Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Gājēju tiltiņš pār Lielupi Mežotnē slēgts

Augstā ūdens līmeņa dēļ pagājušajā nedēļā uzstādītais gājēju tiltiņš pār Lielupi pie Mežotnes pils no šodienas, 18. jūlija, ir slēgts, apstiprināja Bauskas novada apvienības pārvaldes vadītājs Aleksandrs Gurkovskis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmdienas rīta pusē vēl brīdinājumi un norobežojošās lentes tiltiņa apkārtnē nebija manāmas, bet A. Gurkovskis norādīja, ka dienas gaitā tās tiks uzliktas un izvietota informācija, ka upes šķērsošana pa iegrimušo tiltu var būt bīstama.

“Tiltiņa abi gali ir ūdenī. Papildus posmu ielikšana, pagarinot konstrukciju, vai laipas ievietošana līdz betona balstiem pie kura ar ķēdēm tilts piestiprināts, šo situāciju neatrisinātu. Bīstamību rada straume un ūdensaugi, kas ieķeras tilta konstrukcijā. Zaļā masa sasūcas ar ūdeni, sver tonnām un spiež tiltiņu uz leju. Nepārtraukti kādam ir jābūt, lai šos sastrēgumus iztīrītu, bet arī tas nav nekāds drošais darbs,” teic A. Gurkovskis.

Zāles, zari, arī atkritumu ieķeras tiltiņa konstrukcijās. Foto: www.bauskasdzive.lv

Viņš pieļauj, ka pēc dažām dienām situācijai vajadzētu uzlaboties, jo no saviem krastiem izkāpusī Lielupe, pamazām sāk atgriezties savā ierastajā vietā. Iespējams, nedēļas beigās tiltiņš atkal būs pieejams gājējiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ūdens līmeņa kāpums Lielupē pie Mežotnes sācies jau piektdien, 15. jūlijā, savu maksimumu sasniedzot svētdien, 17. jūlijā, informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) hidroloģe Līga Klints. Viņa precizēja, ka ūdens līmenis Lielupē pie Mežotnes kāpis par nepilnu metru virs novērojumu stacijas nulles punkta.

Uzņēmumā SIA “Vides serviss”, kas tiltiņu uzstādīja, paskaidroja, ka visi posmi ir ielikti upē un neviena lieka posma neesot.

“Jau svētdien ūdens līmenis sāka pazemināties. Varam informāciju sniegt par vietām, kur izvietotas meteoroloģiskās stacijas, bet nokrišņi mēdz būt lokāli. Arī šodien vēl mākoņi klīdīs un iespējamas lietusgāzes, taču turpmākās dienas liels nokrišņu daudzums nav gaidāms. Pēc mūsu sistēmas modelētiem datiem ūdens līmenis šonedēļ pazemināsies gan Mūsā pie Bauskas, gan Lielupē,” stāsta L.Klints.

Viņa atzīmēja, ka lietus uzplūdi vasaras laikā Lielupē pie Mežotnes nav retums. Pēdējos divdesmit gados vienīgā reize, kad nav piedzīvotas krasas ūdens līmeņa svārstības un Lielupe nav izgājusi vasarā no saviem krastiem. ir bijis 2008.gads. “Jādomā būtu par citu tiltiņa konstrukciju, kuru ūdens līmeņa svārstības nevar ietekmēt, un tas būtu drošs tā lietotājiem,” uzskata L. Klints.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Samirkuši apavi un bikšu staras Rundāles pagasta iedzīvotājam Nikolajam Baranovskim nav šķērslis, lai tiktu otrā krastā. Sastaptais vīrietis stāsta, ka dzīvo Punslavās un dodas uz veikalu Mežotnē, jo tajā esot lētāka iepirkšanās nekā vietējā bodē. Kājās viņam uzauti “krokši” un ar tiem mierīgi varot šķērsot pārplūdušo posmu. Viņš uzskata, ka bīstamība ir maza, ka uz tiltiņa, kas nelāgs var atgadīties. “Cik ilgi novada vadība muļķosies ar šādu konstrukciju, tā tiltiņa uzlikšana un noņemšana taču arī maksā naudu?! Vajag, lai tas būtu gan ziemu, gan vasaru, tāpat kā divi gājēju tilti Bauskā!” savās pārdomās dalās N. Baranovskis.

Nikolajs Baranovskis ir drošs, ka tiltiņš šajā vietā jābūvē stacionārs, tas būtisks gan tūristiem, gan vietējiem ļaudīm.

Tiltiņš ir uzņēmuma “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) manta, bet pērn nodots pašvaldībai lietošanā. VNĪ iznomāšanas un pārdošanas pārvaldes direktores Anita Feldmane pastāstīja, ka VNĪ 2018.gadā atjaunoja tiltiņu, 2021.gada pavasarī tas nodots Bauskas novada pašvaldībai, kura piekrita to pārņemt bezatlīdzības lietošanā un apsaimniekošanā uz pieciem gadiem. Noslēgtā vienošanās paredz, ka pašvaldības atbildībā ietilpst gājēju pontonu tilta izvietošana un izcelšana, uzglabāšana un uzturēšana par tās līdzekļiem.

VNĪ valde šī gada maijā ir pieņēmusi lēmumu par tilta dāvinājumu Bauskas novada pašvaldībai. Tuvākajā laikā tiks sagatavots dāvinājuma līguma projekts, kas tiks nosūtīts saskaņošanai Bauskas novada pašvaldībai. Tā kā dāvinājuma pieņemšanai pašvaldībai jāsniedz sava piekrišana noteiktā kārtībā, VNĪ paredz, ka tilta nodošanu varēs realizēt līdz gada nogalei.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (6)

  1. Ja kāds atceras palus Mežotnē, kad notika līgošana ar R. Paulu pie pils, tad tiltiņa garums bija pietiekams, bet ūdens līmenis un straume bija stipri lielāki. Ūdensaugi , visticamāk , ir Vides servisa pašu izpļautie, plus no Bauskas pludmalēm. Nopļauto un pat miskastes neviens neizvāc no palienes malas. Pašlaik kāda tiltiņa sekcija droši vien trūkst. Nav gribēšanas un varēšanas. Ja būvēs piekaramo stacionāro tiltu, tad saprašanas arī pietiks tikai sadārdzināšanai.

  2. Vajag ne tikai jaunu gājēju tiltiņu, bet normālu tiltu, kur mašīnas arī var braukt. Pirmais tilts pāri Lielupei ir tikai Stļģenē. Cik vispār ir tilti pāri Lielupei? 5,6?

    4
    1
  3. Opā hopsā Valsts nekustamie īpašumi dāvinās tiltiņu pašvaldībai!!! Te pat dullajai paulīnei jāsmejas. Nu gan dāvinātāji atradušies! Baigi jau vajag Bauskas novadam šitādu dāvanu – sagrabējušu tiltiņu, varbūt varēja labāku dāvanu izspiest – divjoslu tiltu pāri Lielupei?

  4. Tās līgošamas laikā bija cits – mucu tiltiņš, pašu zēni šūpoja, kamēr nogāza, ne jau ūdens

  5. Ar tiem tiltiniem problema nav tikai mezotne, bet ari cit viet valsti….sakot no rigas lidz grenstalei.pats esmu bradajis pie tiltina.. Ir jabut uzmanigam. Daudzviet ir vel no otra kara bumbu bedres pari galvai. Bet par pasu tiltinu – zel. Biezi braucu uz mezotni. Tur parka ir svetiga aura.. Izstaigakos. Pie ozoliem izsupojos uz Lielupes tecejumu lukojoties….

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.