārī, ap plkst.16:30 vēja radīto postījumu dēļ Bauskas pilsētā un Bauskas novadā reģistrēti septiņi bojājumi vidējā sprieguma elektrotīklā un viens zemsprieguma elektrolīnijā, radot elektroapgādes traucējumus ap 2900 pilsētas klientiem un ap 1900 novada klientiem, portālu informēja A/s “Sadales tīkls” pārstāve Alīna Kozlovska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Elektroapgādes traucējumu dēļ uz nenoteiktu laiku ir apturēta Bauskas tehniskās apskates stacijas darbība, apliecināja Ceļu satiksmes un drošības direkcijā (CSDD). Ņemot vērā, ka tehniskās apskates stacijai darba laiks pirmdien noteikts līdz plkst.17, tās darbību potenciāli pirmdien varētu arī neatsākt.

A/s “Sadales tīkls” strādā pastiprinātā režīmā un dara visu iespējamo, lai elektroapgādi visiem klientiem atjaunotu iespējami drīz. Iespēju robežās veicam arī pārslēgumus tīklā, atjaunojot klientiem elektroapgādi, vēl pirms bojājumi fiziski ir novērsti, teic A. Kozlovska.

Vētras dēļ plaši traucējumi elektroapgādē ir reģistrēti visā valsts teritorijā un pie bojājumu novēršanas šodien darbojas vairāk nekā 200 operatīvā darba brigādes, kas ir vairāk nekā 500 elektromontieru. Nepieciešamības gadījumā “Sadales tīkls” piesaistīs papildu brigādes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Strādājot ikdienas režīmā elektromontieri vienu bojājumu novērš laikā līdz trīs stundām, taču šādās masveida bojājumu situācijās to novēršana var aizņemt ilgāku laiku, tāpēc uzņēmums aicina iedzīvotājus būt saprotošiem. Sarežģītākos gadījumos tas var prasīt arī laiku līdz 24 stundām.

“Sadales tīkls” uzsver, ka vējš ietekmē tieši gaisvadu elektrolīnijas, kuras bojā vēja lauzti koki un zari. Lai šādus bojājumus preventīvi novērstu, ik gadu vairāku tūkstošu kilometru garumā no potenciāli bīstamiem kokiem un zariem attīrām elektrolīniju trases, taču dabā koku garums bieži pārsniedz līniju trašu platumu. Tāpēc nav iespējams izzāģēt pilnīgi visus kokus, kas šādos ekstrēmos laikapstākļos lūstot vai tiekot izrauti pat ar visām saknēm, var nodarīt kaitējumu elektrotīklam un traucēt elektrības piegādi iedzīvotājiem.

Detalizēti situācijai tīklā ikviens var sekot “Sadales tīkla” mājaslapā www.sadalestikls.lv pieejamā digitālajā atslēgumu kartē, kur redzamas konkrētas adreses, kurās esam reģistrējuši elektroapgādes pārtraukumus. “Tātad, ja šajā kartē redzams, ka jūsu adresē jau ir reģistrēts bojājums, par to mums vairs nav jāziņo – jau esam to piefiksējuši un strādājam pie bojājuma novēršanas,” teic A. Kozlovska.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.