Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: VUGD Bauskas daļā svētku dienā uzņem ciemiņus

Atzīmējot Ugunsdzēsēju un glābēju dienu un ugunsdzēsības Latvijā 158. gadadienu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) trešdien, 17. maijā, rīkoja Atvērto durvju dienu visās VUGD daļās un posteņos. Arī VUGD Bauskas daļa, kā arī Vecumnieku un Iecavas postenis uzņēma ciemiņus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VUGD Bauskas daļu jau no rīta pieskandināja bērnu balsis, jautras čalas. Pirmie bija atnākuši bērnudārza «Zīlīte» vairāk nekā 20 bērnu kopā ar audzinātājām. Nākamie ieradās pirmsskolas izglītības iestādes «Saulespuķe» 30 audzēkņi četru līdz septiņu gadu vecumā astoņu pieaugušo, audzinātāju un palīgu, pavadībā. Audzinātājas Liāna Segliņa un Līva Markeviča «Bauskas Dzīvei» stāsta, ka nācienam gatavojušies, atnesuši pašu zīmējumu grāmatiņu.

Vispirms visi iegriežas dispečeru telpā. Vada komandieris Aleksandrs Falučko jautā, kā var sazvanīt ugunsdzēsējus glābējus. Bērni nekļūdīgi zina nosaukt «112», viņiem ir arī skaidrs, kāda informācija būtu nosaucama, lai laikus saņemtu ugunsdzēsēju glābēju palīdzību. Arī citu operatīvo dienestu numurus mazie zēni un meitenes itin veikli prot nosaukt. Daži audzēkņi rūpīgi ieskatās datora monitorā un jautā: «Kas tas?» Viņi izzina pat elektronisko sistēmu, kurā darbojas ugunsdzēsēji glābēji.

Bērni apskata autocisternu, kurā varot satilpt desmit tonnas ūdens, savukārt autokāpnes varot pacelties līdz deviņstāvu mājas augstumam. Apskatīja elpošanas aparātu, tā balonu vairāki kā mugursomu lika mazajos plecos. Piecus gadus vecā Karmena «Bauskas Dzīvei» atklāja, ka zina, kur atrodas, – «tas ir ugunsdzēsēju depo». Meitene stāstīja, ka «ugunsdzēsēji dzēš uguni un palīdz suņiem un kaķiem nokāpt no koka, viņiem ir speciāli tērpi, lai būtu droši no uguns».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mazie ciemiņi varēja iekāpt ugunsdzēsēju auto, uz to pat sastājās rinda, un cits bija pamanījies to izdarīt vairākkārt, ko citi mazuļi bija piefiksējuši un sūdzējās par netaisnību. Ugunsdzēsējiem netrūka bērnu, ko cilāt iekšā un ārā no kabīnes. Visi bija priecīgi.

Lielum lieli prieki bija, kad pagalmā pie otras autocisternas, kurā var satilpt trīs tonnas ūdens, bija paredzēta «šļakstīšanās». Sešu atmosfēru spiediens ļāva taisīt trikus, bērni bija sajūsmināti, katrs gribēja kopā ar ugunsdzēsēju turēt ugunsdzēsības šļūtenes stobru.

Noslēgumā vēl visi kopā nobildējās pie ugunsdzēsēju auto, vairāki mazuļi ar prieku samīļoja vada komandieri. Mazie ciemiņi devās prom ar dāvaniņām – krāsojamajiem materiāliem, uzlīmēm un citām lietiņām. Savukārt VUGD Bauskas daļas vīri brīvākā brīdī šo viesošanos un savus svētkus atminēsies, šķirstot bērnu zīmējumu albumu, ko saņēma no «Saulespuķes» audzēkņiem.

Visu foto autore: Sandra Giptere-Ivanova.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.