Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iecavas puses uzņēmums SIA “Vizulo” uzstāda vairāk kā 25 000 gaismekļu Islandes pašvaldībās

Latvijas LED gaismekļu ražotājs, Bauskas novada uzņēmums SIA “Vizulo” ir uzstādījis jau vairāk kā 25 000 gaismekļu Islandes pašvaldībās aptuveni 7,5 miljonu eiro vērtībā. SIA “Vizulo” nodrošina izdevīgāko risinājumu 10 gadu periodam, kurā ņemts vērā ne vien elektrības patēriņš un īpaša gaismekļu konfigurācijas spēja, piemēram, neapžilbināt satiksmes dalībniekus, bet arī iespēja mākslīgajā apgaismojumā redzēt priekšmetus reālās krāsās, kādas var redzēt saules gaismā, portālu informēja uzņēmuma mārketinga speciāliste Aleksandra Moskaļenko.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Islandē konkursi tiek veidoti, primāri domājot par iedzīvotāju labsajūtu, piemēram, lai ārpus telpām uzstādītais apgaismojums nespīdētu iekšā māju logos, neapžilbinātu gājējus, autobraucējus, velosipēdistus. Tā kā šajā valstī bieži ir nomācies laiks un piecus mēnešus gadā Islandē ir polārā nakts, kvalitatīvs ielu apgaismojums ir jo īpaši svarīgs,” stāsta SIA “Vizulo” valdes loceklis Jānis Zeltiņš.

Viņš atzīmē, ka viens no konkursu vērtēšanas kritērijiem ir tas, lai izvēlētās apgaismojuma diodes precīzi atveidotu krāsas (salīdzinot ar dabisko gaismu) it visam ne tikai ārā, bet arī iekštelpās. Tādēļ svarīgs nosacījums ir gaismekļu augstais krāsu atveidošanas indekss (Color Rendering Index – CRI). Tā tiek panākts, ka konkursos var piedalīties tikai uzņēmumi ar gaismekļiem, kuriem ir augstvērtīgas diodes, paskaidro J. Zeltiņš.

Uzstādītājiem gaismekļiem jābūt veidotiem tā, lai to radītā gaisma tiktu pilnībā kontrolēta, neapdraudot satiksmes dalībniekus ar žilbinājumu un neietekmējot islandiešu komfortu viņu mājokļos, tādējādi gādājot par labbūtību arī gada tumšajos periodos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Konkursu pretendentiem tiek prasīti arī aprēķini par elektrības prognozējamo cenu 10 gadu griezumā, kas ir visbūtiskākais kritērijs Islandē. Respektīvi, uzvar nevis uzņēmums, kura gaismekļu cena ir viszemākā, bet tas, kura piedāvājums ir izdevīgākais 10 gadu periodā,” norāda J. Zeltiņš. 

“Vizulo” gaismekļi ir uzstādīti Islandes lielākajās pilsētās – Reikjavikā, Koubavogirā, Habnarfjerdirā, kā arī citās pilsētās un ciematos.  Ar “Vizulo” gaismekļiem izgaismotas ielas, skvēri, sporta laukumi, parki un stāvvietas.

SIA “Vizulo” konsolidētais apgrozījums 2021. gadā bija 10,17 miljoni eiro, bet 2022. gadā tas sasniedza 27% pieaugumu jeb 12,87 miljonus eiro.

Foto: Publicitātes foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (12)

  1. Mūsdienās ražošanā – paši visu ražo ir utopija, jo preces sastāv no n-tajiem materiāliem. Es domāju, ka nav neviena rūpnīca pasaulē, kuri paši lietu plastmasas, alumīniju, paši ražotu skrūves un elektronikas komponentes, pat ne daudznozaru konglomerāti. Ja paņem jebkuru elektronikas preci, tad izjaucot visu detaļu kopsumma būs 5 eur, bet prece maksā 200EUR. Tie 195EUR arī ir reālā ražošana – izgudrošana, prototipēšana, testēšana, mērogošana, komplektēšana utt. Tāda ir mūsdienu ražošana elektronikā visur pasaulē.

    8
    1
  2. to pašu var teikt arī par kaut mūsu novada pārvaldību, sausais atlikums” no visu šo novadā nodarbināto pašvaldības speciālistu paveiktā, lietderības arī varētu būt ap 10%

    8
    0
  3. Latvijā/Iecavā tiek ražota pati galvenā un dārgākā detaļa – tehniski izstrādāts un pieprasīts produkts ar augstu pievienoto vērtību. Būtībā labākais ražošanas scenārijs – koncentrēties uz vērtīgāko komponenti, mazvērtīgākās atstājot citiem.

    12
    1
  4. Nu ilustratīvi – paņemam tehnoloģiski vērtīgus produktus – Apple, Samsung, Rigol, Hakko un tā var brendus saukt bez gala. Vai viņi paši ražo rezistorus, kondenstatorus, mosfetus, mikrokontrolierus, vadus, konektorus, korpusus, plates, alvu? Nu nē taču – neko no tā viņi neražo vispār. Nu tad te arī lielā mērā arī ir atbilde par to kas ir dārgākais superaugstas veikstspējas iekārtās.

    9
    1
  5. To es saprotu, ka mūsdienās izstrādā produktus un tie sastāv no dāžādu kompāniju ražotām komponentēm.
    Mēs varam tikai uzzimet produktu iekš Solidworks vai tml. un detaļas pasūtit no Ķīnas un salikt kopā tikai šeit?

    Varam varbūt arī lidmašīnas šeit tā ražot? 😀

  6. Respektīvi mēs uzzimējam konceptu un izstrādājam prototipu un to saliekam no 100% importētām komponentēt.
    Saprotu importēt maznozīmīgākas komponentes, lai uzražotu augstvērtigāku produktu, bet vai tā nav 100% atkarība no ārējiem piegādātājiem??

    -25
    -17
  7. Jā, Ādažos ražo lidmašīnas līdzīgā veidā. Iečeko. Neko ražotne strādā veiksmīgi, paplašinās. Kaut kur nesen bija video par viņiem.

    5
    1
  8. Specializācija ir mūsdienu pasaules loģiska realitāte, kas ir pilnīgi kaut kas pretējs naturālajai saimniecībai. Teorētiski visu var ražot jebkur, arī šeit, tikai tas sanāks ekstrēmi dārgi un sū….gi, jo katrā šajā industrijā ir ļoti ilgstoša pieredze un priekšrocības un tas viss ir izveidojies laika gaitā. Pie naturālās saimniecības atgriezties vairs nav iespējams, jo sabiedrībai vajag pieejamas cenas un kvalitatīvus produktus nevis dārgus un sliktus produktus. Elektronikā specializācija ir īpaši augsta, vieni ražo pasīvās komponentes un tie neražo mikrokontrolierus un reti ražo aktīvās komponentes, jo tas ir cits knowhow, cita ražošana, lai gan parastam cilvēkam visi tie mazie nieciņi izskatās līdzīgi. Visi ir no visiem atkarīgi, jo tie kuri ražo – tiem vajag lai ir pircēji, tāpēc tāds termins kā importa atkarība ir aktuāls tikai stratēģiskas nozīmes precēm pie nestabilas vispārējās situācijas. Patērētāju segmentā tam nav nozīme. Elektronika un solidworks ir atvainojos ļoti tāls priekšstats par preces vērtību. Elektronikā solid, jeb pcb prototyping ir tikai viens no pēdējiem procesiem – sākotnēji iet fizika un mehānika un arhitektūra un softs, Vizulo gadījumā arī optika manuprāt. Tikai tad tehniskais risinājums un citas lietas.

    9
    1
  9. lācim var ar 400 piegājieniem iemācīt braukt ar velosipēdu, bet, prasmi izgatavot velosipēdu, tam nav iespējams iemācīt. Protams, ja nespēj pat kartupeli nomizot bez instrukcijas, tad uzrakstīt šo instrukciju, kritizēt un pamācīt vienmēr spēsim. Vien jāsaprot, ka specializācija un konveijera radīšana ir bijusi “tehniskā revolūcija”, bez kā mēs šodienas produktu gandrīz ik vienā jomā tādā kvalitātē un apjomos nespētu sagādāt. Protams, ir jau arī mājražotāji ar lielām rindām pēc to produkcijas, kas paši savām rokām veic visas operācijas, bet vai tamdēļ mēs “kāpsim kokos un ēdīsim sēnes”?

    2
    2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.