Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

“Iecavas siltums” plāno investēt saules enerģijā

Iestājoties siltam laikam, apkures sezona noslēgta arī Iecavā.  SIA ”Iecavas siltums” pagaidu valdes loceklis Andis Kaspars informēja, ka uzņēmuma parādnieku skaits ir palicis iepriekšējā gada līmenī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus viņš aicina ņemt vērā, ka ir apkures sezonas beigas un daļa klientu nav nomaksājuši pēdējos rēķinus. Samaksas termiņš par piegādāto siltumenerģiju iepriekšējā mēnesī ir kārtējā mēneša 20. datums. Tāpēc patlaban ir palielinājies parādnieku skaits, kuriem parāds ir lielāks par 200 eiro.

A. Kaspars skaidro, ka uzņēmums darbā ar parādniekiem vairāk ir izmantojis savstarpējo komunikāciju par piegādātās siltumenerģijas parāda nomaksu. Uzņēmums ir slēdzis vienošanās par pakāpenisku parādu samaksu. Tas ir, puses vienojušās par sekojošu samaksas kārtību, parādnieks maksā kārtējos rēķinus un klāt noteiktu summu parāda dzēšanai. Uzņēmums ir gandarīts par tiem klientiem, kuri šo iespēju ir izmantojuši un nomaksājuši visu parādu.

“Protams, ir arī klienti, kuri joprojām nav nomaksājuši parādus. Šogad uzņēmums plāno palielināt tiesā iesniegto prasību skaitu par parāda piedziņu,” sacīja A. Kaspars.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš atzīmē, ka ir svarīgi atcerēties, ka, piedzenot parādu tiesas ceļā, parādniekam ir jāsedz visi tiesas izdevumi un tiesu izpildītāju izmaksas. Parādniekam jārēķinās, ka kopējā parāda summa palielināsies vismaz par trešo daļu no pamatparāda.

A. Kaspars vērš uzmanību uz to, ka tiesu izpildītāji, lai izpildītu tiesas spriedumus, izsolēs var pārdot parādniekam piederošo mantu, uzlikt ierobežojumus parādnieka bankas kontiem, ieturēt noteiktu daļu no parādniekam izmaksājamās darba algas. Tāpēc viens no labākajiem risinājumiem ir vienoties ar uzņēmumu, ka siltumenerģijas parāda nomaksa tiek atrisināta bez tiesas starpniecības, noslēdzot vienošanos par parāda nomaksas grafiku.

Šobrīd spēkā esošais SIA “Iecavas siltums” siltumenerģijas gala tarifs ir 64,29 EUR/MWh.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Viena no svarīgākajām siltumenerģijas izmaksu pozīcijām ir energoresursu cena. Pašlaik energoresursu cenas ir atkarīgas no ģeopolitiskā stāvokļa reģionā. Tātad, lai nepieļautu strauju siltumenerģijas gala tarifa kāpumu, uzņēmumam jāspēj reaģēt uz šīm izmaiņām,” atzīmē A. Kaspars.

Par nākamo sezonu domājot, «Iecavas siltuma» valdes loceklis Juris Drizļionoks teic: «No dabasgāzes izmantošanas varam atteikties, ja vidējā diennakts āra gaisa temperatūra nebūs zemāka par -10 līdz -12 grādiem pēc Celsija, pretējā gadījumā – izmantosim dabasgāzi nelielos apjomos.»

J. Drizļionoks pastāsta, ka Iecavas teritorijā ir šķeldas katlumāja ar trīs megavatu jaudu. «Iepērkam siltumenerģiju no SIA «Agro Iecava», aptuveni 50% no Iecavai nepieciešamā gada apjoma,» informē J. Drizļionoks, «nākotnē plānojam uzstādīt saules baterijas – kolektorus.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt Iecavas apvienības pārvaldes vadītājs Normunds Vāvers par iespējamām alternatīvām portālam pastāsta: «Iecavas apvienības pārvaldes teritorijā jau darbojas viens saules enerģijas ražošanas parks netālu no SIA «Balticovo». Pēc pārvaldei pieejamās informācijas ir uzņēmēju interese par alternatīvās enerģijas ieguvi, jo pieejams ir valsts atbalsts šādu ražošanas iekārtu iegādei un uzstādīšanai.»

N. Vāvers informē, ka sāk darboties arī valsts atbalsts fosilā kurināmā aizstāšanai ar atjaunojamo enerģiju privātajā sektorā. «Ceram iedzīvotājiem samazināt tarifu, pieslēdzot vairāk siltumenerģijas patērētāju, kā arī padarot siltumenerģijas ražošanas un lietošanas procesus energoefektīvus un pēc iespējas lietderīgākus,» par tarifa samazināšanas plāniem stāsta J. Drizļionoks. 

Foto: Maksims Krutikovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Paldies par pirmo informāciju jau pavasarī. Cilvēki ir neziņā par to, kas notiks nākamajā sezonā. Tas rada lieku stresu. Malači. Tā turpiniet.

    3
    2
  2. Un ko saka Bauskas siltums? Vēl nekas nav dzirdēts par to kādi tarifi plānojas nākamajā gadā.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.