Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iecavas autoostā uzstādītais “gudrais sols” izdemolēts

Šī gada sākumā Iecavas autoostas teritorijā uzstādītais viedais sols kopš augusta nedarbojas. Iecavas apvienības pārvaldes vadītājs Normunds Vāvers informēja, ka “gudrais sols” izdemolēts, ļaundari nav identificēti, jo videonovērošanas kamera, kurā ir redzams notikums, atrodas no šī objekta pārāk tālu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Situācija ir aplūkojama, bet konkrētas sejas un personas vadoties pēc pieejamā materiāla atpazīt nav iespējams,” norādīja N. Vāvers.

Līdz šim brīdim sola labošana vēl nav sākusies, jo tiek gaidīts, kad tiks piegādātas remontdarbu veikšanai nepieciešamās detaļas. Viedā sola darbības atjaunošana izmaksās aptuveni 400 eiro.

Viedais sols “Steora Classic” ir izstrādāts kā aizstājējs parastajiem ielu soliem. Tā galvenās iezīmes ir atzveltnē un roku balstos iebūvētie saules paneļi, ātra QI bezvadu uzlāde, kas atbalsta visus QI tālruņus, pulksteņus un austiņas un usb ātrā uzlāde, kas atbalsta “Apple”, “Qualcomm” un “Samsung” ierīces. Sols aprīkots ar apsildes sistēmu, ka ļauj sasildīties ziemas aukstajās dienās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Solā iebūvēti arī sensori, kas vāc informāciju par tā lietotāju skaitu, patērēto datu daudzumu, gaisa kvalitāti, temperatūru, spiedienu un mitrumu, kā arī trokšņu diapazonu.

Lūdzot raksturot iedzīvotāju lietošanas paradumus un pieprasījumu, N. Vāvers paskaidroja, ka lietotāju datu uzskaite nenotiek, un arī vēsturiskie dati nav pieejami. Tiklīdz sols tiks saremontēts, darbības datu uzskaite atsāksies no jauna.

Sols Iecavas centrā ierīkots ar apdrošināšanas akciju sabiedrības (AAS) “Balta” atbalstu, savu artavu sniegusi arī Iecavas apvienības pārvalde. Atbilstoši pagājušā gada nogalē noslēgtajam līgumam AAS “Balta” segusi gudrā sola izmaksas 4500 eiro vērtībā (ar PVN), savukārt Iecavas apvienības pārvalde atvēlējusi 907,50 eiro par sola piegādi un uzstādīšanu. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par jaunu šāda veida solu uzstādīšanu Iecavā šobrīd informācijas pašvaldībā nav.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (7)

 1. Izgrūsta nauda bezjēdzīgās kamerās, tā ir Latvijas ikdiena. Uzstāda kameras, lai naudu nogrūstu

  24
  1
 2. ja šādus solus un vēl daudz ko uzstādītu vietējiem aborigēniem izbrīnam, izgatavotu tepat Latvijā, vismaz kāds labums paliktu “uz vietas”. Bet te gan ES nauda atgriežas pie tās piešķīrējiem, gan vēl pašvaldības līdzekļi tiek šķiesti “izbrīnam” ,proti, lietai, kam nav lielas praktiskas nozīmes priekš cilvēka parastā, vien domes darboņi var palielīties, re, ko mēs priekš jums sadabūjām, kā sunim kaulu

  14
  1
 3. Nav vērts uzstādīt jebko, kas nav vandāļdrošs. Vai arī kameras, bet kamerām ir tieksme nestrādāt, pazust ierakstiem ( vietējais vietējam draugs ). Vēl reizi pierādījums pašvaldības policijas neefektivitātei, kura nevar izdresēt dažus huligānus.

  14
 4. Solu vēl nepieciešams aprīkot ar videokameru, pirkstu nospiedumu fiksatoru un sejas atpazīšanas iekārtām, DNS lasītāju. Tad būs droši, ka nedemolēs…

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.