Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iecavnieki aktīvi nodod nolietotās riepas

Piektdien no plkst. 12 līdz 17 un sestdien no plkst. 9 līdz 13 Iecavā SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība» organizēja bezmaksas nolietoto riepu pieņemšanu. Viena mājsaimniecība varēja nodot līdz četrām riepām, un vietējo iedzīvotāju aktivitāte bija augsta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbildīgā persona par riepu pieņemšanu Artis Korotkēvičs pastāsta, ka nodotās riepas iepriekš tika sūtītas uz Jaunjelgavu, taču tagad tās tiek vestas uz Rīgu pārstrādei, kur no tām pēcāk tiek izgatavoti gumijas paklāji stadioniem vai izmantotas kādā citā veidā. «Bezmaksas riepu nodošana tiek organizēta katru gadu, un iedzīvotāji šo iespēju aktīvi izmanto,» pastāsta A. Korotkēvičs, «šāda akcija ir ļoti laba arī apkārtējai videi, jo mazāk tiek piemēsloti meži, kur cilvēki parasti izmet lielgabarīta atkritumus vai būvgružus.» Viņš pastāsta, ka ļoti daudz riepu tiek nosviestas arī ceļmalās, ko parasti paveic tālbraucēji, kuri, nomainot riepu, vecās atstāj turpat grāvī.

Nodot riepas ieradās arī iecavnieks Kārlis Ozoliņš, kurš tās brauc nodot katru gadu. «Šodien nodevu četras riepas, kuras nolietoju šoziem,» tā K. Ozoliņš, «forši, ka ir šāda iespēja, nav jāmaksā.» Lai gan «Bauskas Dzīve» ieradās riepu nodošanas punktā darbdienas pēcpusdienā, mašīnas teritorijā iebrauca cita pēc citas, lai atbrīvotos no nevajadzīgā. «Šodien atvedu četras riepas. Es parasti Rīgā samainu riepas, bet tagad uz galvaspilsētu retāk sanāk braukt, tāpēc šogad izmantoju iespēju Iecavā nodot vecās,» pastāsta vietējais Ģirts Rozners, «šīs riepas ir no pagājušās vasaras, jo pagājušajā gadā, mainot uz ziemas riepām, nekur nebija iespējas realizēt, tāpēc visu ziemu šķūnī nostāvēja.» Katrs, kurš ierodas nodot riepas, tiek reģistrēts uz lapas, minot savu vārdu un mājsaimniecību, lai nepieļautu to, ka no vienas mājsaimniecības tiek nodotas vairāk nekā četras riepas. «Šodien nodevu četras riepas, pagājušajā gadā nodevu šeit riepas un šogad arī, nevācās jau tik bieži, kā gribētos,» stāsta iecavnieks Uģis Antanovičs, «dažreiz mājās puķudobes no riepām uztaisām, bet šīs kādus gadus divus ir nostāvējušas. Nejauši ieraudzīju internetā, ka var nodot, un atbraucu.»

Piektdien kopumā tika nodotas 254 riepas, bet sestdien – 276 riepas. Riepu nodošanā piedalījās aptuveni 133 mājsaimniecības no Iecavas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.