Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Glābēji uzņem viesus

Atzīmējot Ugunsdzēsēju un glābēju dienu un ugunsdzēsības Latvijā 157. gadadienu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) 17. maijā rīkoja Atvērto durvju dienu visās VUGD daļās un posteņos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Bauskas Dzīve» no rīta, tuvojoties VUGD Bauskas daļai, jau pa gabalu dzirdēja bērnu prieka spiedzienus un redzēja ūdens šļakatas. Tur ar šļūteni darbojās Bauskas bērnudārza «Zīlīte» filiāles grupiņu «Ezītis» un «Magonīte» audzēkņi. Ugunsdzēsējus glābējus apciemoja pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņi ar pedagoģēm Aigu Fišeri, Laumu Veģi un pedagogu palīdzi jeb auklīti Sarmīti Apšāni. Neskatoties uz apmākušos rītu, īslaicīgo lietu, vēso laiku un botēm kājām, sešgadnieki bija sajūsmināti šļakstīties ar rokas stobru, kura ūdens strūkla, pēc VUGD Bauskas daļas vada komandiera Arta Eglīša teiktā, varot aizsniegties 20 metru attālumā. Bērni apskatīja arī aprīkojumu un iekāpa ugunsdzēsēju automobilī, par ko bija īpaši sajūsmināti.

Vieni bērni vēl nav aizgājuši, kad klāt jau citi viesi – bērnudārza «Zīlīte» grupa «Saulītes» (16 četrus piecus gadus veci audzēkņi) ar audzinātājām Sintiju Biezbārdi, Rigondu Liepkalni un auklīti Dainu Pumpuri. Līst lietus, ciemiņi iet telpās aplūkot glābšanas darbu uz ūdens aprīkojumu.

Bērni pirms nākšanas uz VUGD Bauskas daļu skatījušies filmiņu par ugunsdzēsējiem, redzējuši, ka pašiem arī šļūtene jālabo, skatoties glābšanas laivu un «Hansa» dēli, atklāj ciemiņi. Ko var darīt ar laivu? Daži nosauc makšķerēšanu, par ko visiem lieli prieki. Tiek izrunāta rīcība, zvanot uz numuru 112, ka vispirms jānosauc adrese, kur vajadzīga palīdzība, tad jāizstāsta, kas noticis, vai ir cietušie. Turklāt nerakstīts likums esot – telefonu pēdējais noliek izsaucējs!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ugunsdzēsēji glābēji uzsver dūmu detektoru nozīmi, izrunā bīstamākos momentus sadzīvē, kad, piemēram, dzīvnieki apgāž egles vai adventes vainadziņus, izraisot ugunsnelaimi.

VUGD Bauskas daļu apmeklēja arī pilsētas 2. vidusskolas 3.a un 4.a klases audzēkņi – kopskaitā ap 40 interesentu – ar audzinātājām Mārīti Aleksandrovu un Larisu Čehoviču.

VUGD Bauskas daļa viesus sākusi pieņemt jau pirmdien, 16. maijā, lai nav jādrūzmējas un lai visi tiek, ciemiņi nāks arī trešdien, 18. maijā, jo esot izrādīta liela interese par VUGD darbu, stāsta vīri.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Cik reizēm bildes daudz var pateikt un izsaukt emocijas, šoreiz gan vairāk skumjas.
    Šie cilvēki dara labu darbu – glābj cilvēkus, īpašumus dzīvniekus. Un viņiem ikdienā jāuzturas necienīgos apstākļos.
    Cik zemu gan mēs esam ļāvuši nolaist savu valsti 😑

    11
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.