Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iedegs Bauskas galveno Ziemassvētku egli

Šodien pulksten 16 Bauskas Rātslaukumā tiks iedegta pilsētas centrālā Ziemassvētku egle, portālu informēja Bauskas Kultūras centra pārstāve Kristiāna Paula Lībiete.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa pastāstīja, ka radošās aģentūras “Smaidu darbnīca” pārstāvji aicinās iedzīvotājus doties īstās Ziemassvētku eglītes meklēšanas ekspedīcijā, lai tās noslēgumā kopā ar Bauskas novada domes priekšsēdētāju Aivaru Okmani iedegtu gaismas rotu pilsētas galvenās egles zaros.

Pasākumā piedalīsies arī sniegavīrs Olafs un animācijas filmas “Ķepu Patruļa” varoņi – suņu meitene Skaja un suņu zēns Čeiss. Sarīkojuma ilgums – aptuveni viena stunda. No 2. decembra Bauskas Rātslaukumā tiks atklāta pasaku meža skatuve-fotostūris, kas svētku noskaņas bildēm būs pieejama līdz pat 26. decembrim.

Bauskā vakar līdz vēlai naktij turpinājās galvenās egles montāža. Tika uzstādīta mākslīgā egle – augstums ar dekoratīvo galotni 10,5 metri, diametrs pie pamatnes 4,20 metri (ar mākslīgajām skujām). Foto autors: Ivars Bogdanovs

Svētku egle līdzīgi kā pagājušajā gadā tiks nomāta. Atgādināsim, ka iepriekš vairākus gadus pēc kārtas Bauskā galvenā Ziemassvētku egle tika veidota no 21 dažāda garuma zaļsvārcēm, sasniedzot 11 metru augstumu. Pērn mākslīgās egles noma no uzņēmuma SIA „AM Noma” pašvaldībai izmaksāja 9994,60 eiro (ar PVN). Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļā atklāja, ka minētais uzņēmums arī šogad nodrošinās egles nomas pakalpojumu, bet par lētāku naudu –  5449,84 eiro (ar PVN).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Egle Bauskas Rātslaukumā uzstādīta vakar, 1. decembrī un plānots, ka tur tā atradīsies līdz 2024.gada 15.janvārim.

Pagājušajā gadā burtus, kas veido vārdu Bauska par 6074 eiro (ar PVN) izgatavoja uzņēmums SIA „United workshops”, bet egles noma no uzņēmuma SIA „AM Noma” izmaksāja 9994,60 eiro (ar PVN). Burti palika Bauskas novada domes īpašumā. Foto: Nauris Veiss

Iedzīvotājiem šodien jārēķinās, ka ap Bauskas Rātslaukumu būs noteikti satiksmes ierobežojumi. No pulksten 15 līdz plkst. 18:30 satiksmei tiks slēgts Rīgas ielas posms no Pasta ielas līdz Kalna ielai, kā arī Pasta iela posmā no Plūdoņa ielas līdz Rīgas ielai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (33)

 1. Nu nevajag ta. Ir skaista ari makslīga eglite. Un kāda dabā augusī paliks ka meža rota. Nomas nauda arī sakarīga. Novēlu skaistu iedegšanas brīdi. Mazajiem baušķeniekiem priecīgu satiksanās parsteigumu ar pasaku varoņiem. Vienīgi gribējās gan tādus latviskākus tos varoņus. Bet bus ok.

  26
  8
 2. Vienam pilsonim atkal caureja piemetusies, jo, lai kas būtu vai nebūtu Bauskā, viņam viss ir slikti.

  15
  10
 3. Mierīgi Latvijas pilsētas reizi gadā var atļauties īstu dabīgu galveno zienassvētku egli.Par daudz visapkārt tās plastmasas.Pilsētniekiem tā plastmasa ļoti patīk.

  18
  5
 4. Dobelē jauns, skaists,oriģināls svētku noformējums.
  Vecos sniegavīrus atdeva Bauskai.
  Baušķeniekiem būs labi.

  27
  5
 5. Bauskas nīdēji, brauciet tur, kur, jūsuprāt, viss ir vislabākajā kārtībā, un nav te ko visu laiku smirdēt par to, ka tas nav labi un tas arī. Brauciet visur kur citur un tad redzēsiet, cik tur “viss ir labi un ideāli”!

  16
  14
 6. Lai dzīvās egles dzīvo, bet priekam der mākslīgā, galvenais uzburt svētku prieku cilvēku sirsniņās, paldies organizatoriem. Uz cilvēkiem, kuru sirdīs ir dubļi, nevajag reaģēt, galvā slimajiem, komentēšana, ir vienīgā iespēja, kā var izpaust savu smeldzīgo likteni.

  21
  10
 7. Nu ko – atvilka veco briedi ar kamanām un nolika atkal Rātslaukumā. Relikvija… Cerams nedemolēs…Egle izskatās tāda pati kā pagājušā gadā tikai bumboļi nav sarkanā, bet zelta krāsā. Bauskas novadam zelta ozoli tuvi tāpēc loģiski arī zelta egle. Fotogrāfijā redzams, ka adventes vainaga sveces veido, bet tās Rātlslaukumā nav, bet noliktas pie domes, tātad sanāk iznomāja arī vainagu. Sniegavīriem nav ne vainas tikai slikti, ka naktī šie tumsā un grūti pamanāmi. Arī uz baltā sniega diži neizceļas. Bauskas burti gan labāk varēja palikt Rātslaukumā citādi nu sanāk mums fons lielveikaliem Rimi Bauska vai Kurši Bauska, šiem protams laba reklāma, bet ne pašai pilsētai. Dambja ielas laukumā podus izrotājuši, bet rotājumi visi apsniguši dziļā sniegā, bet Korfa dārzā nekas nebija, laikam to aizmirsuši vai arī kaut kas būs vēlāk.

  11
  3
 8. Es neteiktu slikti, bet diezgan bezgaumīgi. Te ir tā atšķirība, ja ir mākslinieks, kurš ietērpj vīziju un saskaņotu tēlu, te ir kaut kas no visa kā. Domes logi vareni izrotāti, laikam ar jauno identitāti 🙂

  11
  1
 9. Kāpēc pagājušajā gadā 10 pakas paprasīja par egli, bet šogad uz pusi lētāk? Vai tāpēc, ka to pašu veco egli atveda?

  13
  1
 10. ar plastmasas egli, novada jauno identitāti drāšu brieža vilktās kamanās un iecerētā murāļa skici uz rātsnama fasādes, tās uz Kalna ielas pusi?

  10
  1
 11. pēc kā tad tu noteiksi tā plastmasas izstrādājuma svaigumu, nebūs taču rakstīts “izlietot līdz…” Par mežā cirstu svaigu egli taču kaut tos 5 tūkstošus nevienam nemaksāsi, arī par ķīniešu lampiņu virtenēm.

  5
  1
 12. Mājās istabā ir jābūt dabīgai eglītei ,jo tā smaržo,bet ārpus telpām noder arī kīniešu ražotā mākslīgā,pats galvenais ,lai ir skaista…

  7
  4
 13. Manā izpratnē 5 tūkstoši ir liela nauda. Lietderīgāk būtu par to naudiņu vientuļajiem senioriem kādas svētku pārtikas pakas uzdāvināt, bet egli kaut kā lētāk noorganizēt.

  6
  11
 14. Man jau šķiet, te tāds bars novācies, ja dara slikti, vai, vai briesmas, dārgi, labāk kādam. Ja nedara, atkal šausmas, kas tad nu, kāda nekaunība, kur likuši naudu, ka nav par ko, par cilvēkiem nemaz nedomā, vājprāts! Nez vai ar nomelnošanu, paši negrib kļūt par lēmējiem? Jāapbēdina, diezvai te pārāk liela publika apgrozās, vieni un tie paši vārās.

  10
  10
 15. Ir smuki. Beidxiet gausties. Iedegs un tumsa bus vel skaistak. Dzirdeju sorit ratslaukuma ari ziemassvetku melodijas. Patika. Gaidiet vakaru un vertejiet saskatiet ari kaut ko labu. Labak lai urbani nošķurē mašīnu stavlaukumu citadi ka cuku aizgalda. Bet eglite ir laba.

  15
 16. Nu tad ejam! Iejusties ziemas baltuma un brīnuma atgriezties bērnībā. Ejam baudīt to kas mums sarūpets. Ar smaidu ar prieku verosim mūsu mazos bērnus un eglites iedegšanu. Metam īgnumu malā un Ejam!!

  11
 17. Pērn paziņas par to bija sajusma…arī par cipariem…cerams, ka šogad būs tā pat …pilsēta, kurā nav pat nevienas norādes uz sab. Tualeti…

 18. Es kristiešu Ziemassvētkus nesvinu, jo rabīnam Jēzum Kristum un ebreju cilts Dievam Jahvem/Jehovam es neticu. Un es uzskatu, ka tas nav pareizi, ka Kristus kults ir monopolizējis un okupējis Ziemas saulgriežu svētkus. Manuprāt, egles nav jācērt. Lai egles aug mežā un priecē dabu!

  5
  1
 19. Tas skolniecinam- Es gan tos gaidu un svinu..šis Ziemassvētku laiks ir visskaistākais gada griezumā.Spēju pamuldet arī ar Dieva pantiem…taču ne Ziemassvētkus gaidot. Rit pirmā Advente…iesaku padomāt un to novērtēt…

  1
  1
 20. Es ceru, ka Valsts Darba Inspekcija arī redzēja šī raksta bildi, kur čalis, no groza montējot egli, nelieto ķiveri….

  2
  2
 21. Citās valstīs cenšās atbrīvoties no plastika. Bauska sacenšās ar Rīgu. Rīga piedraņķēta ar ”staķīšiem”, Bauska lepojās ar plastikegli…

 22. Vai nevar iestādīt skaistu eglīti un būs zaļa skaista katru gadu …vai līdz tam gudras galvas neaizdomājas..jo nav tak aug kokos …..Lai Baušķeniekiem baltas domas un balti darbi ..lai Bauska atkal ir skaista un mīļa ….

 23. Vai Bauskā ir kaut viena publiska tualete? Cik zinu, tad rātslaukuma konteineris arī slēgts.

 24. Es uzskatu, ka kokiem ir jāaug mežā. Eiropas pagāni (politeisti; daudzdievji) uz Ziemas saulgriežiem kokus bezjēgā necērt. Koki tā ir Dabas bagātība un dzīvnieku mājas. Kādēļ izdabāt Kristietības laikmetā izdomātām tradīcijām, ja tā vietā var dzīvot saskaņā ar dabu un praktizēt senču pagānismu? Piemēram, dievturību/romuvu vai asatru. Te arī izpaužās tā ticības brīvība.

 25. Nu, reāli lai godātu Latvju Dievus vai Skandināvu Dievus gada nogalē, nav jācērt koki. Pietiek aiziet uz mežu un uz akmeņa nolikt pašizceptu maizes klaipu un pateikties Dieviem par visu labo, ko Dievi ir pa šo gadu tev snieguši. To var izdarīt kopā ar ģimeni. Vienīgi pa svešiem mežiem vazāties ir slikti, jo var nonākt policijas uzskaitē. Policijai maizes klaips uz akmeņa kādā privātmežā būs kā bullim sarkana lupata [sarkasms].

 26. Tāpat ir ar veļu cienāšanu savas dzimtas kapos. Par atstātu pašizceptu maizes klaipu uz savas dzimtas kapa var iekulties nepatikšanās skarā kā ar to, ka mūsu policija uz uber-konservatīva. Ja arī cienā veļus, tad vasarā var likt puķu vāzēs ziedu pušķus, ziedus kombinējot ar graudu vārpām un ogu krūmu zariem ar visām ogām. Piemēram, jāņogu zariem.

 27. Pagajušo gadu bija izgaismots Korfa dārzs. Šogad nevar pilskalna parku izgaismot vai kaut ko līdzīgi?? Saprotu, bet mēs te Bauskā neesam pelnījuši, ka pati pilsēta gaida svētkus kopā ar mums nevis mēs gaidam svēkus, bet pilsēta ne? Mēs nedzīvojam mūžīgi, bet tāpat te viss pelēks uz šo laiku. Uzlikti sniegavīri kas pēc pirmās apskatīšanas reizes vairs acīs nekrīt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.