Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iedzīvotāji aicināti piedalīties bezmaksas fizisko aktivitāšu nodarbībās Bauskas novadā

Lai veicinātu kustību prieku un iespēju vingrot, kā arī motivētu iedzīvotājus būt regulāri fiziski aktīviem, projekta ”Pasākumi Bauskas novada sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros ar šodienu, 18. septembri, atsākas bezmaksas fizisko aktivitāšu nodarbības Bauskas novadā, portālu informēja Bauskas novada domē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aerobikas nodarbības pirmdienās un trešdienās pulksten 20 tiks organizētas Grenctāles kultūras namā, bet pulksten 18:30 Uzvaras pamatskolā, tās vadīs trenere Liene Rotberga. Otrdienās un ceturtdienās pulksten 18 treneres Baibas Gudaņecas vadībā aerobikas nodarbības notiks Bauskas pamatskolā, bet pirmdienās un trešdienās pulksten 18 Īslīces kultūras namā trenere Vineta Rozenberga ļaus iekustināties zumbas un aerobikas nodarbībās.

Sākot ar šodienu, pirmdienās un trešdienās pulksten 20 Vecumnieku sporta skolā būs pieejamas zumbas nodarbības treneres Dagnijas Bramanes vadībā, tās tiek organizētas projekta “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Bārbeles, Kurmenes, Skaistkalnes, Stelpes, Valles un Vecumnieku pagastos” ietvaros.

Bauskas novada domē skaidroja, ka aktivitātes paredzētas ikvienam interesentam, kurš apzinās cik svarīga ir vingrošana fiziskās labsajūtas saglabāšanai. Jebkurš iedzīvotājs drīkst apmeklēt sev interesējošās nodarbības jebkurā norises vietā. Ja dalībnieku apmeklētība kādā no nodarbībām būs izteikti augsta, un nebūs iespēja nodrošināt ērtu vingrošanu norises vietu telpās, nodarbību īstenotājs veiks dalībnieku iepriekšēju pierakstu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novadā pēc teritoriju apvienošanas kopā ir četri veselības veicināšanas projekti, kur katram ir noteikts savs pasākumu īstenošanas plāns un budžets aktivitāšu veikšanai. Tas aprēķināts, ņemot vērā iedzīvotāju skaitu novadā. Visos projektos tiek īstenotas fizisko aktivitāšu nodarbības, bet aktivitātes ir nedaudz atšķirīgas, informācija par tām tiek izvietota sociālo mediju platformās, Bauskas novada domes mājaslapā, kā arī izdevumā “Bauskas novada vēstis”.

Visi projekti paredz lekcijas, seminārus par veselīgu uzturu gan bērniem, gan pieaugušajiem, skolās tiek rīkotas lekcijas par seksuāli reproduktīvo veselību, atkarību profilaksi, garīgo veselību – mobingu un empātiju.

Bauskas projekta ietvaros tiek rīkoti semināri jaunajiem vecākiem: “Gatavošanās mazuļa ienākšanai ģimenē” un “Jaundzimušā aprūpe un mātes veselība”. Šie semināri tiek īstenoti gan klātienē, gan attālināti “Zoom” platformā, lai iedzīvotājiem no visām novada teritorijām būtu iespēja pieslēgties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušā gadā atsāktas motivācijas grupu nodarbības senioriem, mēģinot radīt prieku ikdienas gaitās, motivējot “darboties” un ar prieku vadīt vecumdienas.

Foto: no albuma

“Izvērtējot veiktos pasākumus, redzams, ka, piemēram, lekcijās iedzīvotāji labprātāk piedalās attālināti. Secinām, ka nākotnē noteikti jāplāno fizisko aktivitāšu nodarbības, ūdens aerobikas un pasākumi skolās.

Diemžēl nākas atzīt, ka skolās ir bēdīga situācija ar bērnu mentālo veselību, jo izglītības iestādēs trūkst psihologu. Dažkārt psihologa palīdzība un nodarbības emocionālai labsajūtai noderētu arī pedagogiem. Ir liels pieprasījums arī pēc pārējām lekcijām gan atkarību tēmā, gan par seksuāli reproduktīvo veselību,” norādīja Bauskas novada domē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekta “Pasākumi Bauskas novada sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” finansējums 2022. gadā bija 73 778 eiro, bet 2023. gadam atvēlēti aptuveni 135 597 eiro. Kopējais projekta budžets ir 492 435 eiro, kur 418 569,75 eiro ir Eiropas Sociālā fonda finansējums un 73 865,25 eiro valsts budžeta finansējums.

Projekta mērķis ir organizēt un ieviest veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumus Bauskas novadā, to starp aktivitātes jaunajām ģimenēm un sociālās atstumtības riskiem pakļautajām iedzīvotāju grupām, īpaši pievēršoties iedzīvotājiem lauku teritorijās.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Kur Bauskā varētu par brīvu speciālista uzraudzībā,patrenēt un atjaunot savu nošļukušo muskuļu masu.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.