Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iedzīvotāja Bauskā rosina stingrāk vērsties pret trokšņotājiem

Baušķeniece, kura vēlējās palikt anonīma, vēlējās noskaidrot, vai pašvaldība, grozot saistošos noteikumus, nevar stingrāk vērsties pret trokšņotājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Vai Bauskas pilsētā saistošajos noteikumos nevar iekļaut prasību vismaz svētdienās netrokšņot, kas nozīmētu nepļaut zāli, nezāģēt kokus, neradīt spalgas skaņas, kas varētu traucēt apkārtējo mieru. Varbūt kā alternatīva būtu pieprasāma pļaujamrīku izmantošana, kas nerada troksni. Visvairāk traucē zāles pļaušana svētdienās. Dienā, kad vispār būtu jāatpūšas, kad man ir vienīgā brīvā diena, kad gribētos pasēdēt dārzā vienatnē vai tuvinieku lokā un izbaudīt mieru, taču nesanāk, jo jāklausās kaimiņu zāles pļaušanā līdz pašam vakaram – viens, otrs, trešais…

Es uzskatu, ka domei vajadzētu pieņemt kaut kādus mērus. Varbūt nevajag ieviest tik striktus noteikumus kā Šveicē, kur pēc pulksten desmitiem vakarā tualetē ūdeni nedrīkst nolaist, nedrīkst atkritumu konteineru iznest un radīt citus trokšņus, kas varētu kaitēt apkārtējo mieru, taču kaut kādai robežai vajadzētu būt arī Bauskas pilsētā!” savu nostāju pauž baušķeniece.

Likuma «Par pašvaldībām» 43. pantā noteikts, ka pašvaldības dome ir tiesīga izdot saistošos noteikumus jautājumos par sabiedrisko kārtību, paredzot administratīvo atbildību par to pārkāpšanu, ja tas nav paredzēts likumos. Administratīvā atbildība par tādu darbību veikšanu, kas rada noteikta līmeņa troksni, ir paredzēta Administratīvo sodu likuma par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā 11. pantā. Tātad jautājumus par jebkāda veida darbību, kas rada troksni un traucē sabiedrisko kārtību, arī apkārtējo personu mieru, iestāžu un organizāciju normālu darbību, jau ir noregulējis likumdevējs, skaidro pašvaldības administrācijas vecākā juriste Linda Mežsarga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Satversmes tiesa 2014. gada 12. decembra spriedumā lietā Nr. 2013-21-03 ir atzinusi, ka pašvaldība, izdodot šādus saistošos noteikumus, pārkāpj savas pilnvaras, un normas nav spēkā no to pieņemšanas brīža.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (22)

 1. Es arī reiz dzīvoju pilsētā… Man arī reiz stāvēja kaimiņš pie savas mājas loga ar zupas šķīvi rokās, jo nebija laika paēst. Bija jāredz, kas notiek mūsu sētā. Tas bija… Tagad – pilnīga laime, pārvācos dzīvot mežā un klusumā – nav nevienas problēmas. Nekas nav jādara, tikai jāizdara pareizās izvēles.

  24
 2. Atbrauciet uz Skaistkalni, mums te piecreiz dienā zvanus zvana un tagad vēl tauri sāk pūst. Miera nav nevienu dienu. Vajadzētu tās skaņas pārcelt uz novada centru – Bausku, tad varbūt kādam būtu teikšana par trokšņošanu.

  10
  2
 3. Nu mani kaimiņi sestdienās parasti atpūšas, bet svētdienās iet uz pilnu klapi. Kad man piegriezās, gāju aprunāties tieši par pļaušanām, kaimiņš man saka – bet man šodien brīvdiena, katru dienu strādāju! Es atbildēju – nu tā nav mana problēma, es arī katru dienu strādāju, vismaz vienu, savu brīvdienu es gribētu pavadīt klusumā un mierā. Pietiek jau, ka pārējās dienās un vakaros man jāklausās viņu tehno mūzikas decibelos, izlaistā bērna baurošana, suņa nepārtrauktā riešana līdz pusnaktij. Zinu – daudzi mani sūtīs uz mežu dzīvot, bet tomēr – privātmāja nenozīmē visatļautību, ir jārēķinās arī ar apkārtējiem, kam jāklausās viena tā ģimene, ka pat logus nevar atvērt, jo iekšā TV nedzird, jo sīkais ar to vaukšķi pārbļauj pilnīgi visu. Pašvaldībai, pašvaldības policijai jau nav jēgas neko teikt. Taču ielāgojiet – troksnis ir arī vides piesārņojums, kāpēc normālās civilizētās valstīs var ierobežot un sodīt par skaļu atkritumu izmešanu, par skaļu zāles pļaušanu, par nesaskaņotu ar kaimiņiem ballīšu rīkošanu?

  13
  18
 4. Ne jau tikai zāles pļāvēji un malkas zāģētāji trokšņo.
  Pavasarī jau pirms saules uzlekšanas savus pavasarus koncertus sāk putni.
  Tie tak arī traucē nervozajiem ļauteļiem, bet ja ņem vērā, ka tie var uzkrāmēt uz galvas un var pārnēsāt putnu gripu, tad kāpēc nekas netiek darīts cīņā pret putniem.

  Kā redzams , vislabāk uzlikt galvā folijas cepurīti cīņā pret visu kaitīgo!

  37
  7
 5. Dzīvoju Iecavā. Agri no rīta parasti dodos uz darbu. Vasarās netālu no brūža viens ļoti čakls onkulītis bieži ap 6 trimmerēja zāli. Un pļaušanas maniere – neatlaižot gāzi. Zzzzzzzzzzzzzzzz. Man smiekls sanāca, bet pieļauju, ka kaimiņi nebija starā.

 6. Ko lai saka Salātu ielas iedzīvotāji, kur māju iekšpagalmā atrodas skeitparks? Caurām dienām ne tikai bļaustīšanās, bet arī tāds troksnis it kā nepārtraukti šautu no lielgabala. Bet brīvdienu naktīs jāklausās tusētāju baurošana. Nebija prāta darbs ierīkot skeitparku māju ielokā, kur visi trokšņi akustiski pastiprinās.

  17
  3
 7. Jāsaka kā ir pilsētas dzīve nav klusa un ar to jārēķinās tajà gribēt dzīvojošos. Nav ko kunkstēt. Gribas klusumu jāiet dzīvot laukos viensētā. Visu dabūt vienu viet pat veikalā nav iespējams. Dīvainīšu ēra sākusies. Mani sāk biedēt kas sagaidāms nākotnē.

  35
  2
 8. Vides servisam, kad karstums moka, rokas krūmgriežus un pļāvējus rauj vaļā jau no agra rīta pulksten septiņos. Ja man gribas klusumu, kur lai bāžas, ar ausu aizbāžņiem istabā dzīvot?

  2
  10
 9. Ukrainā sprāgst bumbas, bet šeit traucē kad pļauj zāli no rīta. Vo laiki pienākuši, vispār nekāda komforta mums vairs nav.

  24
  5
 10. Okmani un pārējos deputātus, vajag aizsūtīt pieredzes apmaiņā, piemēram uz Vāciju vai Dāniju,kā tās lietas sakārtotas civilizētās valstīs.

  6
  9
 11. Zied ābeles,san bites,pogo lakstīgalas,dūc baloži, tas pilsētā Bauskā, bet šodien no paša rīta vīlē gan trimeri,gan zales plaveji,gan raideri traktoriņi, gan zāģi un joprojām skaņa nav mitējusies, vēl viens iejūdz arklu -zemes frēzi caur deniņiem urbj tā skaņa un apslāpē dabas skaņas. Nu tālu mums vēl līdz Eiropai!!! Un civilizētai pasaulei!!!

  4
  21
 12. Pļauj slikti, nepļaus atkal būs slikti. Tantei vnk skauž, ka kaimiņiem viss pa smuko. Nav ko gulēt visu dienu!

  25
  2
 13. riktīgi nāk miegs, stāvus var aizmigt. Dikti nervozi cilvēciņi Bauskā dzīvo. Vairāk strādāt vajag, tad būs nogurums un nekas vairs netraucēs.

  27
  4
 14. Anonīma baušķeniece vai nu melo vai putrojas .Tikko pāršķirstīju Šveices likumu grāmatas un tur ir teikts,ka pēc 10 vakara ūdeni nedrīkst nolaist tikai tie kuriem sausās tualetes.Ja jau tā trimmeresana tik ļoti traucē, tad dome ikkatram kuram ir trimmeris varētu uzlikt Trimmera nodokli un ieņemto naudu novirzīt kāda neliela,bet patīkama pasākuma organizēšanai,piemēram Trimmera ballītei Pilskalna.Bet tādai bez mūzikas !Lai nebojā floru,faunu un apkārtējo labsajūtu.Visi atnāk,iedzer,uzkož,dara visu ,ko nu vēl ļaudis ballītes mēdz darīt,bet bez mūzikas!Un vispār Eiropas lielpilsētās trends ir zāli audzēt siltumnīcās un puķu podos un novākt klusuma.Zālājus varētu noasfaltēt un izveidot milzīgu skeitparku.Tad arī to tusētāju koncentrācija nebūtu tik liela vienuviet un troksnis stipri mazinātos.Arvim iesaku paciesties ,jo Skaistkalnē ir pierobeža un tur ir dots rīkojums zvanīt tikko redz leišus lielāka bara tuvojamies.Dinai var ieteikt nelietot tik daudz tos z burtus vienuviet.Var iekulties nepatikšanās.Laiki tādi.

  6
  5
 15. Šveice ir viena no bagātākajām pasaules valstīm, lai gan teritorijas ziņā (41,29 tūkstoši kvadrātkilometru) tā ir pat mazāka par Latviju. Tālu mūsu zemītei līdz Šveices līmenim. Godprātība, augsta pienākuma apziņa cilvēkos izkopta gadsimtu garumā un tiek ieaudzināta kopš bērna kājas. Šveicieša dzīves kārtību lielā mērā nosaka dažādi ierobežojumi un likumi. Visas dzīves jomas tiek reglamentētas, un valsts noteiktā kārtība ir jāievēro. Aizliegts trokšņot nakts stundās, nedrīkst iet dušā vai vannā laist ūdeni, šļakstīties, tāpat lietot veļasmašīnas un citas elektriskās ierīces. Guļamistabas vēdināšana atļauta noteiktās stundās, pie ārdurvīm nedrīkst novietot apavus. Svētdienās šveicieši nestrādā — tas attiecas ne tikai uz tiešo darba vietu, bet arī uz jebkuru citu darbošanos. Svētdienās nevar radīt skaņas, kas traucētu apkārtējo mieru – NEKĀDA ZĀLES PĻAUŠANA, TRIMERĒŠANA!
  Bauskai līdz Šveices likumiem tālu kā līdz mēnesim. Daudzās Eiropas valstīs pilsētu centros atļauts iebraukt ar EURO4-EURO6 dzinēju, bet mums caur pilsētas centru dur Eiropas cienīga maģistrāle 🙂

  5
  3
 16. Šveicē u.c. Eiropā- pēc 22:00 vakarā nedrīkst trokšņot. Mums jau arī it kā tāpat, bet neļaut dienas laikā strādāt? Tas nav īsti riktīgi. Tie laimīgie, kuriem vēl ir algots darbs, citā laikā mājas darbus nemaz nevar izdarīt! Būsim taču saprotoši…

  15
  1
 17. Nu strādā, neviens jau neaizliedz, bet viena diena nevar būt izņēmums? Vai vienu dienu nevar ieviest bez šīm griezīgajām skaņām? Nav jau tā, ka vispār neko pašvaldība nevar darīt…

  3
  4
 18. Vai drīkst uzgriezt ĻOTI skaļu mūziku dienā, vakaros, kāpēc citiem jāklausās mūziku pēc viņu gaumes, un vienu to pašu laiž , es domāju ka nē. Tas droši vien daudzās apdzīvotās vietās, šajā gadījumā tas ir SOS ciematā>

 19. ko jūs perās par trokšņiem dienas laikā???Padzīvojiet pie kāda st’vlaukuma,kur naktā atbrauc kāds plānā galdiņa urbējs ar skaļu mūziku nakti divos???Kā tad lai jūtas cilvēki???

 20. manaa lauku ciemataa briivdienaas trimeri saak darbu jau ap 4.00-4.30. Ko nu? Bet zaale tak nedriikst paaraugt 20 cm.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.