Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iecavā siltumenerģijas tarifs pieaugs par 0,28%

Iecavā no šā gada 10. novembra siltumenerģijas tarifs pieaugs par 0,28% un būs 57,91 eiro par megavatstundu (MWh) bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), liecina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) publiskotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SPRK apstiprinātais SIA “Iecavas siltums” siltumenerģijas ražošanas tarifs no novembra būs 49,02 eiro par MWh bez PVN, siltumenerģijas pārvades un sadales tarifs būs 8,12 eiro par MWh, siltumenerģijas tirdzniecības tarifs būs 0,63 eiro par MWh, bet dabasgāzes akcīzes nodokļa komponente būs 0,14 eiro par MWh bez PVN.

Tarifa pārskatīšana saistīta ar ar kurināmā izmaksu izmaiņām, skaidroja uzņēmumā.

“Kopumā siltumapgādē izmantojamo energoresursu cenas ir stabilizējušās. Redzamas īstermiņa svārstības tirgū, kas ir kā atbilde dažādiem notikumiem pasaulē un Baltijas reģionā. Tomēr ilgtermiņa cenu un siltumapgādes tarifus tas ietekmē nedaudz. Turklāt vairāki siltumapgādes komersanti turpmākajiem mēnešiem noslēguši kurināmā piegādes līgumus par fiksētām cenām, kas samazina vairumtirgus svārstību iespaidu,” skaidro SPRK izpilddirektors Jānis Miķelsons.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš arī norāda, ka pēdējā mēneša laikā dabasgāzes cenu svārstības Eiropas biržās ir palielinājušās, īslaicīgi tās pieauga par aptuveni 30%, tad atkal pieaugums mazinājās. Tas saistīts ar pieprasījumu pēc dabasgāzes, iestājoties vēsākam laikam, savukārt bažas par piegādēm saasināja ģeopolitiskie riski un notiekošie streiki sašķidrinātās dabasgāzes termināļu objektos Austrālijā. Pieaugumu slāpēja dabasgāzes krātuvju augstais piepildījums šajā gadā, kā arī mainīgs pieprasījums atbilstoši laikapstākļiem.

Pašreizējā Latvijas tendence ir, ka lielākajai daļai siltumapgādes komersantu tarifi samazinās kurināmā cenu izmaiņu dēļ, taču ir arī komersanti, kuriem tarifi palielinās – tas saistīts ar nelielu kurināmā izmaksu kāpumu, salīdzinot ar vasaras mēnešos piemēroto. Savukārt atsevišķās apdzīvotās vietās, kur iepriekšējā apkures sezonā tarifi netika pārskatīti, šobrīd atbilstoši aktuālajām kurināmā cenām aprēķinātie tarifi ir augstāki.

Foto: Bauskas novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.