Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iecavā rīko ukraiņu un latviešu draudzības pasākumu

Sestdien, 21. oktobrī, no plkst. 12. Iecavas kultūras namā norisināsies pasākums «Draugs kad draugam roku dod», kurā piedalīties aicināts ikviens.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ukraiņu un latviešu draudzības pasākumā «Draugs kad draugam roku dod» norisināsies gan koncertēšana un rotaļas, gan radošās darbnīcas, kā arī būs tirdziņš.

Iecavas kultūras nama mākslinieciskās daļas vadītāja Laimrota Jaunzeme pastāsta, ka ideja par pasākumu radās sarunas laikā ar dienas centra «Iecavnīca» vadītāju Ilvu Vansoviču. «Runājām par to, ka biedrības rīko dažādus labdarības koncertus un tamlīdzīgus pasākumus, un sapratām, ka arī Iecavā dzīvo daudz ukraiņu ģimeņu, tāpēc mums arī vajadzētu sarīkot kādu pasākumu,» stāsta L. Jaunzeme, «nodarboties ar labdarību un ziedojumiem mums kā iestādei ir diezgan sarežģīti – lai neatkārtotos un pasākums nebūtu tāds kā visiem citiem, mēs nolēmām, ka kultūras nams kopā ar dienas centru organizēs šādu draudzības pēcpusdienu.»

L. Jaunzeme stāsta, ka pasākums sāksies ar kafejnīcas stila tirdziņu Iecavas kultūras nama mazajā zālē, kur būs iespējams iegādāties vietējo ukrainiešu gatavoto produkciju – īstu ukraiņu boršču, vareņikus, bērnu gatavotas rotaslietas, gleznas un citas lietas. Pasākumā uzstāsies Katrīna Gupalo un Edgars Vilcāns ar spēka dziesmu koncertprogrammu «Dzimtā valoda». Kopā ar folkloras kopu «Tarkšķi» norisināsies rotaļas un danči, bet vēlāk kopā ar folkloras kopu un biedrību «Liepas» būs iespēja sev izgatavot dažādas piemiņas lietas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Pie mums uzturas ļoti daudz ukraiņu ģimeņu, un, es domāju, ka viņiem ir svarīgi un nepieciešami iekļauties mūsu sabiedrībā, nevis uzturēties tikai savās mazajās kopienās,» domās dalās Iecavas kultūras nama mākslinieciskās daļas vadītāja L. Jaunzeme, «uzskatu, ka ir svarīgi, lai viņi saprastu un justu, ka mēs viņus nepieņemam tikai kā kara bēgļus, bet gan kā pilnvērtīgus mūsu sabiedrības locekļus. Viņiem ir nepieciešama arī kultūras dzīve, tāpēc piemeklējām šos māksliniekus – viņiem ir ļoti laba koncertprogramma «Dzimtā valoda», un mēs vienojāmies, ka uzsvars tiks likts uz ukraiņu dziesmām. Vēlamies, lai viņi redz arī kaut ko ārpus ierastās ikdienas.»

L. Jaunzeme pasakās dienas centra vadītājai I. Vansovičai un viņas kolēģei Ilzei par sadarbību šādos pasākumos. «Ja nevaram dot finansiāli, tad varam dot garīgi, kas, manuprāt, ir tikpat svarīgi,» uzskata L. Jaunzeme, «šis pasākums ir atšķirīgāks nekā citi, jo mums, piemēram, būs iespējams iepazīt viņu virtuvi, bet viņām – nedaudz nopelnīt.»

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.