Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Codes pamatskolā patriotiskā nedēļa aizvadīta dažādās aktivitātēs

Codes pamatskolā šogad patriotiskā nedēļa aizvadīta dažādās aktivitātēs. Iespaidīgākā no tām, kas redzama pa visu skolu – tautisko rakstu zīmējumi, kas kā fragmenti veido vienotu visas izglītības iestādes tautisko jostu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lāčplēša dienas lielākais pasākums bija viktorīna. Princips šoreiz bija tāds, ka katrs 9. klases skolnieks veidoja komandu, kurā iekļāvās viens audzēknis no 8., 7., 6. un 5. vai 4. klases. Rezultātā viktorīnā piedalījās 13 komandas. Bija desmit jautājumi par Bauskas novadu un desmit par Latviju. «Iedvesmojāmies no interneta prāta spēlēm,» stāsta skolas direktore Laila Jurcika.

Savukārt no materiālā puses tapuši zīmējumi, kas izkārti skolas gaitenī un personificē Codes pamatskolas tautisko jostu. «Darinājumā «Mana tautiskā josta» piedalījās katrs skolēns,» stāsta direktore.

Zīmējumi ir ļoti dažādi – no ļoti rūpīgi izstrādātiem līdz vienkārši tautiskiem rakstiem. Ar dažādām domām un idejām. Ar vienotiem motīviem – 7. klases audzēkņu raksti bija izteikti sarkanā krāsā. Savukārt rakstu vai ideju motīvi katram savi. 8. klases audzēkņiem bija dažādi risinājumi. Rihards Niedra savas idejas atradis internetā. Ļoti rūpīgs zīmējums bija Kate Kononovai. «Daudzus rakstus ņēmu balstoties uz Lielvārdes jostu. Gribu arī pati sev nākotnē latvisku jostu ar latvju rakstiem. Esmu redzējusi Lielvārdes jostu arī dzīvē, bet konkrētajam darbam skatīju to arī internetā,» stāsta K. Kononova. «Skolotāja piedāvāja variantus no interneta. Sākumā zīmēju ar zīmuli, tad stingrāk iezīmēju ar marķieriem,» tā Ramona Simanova. «Zīmējuma pamatā ir Latvijas karogs un trīs zvaigznes uz Brīvības pieminekļa. Kā arī latvju zīmes,» saka Kristiāna Cera.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas neatkarības gadumijas svinīgais pasākums paredzēts 17. novembrī, kad arī plānots sveikt Codes pamatskolas 4. klases audzēkni no Ukrainas Mariju Mormulu. Viņa šogad piedalījās SOS bērnu ciematu ikgadējā labdarības Ziemassvētku kartīšu konkursā «Ziemassvētkus gaidot». Konkursa mērķis ir kopā radīt jaunus motīvus Ziemassvētku kartītēm. Uzvarētāji šogad ir četri un to skaitā arī Codes pamatskolas audzēkne ar darbu «Ziemassvētku kvartets». Konkursa uzvarētāji kā balvu saņems 50 tipogrāfijā iespiestas kartītes ar savu motīvu un saldas pārsteiguma balvas. Kartīte jau ir pieejama iegādei mājas lapa sosbernuciemati.lv.

«Mēs vēlamies sveikt Mariju paši no savas puses,» stāsta L. Jurcika. Codes pamatskola pašlaik mācās trīs bērni no Ukrainas – M. Mormula, viņas brālis un vēl viens 7. klases skolnieks.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.