Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iecavnieki iestājas par pasta darba laika saglabāšanu; “Latvijas pasts” savu lēmumu negroza

Uzņēmuma «Latvijas Pasts» pasta nodaļa Iecavā visu oktobri strādājusi testa režīmā no plkst. 7 līdz plkst. 16 (iepriekš – līdz plkst. 17), un tas tagad tapis par pastāvīgo iestādes darba laiku. Iedzīvotāji lūguši pagarināt darba laiku vismaz vienu dienu nedēļā, taču valsts akciju sabiedrība (VAS) «Latvijas Pasts» priekšlikumu noraida.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tuvojas adventes un Ziemassvētku laiks, kad krasi palielinās pasta sūtījumu skaits, radi un draugi arī sūta paciņas no ārzemēm, tāpēc «Bauskas Dzīve» šajās dienās apmeklēja Iecavas pasta nodaļu. Tajā žurnālisti ierodas pirms dienas vidus un noskaidro, ka lielākais klientu apmeklējums parasti arī ir tieši dienas vidū. Arī VAS «Latvijas Pasts» ir veicis pasta nodaļas apmeklējuma analīzi, secinot, ka zemākais pieprasījums pēc pasta pakalpojumiem ir darba dienas izskaņā. Pasta nodaļas sniegto pakalpojumu pieprasījums esot mazinājies, jo ir pieejamas dažādas pakomātu iespējas, turklāt iespēja pasta pakalpojumu pieteikt savā dzīvesvietā. Visbiežāk pasta pakalpojumus izmanto vecāka gadagājuma cilvēki.

Iecavniece Ilze Bieze pastāsta, ka pasta pakalpojumus «uz vietas» izmanto ļoti reti, aptuveni reizi gadā. «Ja cilvēks strādā, tad pēc jaunā darba laika uz pastu nav iespējams aiziet. Vairums jau izmanto tādus pakalpojumus, ka pastu klātienē apmeklēt nevajag, bet tomēr domāju, ka pareizāk būtu vismaz vienu vai divas dienas nedēļā darba laiku pagarināt. Var jau tās dienas pastu atvērt vēlāk, bet pagarināt darba laiku vakarā,» uzskata I. Bieze.

«Pēdējais sūtījums no ārzemēm bija pirms diviem gadiem, mēs reti tādus sūtījumus veicam un saņemam. Ja nepieciešams, tad vieglāk caur pakomātiem, kas tuvāk mājai. Šeit, centrā, nav starpības aiziet uz pasta nodaļu vai pakomātu, bet man tuvāk dzīvesvietai ir, piemēram, «Omnivas» pakomāts pie veikala «top!».»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Bauskas Dzīves» sastaptais iecavnieks Gundars atzīst, ka Iecavas pasta nodaļas darbalaiks viņu neietekmē, jo viņam ir iespēja ierasties iestādē jebkurā sev vēlamā laikā. «Pastu izmantoju ik pa laikam, jo veicu ārzemju sūtījumus. Izmantoju «Latvijas Pastu» tiem jau vairākus gadus un zinu, ka sūtījumiem, ko veicu es, nepieciešams izmantot tieši šo opciju – «Latvijas Pastu»,» tā Gundars.

«To cilvēku dēļ, kuri uz pastu darba dēļ netiek, varbūt kādu dienu vajadzētu pagarināt darbalaiku. Man pašam gan tas nav svarīgi.» Iecavnieks pastāsta, ka citās valstīs lielveikali nestrādā brīvdienās, kā arī alkoholu, piemēram, noteiktā laikā nevar iegādāties, bet tas nenozīmē, ka cilvēki ir badā vai cieš kaut kādā veidā. Pie visa varot pierast, uzskata Gundars.

Iecavas iedzīvotāji parakstījušies par lūgumu vismaz vienu dienu nedēļā pasta nodaļas darbalaiku noteikt līdz plkst. 19, lai arī strādājošajiem iecavniekiem būtu iespēja saņemt gan pasta sūtījumus, gan ierakstītās vēstules. Tāpēc Iecavas apvienības pārvalde savu iedzīvotāju interesēs vērsās pie VAS «Latvijas Pasts» un lūdza izskatīt iespēju par iedzīvotāju vajadzībām atbilstoša darbalaika noteikšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbildes vēstulē VAS «Latvijas Pasts» valdes priekšsēdētāja Beāte Krauze-Čebotare cita starpā raksta: «Izprotam Iecavas apvienības pārvaldes lūgumu pagarināt Iecavas nodaļas darbalaiku par vienu stundu vismaz vienu dienu nedēļā. «Latvijas Pasts», uzklausot iedzīvotāju ierosinājumus, vienlaikus apzinās nepieciešamību sniegt kvalitatīvus pakalpojumus atbilstoši pieprasījumam, kā arī ievērot saimnieciski atbildīga uzņēmuma principus un Latvijas sabiedrības intereses. Pēdējā gada laikā apmeklētība Iecavas pasta nodaļā ir būtiski mazinājusies, tāpēc pieņēmām lēmumu par Iecavas pasta nodaļas darbalaika izmaiņām. Aicinām mūsu klientus apmeklēt pasta nodaļu darbadienās no plkst. 7 līdz plkst. 16.

Minētais lēmums ir balstīts uz rūpīgi veiktu apmeklētāju un pasta pakalpojumu darījumu skaita analīzi, kuras ietvaros secinājām, ka, tuvojoties darba dienas izskaņai, pieprasījums pēc pasta nodaļas pakalpojumiem ir viszemākais. Iecavas pasta nodaļu pēdējā darba stundā apmeklēja vidēji viens līdz divi klienti vai neapmeklēja vispār. Pašlaik «Latvijas Pasts» nerod iespēju pagarināt Iecavas nodaļas darbalaiku. «Latvijas Pasts» nepārtraukti turpina pilnveidot pakalpojumus un nodrošināt tos klientiem ērtos veidos – pasta pakalpojumi klienta dzīvesvietā, pakomātu pakalpojumi, VISA maksājumu debetkartes pakalpojumi un citi.»

Vēl «Latvijas Pasta» vadība uzsver, ka, atbilstoši mūsdienu tendencēm, iedzīvotāji sūtījumu saņemšanai arvien biežāk izmanto pakomātu pakalpojumus. Tālab «Latvijas Pasts» visā teritorijā ir izvietojis 220 pakomātu. Šogad tas ir uzstādīts arī Iecavas pilsētā – Rīgas ielā 27 (veikala «Maxima» adrese). Visi foto – Ivars Bogdanovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

 1. Tikai tad, kad jāiet uz Pastu lai NOSŪTĪTU pakas piem. uz ārzemēm, tad pēkšņi cilvēki atrodas tikai pie vienas no divām esošajām kasēm (jo pie otras kases neviens nestrādā pirmdienas rītā…), un ļoti ātri sāk veidoties rinda kas kļūst pietiekami gara, lai liktu justies neērti, ka nepieciešams vispār izmantot kādu pasta pakalpojumu… PASTĀ!

  Ir vēl ļoti daudz cilvēku, kas joprojām izmanto iespēju apmaksāt rēķinus izmantojot vietējo pasta nodaļu. Ir daudz cilvēku kas nāk uz pastu iegādāties kādus žurnālus, vai vēl ko.

  Vismaz SVĒTKU tuvošanās laikā varētu pagarināt darba dienās esošo darba laiku, ja nevar ilgtermiņā to pagarināt, galu galā taču paši saprotat, ka svētkos vienmēr cilvēki vairāk sūta dāvanas, gan tepat uz Eiropu, gan citur uz ārzemēm; cilvēki steidz nomaksāt rēķinus pirms svētkiem, utt.

  Vismaz būtu labi nodrošināt to, lai nav ilgstoši jākavē cilvēki vai pašiem ilgstoši rindā jāstāv… Nav jau tā, ka Iecavas lielākā populācija būtu pacietīgi jaunieši; pārsvarā Iecavā ir vecāka gājuma cilvēki, kurus kavēt tiešām negribētos.

  12
  3
 2. -nu tas Iecavas pasts, cik atceros no seniem laikiem, ir atstāts pabērna lomā,., un vieta tik nomaļa neparocīga, vai tiešām šais modernisma laikos nebij piemerotakas vietas vairak centrā!?? teiksim ap to pašu autoostu!?? ta jau Bauskas pastam arī janak lejā uz Rigas ielu, vecajā sark ķieģeļu maja, (tagadejais Baltums),.!!??

  5
  3
 3. Bābele, nekas netiks novirzīts uz pakomātu pa velti. Jums pienāks paciņa pakomātā ar piebildi ka variet pārvirzīt uz to pašu pakomātu. Tikai par to ir jāmaksā 1,30 EUR minimālā maksa.
  Nekas jau netiek darīts jūsu ērtībām, pastam tikai jauna iespēja nopelnīt iekasējot no jums papildu maksu par sūtījumu ko jūs pa velti varētu saņemt pastā ja tas strādātu normālu darba laiku.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.