Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Halovīna šausmu parkā Bauskā interesentu netrūkst

Otro nedēļu Bauskas pilskalnā darbojas Halovīna šausmu parks. Pasākuma organizatore Agnese Ābolkalna atklāja, ka sākumā bijis ļoti maz apmeklētāju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Likās, ka varbūt esam par ātru parku atvēruši, bet brīvdienās tomēr cilvēki sabrauca, rindu praktiski nebija. Apmeklētāju plūsma bija vienmērīga, un divas kasieres spēja visus apkalpot,” stāsta A. Ābolkalna. Ļaudis ieradušies no dažādām Latvijas vietām, bijuši apmeklētāji no Tukuma, Talsiem, Ogres, Liepājas, Daugavpils, Dobeles, Rīgas un citām pilsētām.

“Šogad arī daudz vecāki un pat vecvecāki bērniem pievienojas, nāk maskās un visi kopā forši pavada laiku,” teic A. Ābolkalna un piebilst, ka arī lietus interesentiem nesmādē, cilvēki nodrošinājušies ar lietussargiem un bauda šausmu parka labumus. Nākamajā nedēļā skolās ir brīvlaiks, un pasākuma rīkotāji gaida lielāku apmeklētāju pieplūdumu.

Foto: Nauris Veiss

“Bauskas Dzīve” pagājušajā nedēļas nogalē viesojās parkā. Viesus pie ieejas sagaida animatores, kuras izklaidē un apdāvina pašus mazākos apmeklētājus ar nelielām dāvaniņām un saldumiem. Jau pie pašas ieejas var dzirdēt bērnu sajūsmu, ieraugot dažādās atrakcijas un dekorācijas. “Bauskas Dzīve” novēro, ka, neskatoties uz pasākuma tematiku, apkārt tomēr virmo ģimeniska, draudzīga un pozitīva gaisotne. Animatori un citi parka darbinieki laipni uzņem ikvienu viesi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Parka teritorijā iespējams palutināt vēderus ar kebabiem, čeburekiem, kartupeļiem, burgeriem un citām ātrajām uzkodām. Padomāts arī par saldummīļiem, pieejami saldējumi, vafeles, popkorns, cukurvate un arī dažādi siltie un aukstie dzērieni. Tirgotāji ieradušies gan no Lietuvas, gan arī no dažādām Latvijas pilsētām, savu produkciju piedāvā arī vietējie ražotāji un tirgotāji.

Halovīna šausmu parka organizatori ir parūpējušies, lai nevienam apmeklētājam nebūtu garlaicīgi, teritorijā izvietoti vairāk nekā desmit rotaļlietu, mīļmantiņu un citu balvu loteriju automāti un laimētavas. Parka teritorijā par atsevišķu samaksu apmeklētājiem pieejami karuseļi no Holandes, to klāsts ir diezgan plašs, tie piemēroti dažādu vecumu bērniem un arī pieaugušajiem.

Foto: No albuma

Vislielāko sajūsmu mazajos apmeklētājos radīja animatori dažādos šausmu filmu tēlos, kas brīvi pārvietojas pa parka teritoriju visu pasākuma laiku, ar mērķi izklaidēt un “biedēt” drosmīgākos bērnus. Dažādās instalācijas un Šausmu parka dekorācijas interesi radīja gan bērnos, gan pieaugušajos, tajās tika atveidoti dažādi šausmu tēli no zināmām filmām un stāstiem. Teritorijā arī izveidotas vairākas vietas, kurās viesi savu apmeklējumu var iemūžināt interesantās fotogrāfijās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šausmu parka animatores, raganiņas Sindija un Daniela, stāsta, ka organizatori centušies, lai šogad visas atrakcijas būtu jaunas un neatkārtotos no pagājušā gada. “Šogad arī cilvēku plūsma ir jūtami lielāka. Domājam, ka apmeklētāju būs arvien vairāk, tie sāk parādīties līdz ar tumsu, lai gan arī dienas laikā viesu ir pietiekami. Esam pozitīvi noskaņotas un arī to pašu jūtam no apmeklētājiem,” stāsta Sindija un Daniela.

Foto: No albuma

Halovīna parku Bauskā lielākas un mazākas ģimenes braukušas apskatīt no tuvākām un tālākām Latvijas malām. Informācija par šausmu parku ir pieejama dažādos sociālajos tīklos. Īpašu popularitāti ieguvuši dažādi apmeklētāju video sociālajā vietnē “Tik Tok”.

Kāda ģimene no Rīgas stāsta, ka par notiekošo norisi Bauskas pilskalnā uzzinājuši tieši no internetā pieejamās informācijas. Eduards un Sņežana kopā ar dēlu šausmu parku Bauskā apmeklē pirmo reizi un jūtas patīkami pārsteigti. “Ieguldīts ļoti liels darbs, mums patīk, un arī dēlam ir interesanti. Manuprāt, instalācijas un animatori ir atbilstoši dažādu vecumu bērniem, ir interesanti, bet nav par daudz «šausmīgi», lai gan neieteiktu parku apmeklēt ar pārāk maziem bērniem, kad jau laukā ir tumšs,”  stāsta ģimene, “izvēlējāmies braukt pa dienu, kad vēl laukā ir gaišs, jo tad vēl ir brīvākas autostāvvietas un nebijām pārliecināti, vai dēls nesabīsies.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: www.bauskasdzive.lv

Kristīne no Jelgavas kopā ar bērniem Halovīna šausmu parku Bauskā apmeklēja jau pērn, tagad šeit ir jau otro reizi. «Bērniem pagājušo gadu ļoti šeit patika, tāpēc izlēmām braukt arī šogad, parks šķiet pilnāks un arī atrakciju vairāk, esam ļoti apmierināti. Varam šeit pavadīt visu dienu kopā ar ģimeni, svaigā gaisā,»  stāsta Kristīne.

Anna Buda no Vircavas kopā ar vecākiem un draudzeni arī parku apmeklē jau otro reizi. A. Buda stāsta: «Man ļoti patīk Halovīns, tapēc arī apmeklēju šo parku, mums patīk un gaidām vakaru, kad paliks tumšs un atvērsies vairāk atrakciju, tad būs vēl interesantāk.» 

Pasākuma organizatore Agnese Ābolkalna arī pati šausmu parka viesus sagaida unikālā un krāšņā Halovīna tērpā.

Interneta vidē var lasīt daudzu cilvēku sašutumu par “Halovīnu šausmu parka” ieejas biļešu cenām, bet “Bauskas Dzīves” intervētie cilvēki stāsta, ka, viņuprāt, tās ir adekvātas. Apmeklētāji teic, ka, ņemot vērā šī brīža elektrības cenas un parkā ieguldīto darbu, samaksa ir atbilstoša.

Teksts: Paula Kirtovska

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (20)

 1. cilvēku, kuriem šādi pasākumi ir viņu samaksātās naudas vērti, kļūst arvien vairāk, arī, no dauzu līdzpilsoņu teiktā un rakstītā, var saprast, ka neko vairāk par maizi un primitīvām izpriecām viņiem nevajag. Tad nu arī viņiem tās dodam un ne tikai izklaides komersantu rīkotās, bet arī pašvaldību devumu šajā jomā jau par visu nodokļu maksātāju naudu, daudzu desmitu tūkstošu apmērā, Tā nauda, ko pašvaldības iztērē “šausmu parkam” līdzīgos, dārgos pasākumos un iepirkumos, vēl pieplusojot dažādu apšaubāmas lietderības projektu un projektiņu iepirkumos iztērēto naudu, taču neizkūp gaisā, tā nogulst to vēlētāju kontos, kuri un kuru draugi un tuvinieki arī nākošreiz balsos par šīm, viņiem devīgām partijām un to pārstāvētajiem cilvēkiem novadā. Bet, priekš pārējiem- uzrīkosim kādus “pastum, pastum, pietupies” ievirzes festivālus, paspīdināsim gaismiņas un vēl kaut ko, un liela daļa cilvēku būs apmierināta, uz vēlēšanām neies, jo tāpat nav par ko balsot, dzīve turpināsies ar vien labvēlīgākā gaisotnē.

  22
  14
 2. Aizvest šādu ”izpriecu” kārotājus uz Ukrainu un izmest uz nedēļu frontes tuvumā.Šausmas garantētas visam atlikušajam niekkalbju mūžam.

  37
  15
 3. Jautājums čīkstuļiem “viss ir slikti”. Taste- slikti, kantrī festivāls- slikti, Rātslaukumā Ziemassvētku darbnīca – slikti. Veido šovi Bauskā, ārpus Baukas- slikti. Atrodas apņēmīgi cilvēki kuri spēj ko noorganizēt, atkal slikti. Kad jūs kūtrie, īgnie un neapmierinātie Bauškinieki būsiet ar kaut ko apmierināti? Tiek veicināta Bauskas atpazīstamība. Nopelnīt var ēdinātāji nesezona, viesnīcas. Lielie bļāvēji tad uztaisiet tādu pasākumu arī citam gaumēm, nevisa bišu laiku neapmierināti burkšķiet. Jūs esiet pieraduši ka visu jums pasniegs uz paplātes ar zelta maliņu. Nebūs tā. Pašiem savas pakaļas arī jāpakustina.

  67
  14
 4. Bauska jau sen visā Latvijā pazīstama kā primitīvu izpriecu un kaušļu pilsēta. Tagad būs “atpazīstama” arī kā pilsētele, kurā vienīgais nosacītais parks nepārtraukti pieķēzīts ar visādiem kiča mēsliem. Neko jau tur nevar darīt – kādi tie pilsētnieki, tādi tie valdītāji, kāda tā pilsēta, tāda tā atpazīstamība.

  20
  22
 5. Konkrētais raksts, protams, tīrā reklāma, taču nenoliegsi, ka šādu izpriecu tīkotāju ar katru gadu ir arvien vairāk. Tas arī rāda, cik “garīgi attīstīta” un ar kādu “kultūras bagāžu” veidojas Latvijas sabiedrība. Ja nopietni, tas ir patiešām biedējoši.

  27
  12
 6. vien jājautā, kālab novada domei jārīko dažādi, maigi sakot banālas ievirzes “kultūras” pasākumi? Laikam jau tādēļ, ka ir izaugusi “lielveikalu riņķotāju” paaudze pēc jaunajām skolu programmām un lielākoties viņiem ne ko citu nevajag, kā parādīt sevi un paskatīties uz citiem. Un pašvaldība to izmanto, “apgūst” daudzus tūkstošus “kultūras” vajadzībām un, varbūt, arī pie reizes “noķer” kādu balsotāju nākamām pašvaldību vēlēšanām. Aiziet uz pašvaldības rīkoto pasākumu ir jautrāk, nekā katru brīvdienu riņķot par lielveikaliem?

  13
  3
 7. Gandrīz visas pašvaldības kopš 1991. gada Bauskā ir izdarījušas kļūdas, pat nelabojamas kļūdas, kā arī ir nodarbojušās ar bezdarbību.. Iemesli divi- alkatība un tuvredzīgs stulbums. Vēlētāji ir spiesti nemitīgi kāpt uz grābekļiem.

  12
 8. Mani, mīļie sauļuki! Mēs apsriežam, ka šis konkrētais pasākums ir šausmas, nav latviešu kultūrai atbalstāms, nav kultūras pasākums un, ka nevar būt pašvaldības atbalstīts. Manā senlatviešu kultūrā, nav vietas baznīcai, kristietībai un visām citām ticībām, kas savulaik zvērīgi un ar varu piespieda mūsu senčiem iet baznīcā! Mēs dzīvojam laikā, kad zinātniski ir pierādīts, ka zeme ir apaļa un Dievs neeksistē, bet liela daļa cilvēku vēljoprojām ziedo lielas naudas baznìcai, lai macītāji varētu braukt ar džipiem un seksuāli izmantot mazus zēnus. Manā izpratnē, pasākums, kuru tu vari brīvi neapmeklēt nav šausmīgāks par vēljoprojam pastāvošo baznīcu sektantismu, kas psiholoģiski apstrādājot cilvekus ievelk tos kaut kādā fantāziju pasaulē, kurā tev jāmaksā nodeva kaut kam. Baznīca un mācitajs neatškiras ne ar ko kā tie telefonkrapnieki no ārvalstīm.
  Es uz šo pasakumu neiešu, bet saviem bērniem to neaizliedzu ar norunu, ka viņi sagatavos vakariņu prezentāciju ģimenei ar to kas ir Veļu laiks latviešu vēsturē- ar nepacietību gaidu ritdienas prezentāciju!

  17
  1
 9. Viss jau ir forši, tikai cerams, ka tas pasākums vairāk nebūs tik šausmīgi skaļš, kā iepriekšējā sestdienā. Troksnis drausmīgs, otrā pilsētas galā varēja dzirdēt.

  6
  3
 10. Tikai Ukrainas dubļainie un asiņainie ierakumi var glābt organizatoru dvēseles un izārstēt prātu. Nav ko imitēt, ir dūša pa īsto?

  3
  3
 11. Man un visiem, kurus pazīstu, šis pasākums nepatīk. Kas gan tur var patikt? Jābrīnās par tiem, kuri to apmeklē un vēl par to maksā lielu naudu. Ļoti skaļš balagāns. Nekādu estētiku tur nevar saskatīt. Ja piesauc izklaidi, tad daudz kas cits ir nesalīdzināmi vērtīgāks. Kaut vai pastaiga pa rudenīgo pilskalna parku bez šiem šausmu elementiem būtu lietderīgāka.

  10
 12. Ārprāts! – Šitais balagāns mēneša garumā. Tiešām šausmas! Katru dienu un nakti nebeidzamie trokšņi un zibšņi. Vājprāts! Ballītes un festivāli vismaz ‘pāris dienās beidzas. A, šitie atsaldētie ālējas veselu mēnesi!
  Kategoriski pieprasu pašvaldībai vairs neilaist šausmotājus Bauskā!!!
  Bauškeniekiem tas nav vajadzīgs!

  10
  6
 13. – nerunaa luudzu visu bauskenieku vaardaa, ja kas. ir dala, kam sii izklaide patik un to katru gadu gaida. piem.man i vienalga un par troksniem-zibsniem, tapat tu visu laiku nestavi araa un neklausies un neveero to, silta istaba vai nu skaties tv , vai datoraa seedi. taa kaa tas nu maz imponee. es uzskatu- ka viss i samera un saprata robezaas.

  5
  5
 14. Reklāmas raksts🤣
  Varbūt tik saldi kadreiz varetu uzrakstīt par kultūras pasākumiem, kuri notiek apkārtnes kultūras namos…..

 15. Pašvaldība pilnai organizatoru laimei varētu apmaksāt novada skolu un bērnudārzu ekskursijas uz mošķu izstādi. Ja jau nav žēl uz mēnesi atdot Pilskalnu mālu mīcīšanai šaubīgiem “biznesmeņiem”. Kāds ir pamats šādai pašvaldības labvēlībai? Kas konkrēti pašvaldībā ir parakstījis mošķu atļauju Bauskā?

  1
  1
 16. Vai tad trūkst muļķu,kas pagalmos pie mājas izliek visādas raganas un slotas kātus?
  Ja galvā tukšums,tad jāizrādās ar ko vien var.
  Labāk Mārtiņiem gatavotos.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.