Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iecavā noslēgusies jaunās sporta zāles būvniecība

Iecavā noslēgusies jaunās sporta zāles būvniecība, portālu informēja Bauskas novada pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ēkas būvniecības process ir noslēdzies, visu tehnisko noteikumu izdevēju atzinumi ir saņemti, būvvaldē iesniegts apliecinājums par ēkas gatavību ekspluatācijai. Atzinumu par ēkas pieņemšanu ekspluatācijā Būvniecības valsts kontroles birojs varētu izsniegt jau tuvākajā laikā, informē Bauskas novada pašvaldības būvniecības speciālists Vadims Remeiķis.

Jaunās ēkas galvenie objekti ir septiņus metrus augstā un 30×45 metrus lielā sporta zāle un tribīnes ar 300 skatītāju vietām. Ēkā ir arī administrācijas telpas, vingrošanas zāle, garderobes zona un labierīcību telpas apmeklētājiem, treneru-sporta pedagogu darba kabineti, tiesnešu un sportistu ģērbtuves ar sanitārajiem mezgliem, inventāra novietnes.

Sporta zāles būvniecības gaitā paveikti arī labiekārtošanas darbi ap ēku: izbūvēta jauna iebrauktuve no Skolas ielas un stāvlaukumi 40 automašīnu vietām, veikta apzaļumošana. Ir nodrošināta vides pieejamība nokļūšanai ēkā, atbilstoši normatīvajām prasībām izbūvējot pandusu, kā arī durvis bez sliekšņiem. Ēkā ir arī speciāli aprīkotas labierīcību telpas un duša personām ar kustību traucējumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sporta zāles laukuma līnijas ir piemērotas basketbola, volejbola un handbola spēlēšanai, taču to iespējams izmantot arī minifutbolam, kā arī citām nodarbībām, stāsta Iecavas apvienības pārvaldes stadiona vadītājs Valdis Šusts. Zālē ir divi starptautiskajiem standartiem atbilstoši basketbola grozi ar drošības polsterējumu un četri treniņa grozi, kā arī volejbola tīkls. Aprīkojumā ir arī mobila sadalošā siena, kas pēc nepieciešamības ļauj sporta zāli sadalīt tā, lai tajā vienlaikus var netraucēti darboties divas klases vai treniņgrupas. Zāles sienās ir iestrādāti akustiskie paneļi, kas būtiski ierobežo atbalsošanos un fona troksni. Laika gaitā sporta zāli iecerēts papildināt ar nodarbībām nepieciešamo inventāru.

Ēkas būvniecības darbus veicis uzņēmums SIA “Selva Būve”. Kopējā līgumcena par darbu izpildi ir 2,65 miljoni eiro, no kuriem aizņēmums no Valsts kases – 2,26 miljoni eiro un pašvaldības finansējums – 0,39 miljoni eiro.

Kopējā līgumcena pārsniedza sākotnēji plānoto, jo no līgumslēdzēju pusēm neatkarīgu un iepriekš neparedzamu iemeslu dēļ strauji pieauga būvniecības izmaksas. Savukārt pabeigt būvdarbus paredzētajā laikā traucēja noteiktās sankcijas pret Krieviju un Baltkrieviju, jo tika pārtraukta nepieciešamo būvmateriālu un to ražošanas izejvielu piegāde. Būvniekiem bija jāpārorientējas, lai atrastu citus sadarbības modeļus un izveidotu jaunas piegāžu ķēdes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “Selva Būve” reģistrēta 2004.gadā, liecina “Firmas.lv” dati. Uzņēmuma apgrozījums 2021.gadā sasniedza 14,25 miljonus eiro, bet peļņa bija 50 540 eiro. Uzņēmuma patiesais labuma guvējs ir Rolands Orlovskis.

Foto: Anta Kļaveniece

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Bauskāa sporta halle izmaksāja divreiz dārgāk un celtniecības izmaksas tad bija gandrīz divreiz lētākas…. vārdu sakot iespējams vismaz trīsreizes lētāk nekā Bauskā. :))

  2. Pēc foto izskatās,ka skatītāju vietas arī ir vairāk nekā lielpilsētā Bauskas sporta skolas zālē.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.