Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

«Gaso» vasarā īstenos apgādes sistēmu remontdarbus Bauskas novadā; jārēķinās ar gāzes padeves pārtraukumiem

Dabasgāzes sistēmas operators AS «Gaso» šā gada vasaras sezonā plāno veikt vairākus apgādes sistēmu remontdarbus Latvijas reģionos, tostarp arī Bauskas novadā, portālu informēja uzņēmuma sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Rubinčika.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa norādīja, ka remontdarbi nepieciešami, lai padarītu gāzapgādes sistēmu drošāku. Daži darbi gāzes lietotājiem paies nemanāmi, jo neprasa gāzes padeves pārtraukšanu vai pagalmu un ielu posmu norobežošanu. Citi liks iedzīvotājiem samierināties ar īslaicīgām neērtībām.

J. Rubinčika atklāja, ka šovasar AS “Gaso” plāno veikt deviņu virszemes un pazemes noslēgierīču rekonstrukcijas darbus Bauskas iecirkņa apkalpes zonā – Ceraukstes pagastā, Iecavā un Iecavas pagastā, Īslīces un Codes pagastos. Izpildīto darbu rezultātā tiks nodrošināta stabila un droša gāzes padeve patērētājiem.

Tā kā šo darbu izpildei ir nepieciešama gāzes padeves pārtraukšana uz vienu darba dienu (ja vien darbu gaitā netiek konstatēti apgrūtinoši apstākļi) galvenokārt rūpnieciskiem patērētajiem, uzņēmums iepriekš brīdina un saskaņo ar klientu izpildes laikus, lai pēc iespējas samazinātu radušās neērtības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plānots, ka gāzesvadu pārbūves darbi (noslēgierīču nomaiņa) notiks Iecavā, Baldones ielā 2b un Robežu ielā 11, kā arī Iecavas pagasta ”Bebru pļavās”, Codes pagasta “Spiģos”, Bauskā, Derpeles ielā 8, Īslīces pagasta Rītausmās, “Draudzībās”, “Ielejās”, “Dārzniekos” un Ādžūnos.  Jūlija sākumā gāzesvadu pārbūves darbi noritēs Ceraukstes pagasta Liellaukos.

Daudzdzīvokļu dzīvojamo māju ievadmezglu rekonstrukcijas darbi šogad plānoti šādās vairākās adresēs Vecumnieku pagastā: Misa, Stacijas iela 4 (20.06.2022.-30.06.2022); Misas Kūdra 1 1.korpuss (17.10.2022.-21.10.2022.); Misas Kūdra 1 2.korpus (17.10.2022.-21.10.2022.); Misas Kūdra 2 (24.10.2022.-28.10.2022.); Misas Kūdra 3 (24.10.2022.-28.10.2022.); Misas Kūdra 10 (01.11.2022.-04.11.2022.); Misas Kūdra 12 (04.11.2022.- 11.11.2022.).

J. Rubinčika vērš uzmanību, ka rekonstrukcijas laikā jārēķinās ar gāzes padeves pārtraukumiem līdz pat astoņām stundām, kā arī ar apgrūtinātu pārvietošanos pie ieejas kāpņu telpā. Par gāzes padeves pārtraukumiem daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji iepriekš tiks brīdināti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pārbūves darbu nepieciešamību uzņēmumā “Gaso” pamatoja ar ierīču nolietošanos. “Šīs ierīces ir izbūvētas un ražotas pirms vairākiem desmitgadēm un ir tehniski un morāli novecojušas, citiem vārdiem – savu laiku nokalpojušas,” skaidroja J. Rubinčika.

Veicot plānveida gāzesvadu tehnisko uzraudzību, izvērtējot konstatētus defektus, bojājumus un kopējo tīkla ierīču stāvokli, AS “Gaso” meistari dažreiz pieņem lēmumu veikt pilnīgu ierīces nomaiņu vai pārbūvi, jo kārtējais remonts dažreiz var būt ne tikai saimnieciski nelietderīgs bet pat tehniski neiespējams.

Mūsdienu tehnoloģijas un kvalitātes prasības šāda veida tīklā ierīcēm ir krietni augstākas, līdz ar to jaunās noslēgierīces, kā arī ievadmezgli viennozīmīgi ir drošāki, samazinās gāzes noplūdes iespēja.

Uzņēmumā norādīja, ka, veicot periodiskas gāzes regulēšanas punktu (GRP) apkopes, visai bieži iespējams konstatēt dažādas tehniskas problēmas un defektus, kuru novēršanai nepieciešami lieli finansiālie ieguldījumi un darbs. Daudzu tehnisko problēmu novēršana notiek nekavējoties, taču ir arī tādas, ko iekļauj AS „Gaso” kapitālieguldījumu un plānveida rekonstrukciju programmās. Viss atkarīgs no defektu rakstura, jo tie var būt dažādi: sākot ar bojātu objekta nožogojumu, ko nepieciešams nomainīt, līdz pat būtiskiem regulēšanas iekārtas elementu defektiem, kad ir nepieciešama tūlītēja bojātās detaļas nomaiņa vai pat GRP pilnīga rekonstrukcija.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.