Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iecavas vidusskolas 12. klašu audzēkņi eksāmenu aizvada pozitīvās emocijās

Otrdienas, 15. marta, rītā, kas sācies ar spožu, pavasarīgu sauli un putnu čivināšanu, 12. klases skolēni kārto centralizēto eksāmenu angļu valodā. Šogad visā Bauskas novadā angļu valodas eksāmenā 12. klasēs piedalās 144 skolēni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
12. klašu jaunieši Iecavas vidusskolā saņem angļu valodas eksāmena uzdevumus. Foto – Ivars Bogdanovs

Pirms eksāmena norises dienas «Bauskas Dzīve» sazinājās ar Iecavas vidusskolas angļu valodas skolotāju Vitu Ķērpi, lai noskaidrotu viņas vērtējumu savu audzēkņu sagatavotībai. «Es uzskatu, ka skolēni ir gatavi angļu valodas eksāmenam,» atzīst V. Ķērpe, «visi apstākļi, lai sagatavotos, tika nodrošināti.» Viņa pastāsta, ka skola nodrošinājusi audzēkņu sadali vairākās grupās, kas ir labs modelis, lai veicinātu gatavošanos eksāmenam un nodrošinātu personisku pieeju katram jaunietim. «Galu galā viņi mācās jau 12 gadus, nav tā, ka tikai šogad,» smejas V. Ķērpe.

Izglītības satura centrs nācis pretī, izņemot no eksāmena valodas lietojuma sadaļu, kas arī pērn nodrošināja labākus eksāmena rezultātus. «Lai gan šajā situācijā es būtu gatava mācīt arī valodas lietojumu, ja nodrošinātu skolēnu dalīšanu grupās, kā tas ir tagad,» stāsta V. Ķērpe, «vispār es paredzu, ka angļu valodas eksāmena rezultāti būs diezgan labi.» Pēdējā konsultācijā pirms eksāmena skolēnu noskaņojums esot bijis labs, un skolotāja īpašu uztraukumu jauniešos neesot jutusi. «Bērni pajokoja, parunāja – kā būs, kā nebūs,» pastāsta V. Ķērpe, «spēles noteikumi viņiem ir skaidri, un tas ir ļoti svarīgi. Es esmu viņus iedrošinājusi, un skolēni tam pieiet pat ar humoru un gaida eksāmenu, jo tas jau ir viens solītis pretī pirmās barjeras pārkāpšanai, un tad jau var koncentrēties uz nākamajiem eksāmeniem.»

«Man pašai audzināšanā ir 12. klase, un jaunieši no angļu valodas eksāmena nebaidās,» atzīst Iecavas vidusskolas direktora vietniece izglītības jomā Solveiga Lineja. Iecavas vidusskolā lielākā daļa, kopumā 32 skolēni, izvēlējušies kārtot angļu valodas eksāmenu, pieci liks eksāmenu krievu valodā un viens skolēns – vācu valodā. «Krievu valodu ir izvēlējušies tie, kuriem šī valoda ir vairāk vai mazāk ģimenē izmantotā valoda, bet vācu valodu kārtos meitene, kura piedalās arī vācu valodas olimpiādēs,» teic S. Lineja, «uzskatu, ka satraukumam pirms šī eksāmena noteikti nav pamata.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmdienas rītā ienākot pa Iecavas vidusskolas durvīm, skolā – klusums. Uz durvīm atrodama zīme ar norādi par eksāmena norisi un lūgumu ievērot klusumu, ko «Bauskas Dzīve» arī ņem  vērā un pieklusinātā solī žurnālisti dodas gaidīt eksāmena pirmās daļas beigas, lai satiktu skolēnus. Pēc nepilnām desmit minūtēm gaiteņos sāk parādīties troksnītis, jo pirmā eksāmena daļa ir noslēgusies.

Iecavas vidusskolas 12.b klases audzēknes Anastasija Ļadkova un Ance Bole no eksāmena telpas iznāk, priecīgi čalojot un smejot, it kā eksāmena nemaz nebūtu bijis. «Pirms eksāmena uztraukuma nebija,» atzīst meitenes, «arī tagad jūtamies labi.» Anastasija stāsta, ka viņai šķitis, ka pirmā eksāmena daļa būs grūtāka klausīšanās uzdevuma dēļ, tomēr maldījusies. «Eksāmenu jau, protams, nokārtosim, jo ir grūti nenokārtot,» saka meitenes, «bet ceram vismaz uz C1 līmeni.» Arī angļu valodas stundas meitenēm nav sagādājušas grūtības, tāpēc acīmredzami jūtas pārliecinoši un labā garastāvoklī. «Eksāmena vērtējums man ir svarīgs, jo es plānoju studēt komunikācijas ārzemēs – Itālijā vai Dānijā,» pastāsta Anastasija, «gribas iegūt starptautisku pieredzi un padzīvot ārzemēs.» Ance savukārt studēt plāno Latvijā, bet dzīvot ārzemēs. «Teorētiski angļu valoda man ir svarīga, bet es to jau ļoti brīvi pārvaldu, tāpēc vērtējums ir svarīgs man pašai, lai pierādītu, ka varu dabūt augstāko līmeni, ja pacenšos,» stāsta Ance.

Arī Iecavas vidusskolas 12.a klases skolēnus Luīzi Cābeli, Andreju Hintu un Santu Vaičekoni «Bauskas Dzīve» satiek pēc eksāmena pirmās daļas beigām. «Man liekas, ka eksāmenam vispār nevari būt gatavs,» pauž Luīze, «tu nezini, ko sagaidīt no eksāmena.» Santa viņai piekrīt un atzīst, ka tieši šī nezināšana izraisa stresu pirms eksāmena. Andrejs turpretī teic: «Es vispār neuztraucos, vieglākais eksāmens.» Luīze visvairāk baidījusies par klausīšanās uzdevumu, jo ieraksts tiek atskaņots tikai divas reizes, kas padara uzdevumu grūtāku. «Man eksāmena vērtējums ir svarīgs tālākai izglītībai, jo plānoju studēt medicīnu,» saka Santa. Andrejs uzskata, ka nav, par ko uztraukties, jo, kā pats saka, kā būs – tā būs. «Tieši tāpēc man bija stress, jo man eksāmena vērtējums ir svarīgs, bet Andrejam tas ir «ķeksīša pēc»,» paskaidro Santa. Luīze arī uzskata, ka vairs neko mainīt nevar, tāpēc būs labi ar tādu rezultātu, kāds tas būs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. 💌 You have unread messages (4) from Patty! Read now: https://clck.ru/e6PwS?h=273872f959c59d78aefebe895ef6ed8e- 💌 saka:

    1pufmxu

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.