Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iecavnieces zīmējums uz kartītes ceļo Latvijā un pasaulē

Latvijas Republikas Valsts kontrole savās Ziemassvētku apsveikumu kartītēs izmanto zīmējumus, kuri tapuši Iecavas pamatskolā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Republikas Valsts kontroles (LRVK) apsveikumu kartītes, kuras Ziemassvētku laikā tiek sūtītas kolēģiem, sadarbības partneriem un citām iestādēm, jau vairāku gadu garumā tapušas sadarbībā ar Iecavas pamatskolu.

Valsts kontrolieris Rolands Irklis Ziemassvētku kartītē ierakstījis, ka jau vairāk nekā desmit gadus Iecavas pamatskolas audzēkņi «uzbur» Valsts kontroles gadumijas kartītes. Šoreiz paldies Katrīnai Godainei no Iecavas pamatskolas 9.b klases, kuras zīmējums izvēlēts 2022. gada apsveikumam.

Savukārt Iecavas pamatskolas direktores vietniece Inga Čipena «Bauskas Dzīvei» atklāj, ka sadarbība ar Valsts kontroli notiek jau vairāk nekā desmit gadus, viņa domā, ka pat 15 gadu, jo tā sākta vēl tad, kad mācību iestāde bija internātpamatskola. Audzēkņi jau kopš novembra katru gadu mācību stundās tiek rosināti zīmēt un domāt idejas Ziemassvētku apsveikumiem, turklāt ne tikai vizuālās mākslas nodarbībās, bet arī citās. «Skolā mums ir izveidota sava vērtēšanas komisija, notiek zīmējumu atlase, un tad izvērtējam, kurus divdesmit vai vairāk darbus nodot Valsts kontrolei,» paskaidro I. Čipena, «kad zīmējumus turp aizsūtām, LRVK rīko konkursu savā iestādē, izliekot mūsu skolēnu darbus publiskā izstādē, kur notiek balsošana.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad uz LRVK tika aizsūtīti 23 skolēnu zīmējumi. «Apsveikumu kartītēm, kuras no LRVK Ziemassvētku laikā tiek sūtītas sadarbības partneriem visā pasaulē, tiek izraudzīts tikai viens zīmējums,» teic I. Čipena, «LRVK izvirza trīs labākos zīmējumus, kuru autoriem tiek atsūtīti apbalvojumi, un pirmās, godpilnās vietas ieguvējam galvenā balva ir tas, ka viņa zīmējums ir uz kartītes.»

Kā minēts, šogad par labāko izraudzīts un uz LRVK kartītēm uzdrukāts Iecavas pamatskolas 9.b klases skolnieces Katrīnas Godaines zīmējums, kurā atspoguļots adventes vainags, Ziemassvētku rūķi, briedis un citi svētku motīvi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.