Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Gripas dēļ slimnīca aizver durvis apmeklētājiem

Gripas dēļ slimnīcas aizver durvis apmeklētājiem. Līdz ar gripas epidēmijas izsludināšanu valstī decembra sākumā karantīna ieviesta arī Bauskas slimnīcā, portālu informēja SIA “Bauskas slimnīca” valdes locekle Margarita Epermane.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa atklāja, ka šobrīd Bauskas slimnīcā nav stacionēti pacienti ar gripu vai citām augšējo elpceļu saslimšanām. .

“Bauskas slimnīcā primāri tiek ievietoti pacienti, kuri pārvesti no citām slimnīcām, pārsvarā no sadarbības teritorijas medicīnas iestādēm, kā piemēram, Jelgavas slimnīcas. Tāpat tiek pārvietoti pacienti no Rīgas Stradiņa universitātes slimnīcas. Tie ir cilvēki, kuriem ir nepieciešama aprūpes līmeņa, hronisko pacientu stacionārā palīdzība, proti, ārstu un medicīnas personāla diennakts uzraudzība, taču vairs nav nepieciešama akūtā ārstēšana,” skaidro M. Epermane.

Viņa piebilst, ka vienlaikus nelielā apjomā var tikt stacionēti terapeitiska profila pacienti, piemēram, pēc ģimenes ārsta nosūtījuma vai pēc pacienta paša iniciatīvas, gadījumos, kad sniedzamā palīdzība nepārsniedz 1.līmeņa slimnīcas kompetenci un nav nepieciešama daudzprofila slimnīcas speciālistu iesaistīšanās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Palīdzības sniegšana infekciju gadījumā nav iespējama, jo Bauskas slimnīcā nav infekcijas profila gultu. “Šādi pacienti Bauskas slimnīcā var tikt pārvesti no augstāka līmeņa slimnīcas pēc akūtas, neatliekamās palīdzības sniegšanas, kad pacients vairs nav infekciozs citiem, taču viņam joprojām ir nepieciešama diennakts medicīnas personāla uzraudzība,” norāda M. Epermane.

Viņa precizē, ka Bauskas slimnīcā ir atvērtas kopā 25 gultas, no tām piecas ir terapeitiskās. Piemēram, piektdien, 6. janvārī, bija aizpildītas visas, bet ir iespēja, iekārtot papildus piecas gultas. Līdz ar to slimnīcā tiek nodrošināta nepieciešamā kapacitāte arī lielākam pacientu skaitam. Kopumā iepriekšējā gadā 11 mēnešu vidējā noslodze Bauskas slimnīcā ir bijusi 92,25% apmērā. Gadījumos, kad ir īpaši izteikts pacientu pieaugums (piemēram, kā tas bija Covid-19 saslimstības straujajā pieaugumā), slimnīcas maksimālais izvēršamais gultu skaits ir 40, taču tas secīgi pieprasa arī papildus māsas posteni un ārstu. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (6)

 1. Vai tad Bauskā ir slimnīca? Jā bija, zinu ! Bet tagad tak vairs nav ” slimnīca” !

  17
 2. Sauciet tak lietas īstajos vārdos un beidziet maldināt cilvēkus. Bauska slimnīcas jau vairākus gadus kā nav, ir traumpunkts ar dienas stacionāru un sociālās palātas uz kurieni atved cilvēku nomirt.

  19
 3. Vissliktākā iestāde kas vien var būt . Beidziet cilvēkiem vienreiz melot,slimnīca esot. BUNKURS kur ārsti sēž un neko nedara , kāda attieksme pretīga ir traumpunktā fui ,pat vēlme tur nav iet,un par slimnīcu runājot,ātrāk aizsklapēt ciet un beigtt turet vecus cilvēkus lai mirst.CŪKAS UN VAIRĀK NEKAS CITS!!!!!!!

  15
 4. Kāpēc pilsētā nav iespēja ārstēt cilvēkus, sevišķi bērnu nodaļa noderētu!!!!!!! Un tāpēc no Rīgas slimus cilvēkus met ārā neizārstētus, jo pus Latvijai nav vietas.

 5. Ir bijusi vajadziba apmeklēt traumpunktu vai neatliekamo palīdzību Bauskas slimnīcas ēkā, neviena slikta vārda nevaru pateikt, vienmer ir palidzēts un personāls pretimnākošs! Beidziet lamāt!

  3
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.