Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iecavas pagasta Rosmes bibliotēkā notiks Ziemeļvalstu literatūras nedēļas sarīkojums “Ieej dabā”

Šodien, 14. novembrī, Iecavas pagasta Rosmes bibliotēkā notiks Ziemeļvalstu literatūras nedēļas “Krēslas stundā” sarīkojums “Ieej dabā”, portālu informēja bibliotēkas vadītāja Gunta Dombrovska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā laikā notiks projekta “Daudzkrāsainā Latvija” darbu izstādes noslēguma ceremonija, tikšanās ar dabas fotogrāfu, iecavnieku Rolandu Lineju un norvēģu valodas tulkotāju Māru Valpēteri.

“Sveču gaismā lasīsim Patrika Svensona “Zuša evaņģēliju”. Tas ir īpaši saistošs stāsts par noslēpumaināko zivi pasaulē, un līdztekus tam risināti tēva un dēla attiecību samezglojumi, lasīsim arī Ērlinga Kages “Soli pa solim”. Rīta stundā kopā ar bērniem lasīsim Mālinas Kiveles un Martina Glasa Serupa grāmatiņu “Ja tu satiec lāci”, runāsim par mūsu dabas nozīmi,” pasākuma gaitu raksturo G. Dombrovska.

Viņa atzīmēja, ka, kopš seniem laikiem ziemeļu zemēs bijusi kāda īpaša tradīcija – teiku, pasaku stāstīšana un dziedāšanas tumšajos rudens vakaros. G. Dombrovska pieļauj, ka visvairāk teiku, nostāstu un pasaku zinātāju bijis vecākās paaudzes vidū.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Diezgan cieši varu iedomāties, ka šādi tas notika Latvijas senajās zemēs, gan jau arī igauņu un leišu teritorijās. Droši viens skandināvu zemes neatpaliek, jo tie ir diezgan līdzīgi laikapstākļi, un, iedomājoties sevi senatnē, droši vien viegli saprast, ka vislabāk jūtamies siltā saimes istabā visi kopīgi ziemas darbus darot un stāstus, dziesmas un citas senču gudrības klausoties vai tajās daloties.

Laika gaitā, kad vairojās lasītprasme, bet tomēr tā nebija vēl visiem zināma un pazīstama, kad iznāca pirmās grāmatas, dzīvos stāstus un pasakas papildināja arī grāmatu lasījumi. Tā katra stāstu krājumu vēl bagātinot. Bija kāds priekšlasītājs, kamēr pārējie klausījās un dzirdēto stāstu pārsprieda, pārrunāja, ar savu dzīves pieredzēto salīdzināja,” stāsta G. Dombrovska.

Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa ir projekts, ko Latvijā administrē Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru. Tās galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās, skolās un citviet notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi. Šī gada tēma ir daba Ziemeļvalstīs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.