Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Gadsimta garākā līgodziesma skanēs arī Iecavā

Otrdien, 21. jūnijā, vasaras saulgriežos, vairāki simti dziedātāju Latvijā un visā pasaulē skandēs «Gadsimta garāko līgodziesmu», ko jau septīto gadu organizē «Latvijas Radio 2». Līgodziesma no saullēkta pulksten 4.29 līdz saules rietam pulksten 22.22 ar radio ētera starpniecību vīsies cauri visai Latvijai. Sekojot saules ceļam, līgošanā secīgi iesaistīsies kori un folkloras kopas no dažādiem Latvijas reģioniem un citām valstīm, portālu informēja Latvijas Radio galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Pālēna.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Gadsimta garākā līgodziesma» ir kļuvusi par neatņemamu «Latvijas Radio 2» (LR2) tradīciju, ko katru gadu gaida folkloras kopu un koru dalībnieki visā Latvijā. Mums ir liels prieks, ka šogad mums piepulcējušies arī jauni dalībnieki, tai skaitā Dānijas latviešu koris «Rietumvējš». Tas vēlreiz apliecina to, ka Līgo tradīcijas ir svarīgas arī tiem latviešiem, kas dzīvo ārpus Latvijas,» stāsta «Latvijas Radio 2» galvenā redaktore Baiba Palkavniece.

Foto: Silga Belte

Jau septīto gadu pēc kārtas šajā projektā piedalās Iecavas folkloras kopa «Tarkšķi». Otrdien, 21. jūnijā, plkst. 13.15 «Tarkšķi» visus aicina uz Iecavas tirgus laukumu, lai no turienes LR2 ēterā skandētu «Gadsimta garāko līgodziesmu».

Folkloras kopas vadītāja Kristīne Karele atklāja, ka «Tarkšķi» tirgus laukumā būs jau no pulksten 13, pēc tam, kad folkloras kopa būs nodziedājusi savu līgotni, klātesošos aicinās arī dažās Jāņu rotaļās – «Dindaru, dandaru, ozoliņi», «Krauklīt’s sēž ozolā», «Lielais Jānis kalniņā», «Šurp, Jāņa bērni!». «Skatītāji, klausītāji, rotaļnieki var droši pievienoties!» iedrošina K. Karele. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa atzīst, ka «Tarkšķiem» šis pirmssvētku laiks ir ļoti saspringts, reizēm pat vairāki koncerti dienā. «Ļoti lepojamies ar mūsu Annu Patrīciju Kareli, kas iedziedāja Jāņu dziesmu kopā ar bungu un dūdu grupu «Auļi» un tikko vareni prezentēja Jāņu CD Valmiermuižas etnofestivālā. Bet arī mēs, pārējie «Tarkšķi», šogad ielīgojam Mazsalacā, Rīgas Dzemdību namā, «Lido» Krasta ielā, Bauskā, Rātslaukumā, Tieslietu ministrijā. Jūlija sākumā dziedāsim jaunajā festivālā «Knifs» Bauskā, tad piedalīsimies starptautiskajā folkloras festivālā «Baltica», kas šogad notiek Latvijā, kā arī, protams, Iecavas svētkos jūlija vidū,» stāsta K. Karele.

Foto: Silga Belte

Viņa uzsver, ka vēl pieminēšanas vērts ir LTV1 raidījums «Latviešu godi. Jāņi», kas 22. jūnijā pulksten 20.50 «ies gaisā». Tur «Tarkšķi» kopā ar aktieru pāri Ievu Florenci-Vīksni un Oskaru Vīksni-Florenci svinēs Jāņus skaistajās «Lejas Lielaušu» mājās Iecavas pagastā.

«Gadsimta garākās līgodziesmas tradīcija ir jauka un laba – lieliski demonstrē, ka latviešiem ir simtiem skaistu Jāņu dziesmu melodiju, nevis tikai viena divas, kas tiek skandētas visbiežāk. Šogad var droši sacīt, ka apgriezieni, ar kādiem tiek svinēti svētki, atgriezušies vecajās sliedēs. Nedomāju, ka pandēmijas divi gadi spēja ko būtiski mainīt latvisko tradīciju kopšanā,» tā K. Karele.

Vēlā vakara stundā «Gadsimta garākā līgodziesma» atgriezīsies pašā Rīgas sirdī, kur Latvijas Radio 1. studijā gada garākās dienas saulrietu ar skanīgu koncertu no pulksten 22 līdz pulksten 22.22 LR2 tiešraidē sagaidīs jauktais koris «Pa Saulei».

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.