Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Gāzes ieroču īpašniekus aicina pārbaudīt ieroču atļauju termiņu un nodrošināt glabāšanas prasības; vīrietis Iecavā pazaudējis ieroci

Valsts policija aicina gāzes ieroču īpašniekus pievērst uzmanību ieroču atļauju derīguma termiņiem un pārskatīt, vai uz tiem neattiecas nosacījums, kas nosaka, ka iepriekš izsniegtā atļauja uz nenoteiktu laiku tomēr ir derīga līdz 2023. gada 14. septembrim, atgādina Rūta Strautniece, Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Zemgales reģiona pārvaldes jautājumos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts policija vērš uzmanību, ka līdz ar atļaujas derīguma termiņa beigām attiecīgo ieroču glabāšana, nēsāšana un kolekcionēšana nav atļauta, un aicina neatlikt atļauju nomaiņu uz pēdējo brīdi. Vienlaikus Valsts policija aicina pievērst uzmanību arī šo ieroču glabāšanas prasībām. Ja šie noteikumi tiek pārkāpti, personas var tikt sauktas pie atbildības.

«Ieroču aprites likums» 2019. gada 10. aprīlī stājās spēkā un, ņemot vērā šā likuma Pārejas noteikumu 12. punktu, personas, kuras pirms šī likuma spēkā stāšanās dienas iegādājušās un reģistrējušas gāzes pistoles (revolverus) vai signālieročus, kas atbilstoši šajā likumā noteiktajām prasībām klasificējami pašaizsardzībai vai kolekcijai, līdz 2023. gada 14. septembrim reģistrē tos Valsts policijā, uzrādot attiecīgos ieročus un iesniedzot iesniegumu, kurā norāda savus personas datus un informāciju par attiecīgo ieroci (veids, marka, modelis, marķējums), skaidro Rūta Strautniece.

Viņa vērš uzmanību, ka iepriekš minētās prasības ir attiecināmas arī uz personām, kas ir iegādājušās gāzes ieročus no 2019. gada 10. aprīļa vai līdz 2023. gada 14. septembrim plāno iegādāties attiecīgus reģistrētus gāzes ieročus (pistoles vai revolverus) no citām personām, veicot šādu gāzes pistoļu (revolveru) pārreģistrāciju, izmantojot Iekšlietu ministrijas Informācijas centra sniegto elektronisko pakalpojumu, nesaņemot Valsts policijā ieroču atļauju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai saņemtu gāzes ieroča atļauju glabāšanai un/vai nēsāšanai pašaizsardzības nolūkā, ieroča īpašniekam ir nepieciešams izpildīt vairākas likumā noteiktās prasības. Sīkāka informācija par gāzes ieroča atļaujas prasībām ir pieejama Valsts policijas mājaslapā www.vp.gov.lv (sadaļā – licences, sertifikāti, atļaujas – informācija par ieroču un munīcijas aprites un prasmju rīkoties ar ieroci kvalifikācijas pārbaudījumu. Valsts nodeva par pārbaudījuma kārtošanu ir 65 eiro.

Ja ieroča glabāšanas atļaujai, nēsāšanas atļaujai un ieroču kolekcijas atļaujai ir beidzies derīguma termiņš (tas norādīts dokumentā vai noteikts ar likumu), atļauja kļūst nederīga. Ja ierocis tiek glabāts bez derīgas ieroča atļaujas, personu var saukt pie likumā paredzētās atbildības. Par gāzes ieroča glabāšanu bez attiecīgās ieroča atļaujas pēc 2023. gada 14. septembra ir paredzēta attiecīgā atbildība likuma noteiktajā kārtība.

Tāpēc gāzes ieroču īpašnieki tiek aicināti laikus vērsties Valsts policijā pie Atļauju sistēmas grupas inspektora savas dzīvesvietas tuvumā un saņemt jaunu ieroču glabāšanas atļauju, nēsāšanas atļauju un ieroču kolekcijas atļauju, ievērojot likumā noteikto termiņu. Ņemot vērā lielo gāzes ieroču īpašnieku kopskaitu, Valsts policija aicina to neatlikt uz pēdējo brīdi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus Valsts policija vērš uzmanību, ka noteikumi par ieroču un munīcijas apriti paredz arī nosacījumus par to, kā jāattiecas pret ieroča glabāšanu. Šī gada maijā Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldē saņemta informācija par vairākiem gadījumiem, kad ieroču īpašnieki ir nevērīgi izturējušies pret savu ieroču glabāšanu un turēšanu.

Pagājušajā nedēļā Iecavā kāds 1967. gadā dzimis vīrietis informēja policiju, ka pirms vairākiem gadiem nezināmā vietā un laikā pazaudējis savu gāzes ieroci, kuru iegādājies pirms 15 gadiem. Savukārt 15. maijā Dobeles novada Annenieku pagastā kāds 1958. gadā dzimis vīrietis informējis Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Atļauju sistēmas nodaļu par to, ka pirms aptuveni pieciem gadiem pazudusi viņam piederošā gāzes pistole. Savukārt šī gada 23. maijā Dobeles novada Vītiņu pagastā kāds 1999. gadā dzimis vīrietis sniedzis informāciju, ka pagājušā gada septembrī sēņošanas laikā viņš esot pazaudējis sev piederošo gāzes pistoli.

Šie ir tikai daži piemēri, un visos gadījumos ieroču īpašniekiem par šo pārkāpumu ir sākts administratīvā pārkāpuma process. Ieroču aprites likuma 89. panta ceturtais punkts paredz – ja nozaudēts vai nolaupīts šaujamierocis, tā būtiska sastāvdaļa vai munīcija, lielas enerģijas pneimatiskais ierocis vai gāzes ierocis un signālierocis, par to nekavējoties jāziņo tuvākajai Valsts policijas iestādei. Par šādu pārkāpumu var tikt piemērots naudas sods fiziskai personai no 50 līdz 500 eiro un juridiskai personai no 100 līdz 1000 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Atļauju sistēmas grupas kontakti: Bauskā – tel. 63902121; Jelgavā – tel. 63004219; Aizkrauklē – tel. 65102508; Dobelē – tel. 63702207; Jēkabpilī – tel. 65202625; Tukumā – tel. 63104121.

Titulattēlam izmantots ilustratīvs foto no pexels.com, Harrison Haines

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.