Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iecavā bibliotēkas aicina uz tikšanos ar Armandu Puči un Gintu Zaumani; Pilsrundālē balso fotokonkursā «Iepozē ar grāmatu»

Novada bibliotēkas rīko vairākus pasākumus, aicinot iesaistīties lasītājus un novada iedzīvotājus – tās ir gan tikšanās ar Latvijā zināmām personībām, gan īpaši konkursi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā trešdien, 17. maijā, plkst. 18 Edvarta Virzas Iecavas bibliotēka aicina uz tikšanos ar žurnālistu un rakstnieku Armandu Puči. Bibliotēkas darbinieces atklāj: «Kaut arī daudzi zina Armandu Puči kā sporta žurnālistu un žurnālistu, kas drosmīgi runā par valstiski svarīgām tēmām savā raidījumā «Kārtības rullis», tomēr mums bibliotēkā un lasītāju aprindās Armands Puče zināms kā vairāku grāmatu un romānu autors. Tieši tāpēc esam aicinājuši viņu uz satikšanos bibliotēkā.»

A.Pučes rakstnieka ceļš aizsākās, sarakstot grāmatas par leģendārām personībām Latvijas sportā –  hokejistiem Sandi Ozoliņu, Artūru Irbi, Helmutu Balderi, Kārli Skrastiņu, basketbolistiem Kasparu Kambalu un Kristapu Porziņģi.

Taču pēdējos gados rakstnieks lasītājiem piedāvā arī daiļliteratūras darbus, kas reizēm atklāj neērtas tēmas un parāda lietu, personību un dažādu norišu ne tik patīkamo pusi. «Nav šaubu, ka Armanda Pučes pēdējais romāns «Ar baltiem cimdiem» satricināja Latviju, jo atklāj neglaimojošus faktus par mūsu dižgaru Raini jeb Arturu Nagliņu, kāds bija viens no viņa vārdiem. Aicinām uz tikšanos vai varbūt diskusiju ar Armandu Puči, lai atklātu viņa darbu tapšanas aizkulises, nodomus un satiktu spilgto personību klātienē,» pauž Iecavas bibliotēkas pārstāves.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

E.Virzas Iecavas bibliotēka šādas tikšanās rīko projektā «Saruna ar rakstnieku», ko finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Savukārt nākamsestdien, 20.maijā, plkst. 13 Iecavas pagasta Rosmes bibliotēkas pļaviņā sarīkojums pavasara ievirpuļošanai, ko rosinās Ginta Zaumane un koklēs ieskandinās Gunta Saule.

Kā «Bauskas Dzīvei» stāsta Rosmes bibliotēkas vadītāja Gunta Dombrovska, sagaidot un svinot pavasara atnākšanu, gribas būt kopā, vienā pulciņā ar domubiedriem. Lai pavasari dabā ievestu arī paši sevī – ieraudzītu uzplaukšanu pašos, to veicinātu, stiprinātu, rosinātu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Rosmes bibliotēkā viešņa būs māksliniece, Iecavas Vīnkalna cepļa turētāja un citu smalklietu dartinātāja GINTA ZAUMANE, viņa dalīsies savā dzīves mākslas un radīšanas pieredzē. Noskaņai skanēs Guntas Saules iespēlētā kokle. Un dabas balsis visapkārt,» informē G. Dombrovska.

Pilsrundāles bibliotēka šomēnes rīko balsošanu par fotokonkursā «Iepozē ar grāmatu» iesūtītajiem fotoattēliem. Kā skaidro bibliotēkas vadītāja Aelita Ramane, – balsot var līdz 31. maijam: «Katrs jūsu īkšķis, sirsniņa nodrošinās vērtēšanas procesu.» Balsošana – Facebook.com Pilsrundāles bibliotēkas kontā. 

Izmantots attēls no pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.