Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: «Ausekļu dzirnavās» Bārbelē arī šajos Sējas svētkos apmeklētāju netrūkst

Brīvdabas muzejā «Ausekļu dzirnavas» Bārbeles pagastā Mediņu dzimta 13. maijā bija sarīkojusi tradicionālos Sējas svētkus, kuri, kā ik gadu, bija kupli apmeklēti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šoreiz svētkus pie Trīnes klētiņas ieskandināja “Sēļu muižas muzikanti” no Valmieras novada, ar kuriem Mediņi iepriekš bija tikušies kapelu festivālā Codē. Dejas ritmos klātesošos priecēja
vidējās paaudzes deju kopa “Līdums” (Bauskas novada Īslīces pagasts), jauniešu
deju kolektīvs “Drīziņš” (Dobele), skolēnu deju kopa “Ieviņa” (Jelgava). Muzicēja Albīns Baļčūns ar draugiem, pašvaldības vietnē bauskasnovads.lv informē sabiedrisko attiecību speciāliste Gija Spula.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētku apmeklētāji varēja iepazīt pavasara lauku un Zemgales sētas darbus gan demonstrējumu laukā, gan muzeja plašajā teritorijā. Sējas svētkos, kā ierasts, tvaika dampja spēks tika izmantots seno laiku gatera darbināšanā. Dzirnavās ar ūdens spēku tika malti graudi, gatavotas grūbas un putraimi.

Lielajā 300 litru katlā saimnieces vārīja tradicionālo putraimu putru, kas ir iecienīts pasākuma mielasts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā vairākkārt akcentējis viens no svētku rīkotājiem Mārtiņš Mediņš, šis brīvdabas muzejs ir neparasts ar to, ka tehnika, kas muzejā aplūkojama, vēl joprojām ir darba kārtībā. Ar to var droši doties lauku darbos,
kā tas notika pirms vairākiem gadu desmitiem. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākums tiek rīkots, lai iepazīstinātu ar dažādiem amatiem un prasmēm, kā arī radītu interesi, izpratni un sabiedrības līdzdalību Latvijas nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanā.

Visu izmantoto foto autore: Žanna Zālīte.

 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.