Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iedzīvotājiem Bauskā, Rundālē, Iecavā, Vecumniekos jaunnedēļ būs iespēja paust ierosinājumus Eiropai diskusijā «ESi nākotne»

Nākamās nedēļas nogalē, no 13. līdz 15. maijam, Latvijas Platforma attīstības sadarbībai(LAPAS) kopā ar domubiedriem un ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu viesosies Zemgalē – Rundālē, Bauskā, Iecavā, Vecumniekos, Tukumā – ar piecām noslēguma diskusijām ciklā «ESi nākotne», kurās aicinās dalībniekus dalīties ar savu vīziju par Eiropu un savu lomu nākotnes Eiropā, «Bauskas Dzīvi» informē Sandra Rubene, LAPAS komunikācijas vadītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā skaidro LAPAS pārstāve, pasākumu mērķis ir iesaistīt pēc iespējas daudzveidīgākas sabiedrības grupas, īpaši līdzdarboties aicinot jauniešus. «ESi nākotne» diskusijas kalpos kā platforma, kurā jauniešiem būs iespēja izteikt savu viedokli, priekšlikumus un tikt sadzirdētiem gan reģionālā, gan Eiropas līmenī. Tā kā 2022. gads tiek atzīmēts kā Eiropas Jaunatnes gads, tad diskusiju cikls paver jauniešiem īpašu iespēju tikt sadzirdētiem un līdzdarboties Eiropas nākotnes veidošanā.

Diskusijas Rundālē un Bauskā vadīs talantīgais pašmāju mūziķis Idus Abra (īstajā vārdā Edgars Spudiņš), savukārt diskusijas Iecavā, Vecumniekos un Tukumā vadīs atraktīvais Latvijas Nacionālā teātra aktieris Igors Šelegovskis. Piecos plānotajos pasākumos pārmaiņus tiks diskutēts par tādām tēmām kā izglītība un kultūra, digitālā transformācija, vide un jaunieši.

Diskusiju cikla laikā reizē ar diskusijās izteiktajiem viedokļiem un apspriestajiem problēmjautājumiem kopā tiek gatavotas un apkopotas arī vietējās zupas receptes, kas raksturīgas katrai pasākuma norises vietai, piemēram, Rundālē kopīgi pagatavosim zupu «Rundālē viss bumbās».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LAPAS direktore Inese Vaivare uzsver: «LAPAS redzējumā konference par Eiropas nākotni ir lieliska iespēja, lai diskusijā iesaistītu gan ilggadējus, gan jaunus reģionālos partnerus un veidotu izpratni par saikni lokāla – nacionāla – Eiropas – globāla attīstība. Mūsuprāt, tieši lokālais konteksts ir primārais vajadzīgo pārmaiņu definēšanai un to izpratnei pēc būtības. LAPAS kalpos kā sadarbības platforma šajā procesā, veicinot Latvijas cilvēku balsu sadzirdēšanu un pārstāvību visos līmeņos.»

Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Petre: «Eiropas Jaunatnes gada atslēgas vārdi ir – iespējas, iekļaušana un rīcība. Vispirms par iespējām – ar Eiropas Savienības piešķirto finansējumu – ar vairāk nekā astoņiem miljoniem eiro – būtiski papildināts līdz šim pieejamais atbalsts studijām, praksei, brīvprātīgajam darbam, pieredzes apmaiņai vai uzņēmējdarbības sākšanai un citām jauniešiem būtiskām dzīves jomām. Atbalsts būs pieejams dažādos veidos – gan ar «Erasmus+» programmu un Eiropas Solidaritātes korpusa starpniecību, gan citās ES programmās. Iekļaušana – mums ir svarīgi sadzirdēt jauniešu domas, idejas, izaicinājumus, ar kādiem jūs, jaunieši, saskaraties. Jaunieši, jums ir jābūt daļai no tagadnes rīcības, daļai no lēmumu pieņemšanas procesa un dažādu ieceru īstenošanas procesa! Aicinu jūs izmantot visas iespējas līdzdarboties, izteikt savu viedokli, dalīties ar idejām un tās kopā īstenot, lai veidotu savu nākotni labāku un sasniegtu savus izvirzītos mērķus.»

Ikviens var pieteikties pasākumam, aizpildot pieteikuma formu un izvēloties sev tuvāko pasākuma norises vietu ŠEIT. Vairāk informācijas par pasākumiem var atrast: lapas.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kad un kur jāierodas?

13. maijā plkst. 10 iedzīvotāji aicināti uz sarunu Rundālē, Saulaines sociālajā centrā;

13. maijā plkst. 13.30 Bauskā, Pilskalna parkā;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

14. maijā plkst. 10 Iecavā, Iecavas jauniešu centrā;

14. maijā plkst. 13.30 Vecumniekos, Vecumnieku estrādē;

15. maijā plkst. 11 Tukumā, kultūras un mākslas centrā «Tukku Magi».

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.