Fani gaidīti uz basketbola derbiju Iecavā

Vairākas spēles aizvadījuši Bauskas novada basketbola klubi, kas piedalās Latvijas basketbola līgu sacensībās. Uzvaras šoreiz izcīnījuši Reģionālās basketbola līgas klubi, bet «Ramirent» Nacionālas basketbola līgas klubs «Bauska» pašlaik atrodas sestajā vietā savā grupā.

Tā 15. janvārī «Ramirent» Nacionālās basketbola līgas spēlē «Bauska» savās mājās ar 92:115 zaudēja vienai no līgas līdervienībām BK «Jelgava». Viesu sastāvā bija arī mūspusē savulaik «Kvēle/SC Mēmele» komandā spēlējošais Armands Seņkāns, kurš jelgavniekiem guva 20 punktus. Baušķeniekiem bija neveiksmīgas pirmās un ceturtās ceturtdaļas, kas arī izšķīra spēles gaitu. «Bauskai» 31 punkts Ivaram Zemītim, 19 – Gundaram Bričkam, 16 punkti, desmit atlēcošās bumbas un astoņas rezultatīvās piespēles Tomam Vilkam, 14 punkti Nikam Gaigalietim, pieci – Artūram Dreimanim, trīs – Jānim Vilcānam, pa diviem punktiem Edijam Ausējam un Reinim Solzemniekam. Nākamie mači komandai būs viesos, vispirms pie līderiem «Kandava/Anzāģe» un savās mājās tikai 10. februārī ar «Spars/Ventspils augstskola» vienību.

Reģionālajā basketbola līgā uzvaru no savām rokām gandrīz izlaida BK «Dartija», kas 12. janvārī savās mājās uzņēma «Nīca/BLi» vienību. Mača vidū iecavnieku pārsvars bija pat 17 punkti, bet pēdējās minūtēs viesi izvirzījās vadībā. Tomēr Jānis Eiduks izrāva komandu atkal vadībā ar 71:70, bet viesi nespēja pēdējās sekundēs nedz gūt grozu, nedz īstenot kaut vienu no diviem soda metieniem. Iecavniekiem 20 punkti Jānim Eidukam, desmit – Gatim Justovičam, deviņi – Kristeram Spalvam un Jānim Tiltiņam, septiņi – Tomam Šķiparam, pieci – Edgaram Krūmiņam, pa četriem Edžum Kauķim un Gvido Zaļmežam un trīs – Guntim Banderam. Pretinieku vienība bija viena no Reģionālās līgas Rietumu grupas līderēm, savukārt iecavniekiem uzvara ļauj atrasties trešajā vietā līgā.

Savukārt «Bauskas BJSS» 19. janvārī savās mājās Bauskā uzņēma grupas pastarīti BK «Roja». Tas, ka pretinieks bija pastarītis, nebūt nenozīmēja, ka komanda ir vāja, – baušķenieki izcīnīja ceturto uzvaru sezonā ar rezultātu 78:75. Arī šajā spēlē mājiniekiem uzvaru izdevās izraut pēdējā minūtē. 26 punktus guva Reinis Solzemnieks, 15 – Toms Červinskis, 11 – Lauris Artimovičs, desmit – Edijs Ausējs, sešus –Aigars Bērziņš, pa četriem punktiem Reinis Sūna un Niks Konstantīns Dibets, divus punktus guva Arvis Sūna.

Turnīra tabulā «Bauskas BJSS» vienība ir septītajā vietā. Baušķeniekiem tagad būs spēles viesos, tai skaitā 26. janvārī visi basketbola fani gaidīti uz kārtējo basketbola derbiju, šoreiz Iecavā, kur «Bauskas BJSS» viesosies pie BK «Dartija».