Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iedzīvotāji lietotnē “Vides SOS” šogad ziņojuši jau 3000 reizes

 Šogad lietotnē Vides SOS saņemti vairāk kā 3000 ziņojumu par dažāda veida pārkāpumiem pret vidi, aģentūru LETA informēja Valsts vides dienesta (VVD) sabiedrisko attiecību vadītāja Aija Jalinska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Salīdzinot ar pagājuša gada trešo ceturksni, ziņojumu skaits audzis par 26%. Visaktīvāk lietotnē ziņo Rīgas un Pierīgas iedzīvotāji par atkritumu izmešanu mežā, veidojot vairāk nekā pusi no trešajā ceturksnī saņemtajiem ziņojumiem. Tāpat liela daļa ziņojumu bijuši par traucējošu smaku, par iespējamu neatbilstošu operatoru darbību, iespējamu ūdens piesārņojumu un apdraudējumu zivju resursiem.

VVD Operatīvā koordinācijas centra direktors Elmārs Jasinskis uzsver, ka iedzīvotāju iesaistei ir būtiska nozīme vides noziegumu atklāšanā un novēršanā, Vides SOS lietotnes priekšrocība ir tā, ka ziņotājs var ērti norādīt konkrētu atrašanās vietu, pievienot fotogrāfiju un dalīties ar citu būtisku informāciju, pēc kuras VVD izvērtē, kā risināt katru konkrēto situāciju.

Bieži vien teritorijas sakopšanā vai pārkāpuma risināšanā tiek piesaistītas pašvaldības, teritoriju īpašnieki un citi iesaistītie, kas atbild par vides stāvokli noteiktajā teritorijā, skaidro Jasinskis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vides SOS mobilās lietotnes iesniegumu autori vides sargāšanā piedalījušies ne vien Rīgā, bet arī citos Latvijas reģionos. Ludzas novadā, izmantojot Vides SOS lietotni, tika saņemta informācija par nelegālu zveju Križu ezerā, uz kuru nekavējoties reaģēja VVD Latgales reģionālas vides pārvaldes zvejas kontroles inspektori un pārbaudes laikā sāka divas administratīvā pārkāpuma lietas, kā arī izņēma četrus ezerā ievietotus tīklus.

Bauskas novadā, mežā tika konstatētas izmestas mucas un konteineri ar piķi, kā rezultātā Zemgales RVP ierosināja administratīvā pārkāpuma procesu par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu.

Savukārt Vidzemē kāds vērīgs iedzīvotājs Alūksnes upē konstatēja patvaļīgi uzbūvētu aizsprostu. Pēc apsekošanas, Vidzemes RVP uzdevusi organizēt akmens aizsprosta likvidēšanu un Alūksnes upes teritorijas sakārtošanu, dabīgās ūdensteces atjaunošanu, kā arī likvidēt bebru aizsprostu.

VVD atgādina, ka gadījumos, kad nepieciešama nekavējoša inspektora reaģēšana – smakas, ūdens piesārņojums, putekļi, nelegāla zveja, un tamlīdzīgos gadījumos ir jāzvana uz vienoto vides pieteikumu reģistrācijas tālruni 26 338 800 katru dienu no plkst.7- 23.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.