Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iedzīvotājs: Sanāk tā – ja tev laukos nav auto, sēdi savā “salmu būdā” un neklepo!

Sabiedriskā transporta pieejamības trūkumu brīvdienās aktualizējis Vecsaules pagasta Ozolaines ciema iedzīvotājs Aivars Legzdiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Es nezinu, par kādiem tēvu tēvu grēkiem Ozolaines ciems 21. gadsimtā tiek sodīts? Nezinu, kas veicis un monitorējis autobusa maršrutu plkst. 17.50 Bauska– Ozolaine–Bauska un kas apstiprinājis šī reisa atcelšanu sestdienās un svētdienās. Rezultātā ozolainiešiem, lai brīvdienās atgrieztos mājās Ozolainē, pēdējais reiss no Bauskas atiet plkst. 15! Sanāk tā, ka izslavētā sabiedriskā transporta atbalsta programmas politika Bauskas novadā ir “feiks” un pilnīgs “fufelis”!

Sanāk tā – ja tev laukos nav auto, sēdi savā “salmu būdā” un neklepo! Vienīgais pozitīvais ir tas – lai nokļūtu brīvdienās no Ozolaines uz Bausku, šādu iespēju pulksten 17.45 sniedz starppilsētu reiss Jēkabpils–Aizkraukle–Bauska. Paldies Dievam un slava “Nordekai”, kura par spīti neizbraucamiem ceļiem ne reizi nav atcēlusi šo “dzīvības ceļa” maršruta autobusu,” savu viedokli pauž A. Legzdiņš.

Viņš pastāsta, ka saistībā ar šo niansi atminējies 90. gadu sākumu, kad sabruka visas vecās struktūras un autobusi laukos uz brīdi pārstāja kursēt vispār. Arī toreiz vienīgā iespēja nokļūt Bauskā un atpakaļ Ozolainē bija tieši ar Jēkabpils autoparka autobusu, kas kursēja pa maršrutu Jēkabpils–Aizkraukle–Bauska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tas bija toreiz. Tas pats ir arī šodien – pēc 30 gadiem! Un tāds ir rezultāts Baltijas ceļam, Janvāra barikādēm, augusta trīs puča dienām!” tā A. Legzdiņš.

Tikmēr VSIA “Autotransporta direkcija” pārstāve Sanita Heinsberga norāda, ka reģionālo autobusu maršruta nr. 6457 Bauska–Ozolaine reisiem jau 2021. gadā tika noteiktas dienas, kad autobuss brauc – no pirmdienas līdz piektdienai plkst. 17.50 no Bauskas un plkst. 18.30 no Ozolaines. Tas darīts saistībā ar ilgtermiņa līgumu noslēgšanu ar A/s “Nordeka” par pakalpojuma nodrošināšanu maršrutu tīkla daļā “Bauska”.

Līdz minētajam datumam šie reisi bija arī sestdienās un svētdienās. S. Heinsberga skaidro, ka izmaiņas veiktas, jo brīvdienās bija ļoti maz pasažieru un autobusi kursēja praktiski tukši. “Pēdējo divu gadu laikā nav bijis neviens iesniegums par nepieciešamību norīkot papildus reisus no Bauskas uz Ozolaini brīvdienās. Vienlaikus jāatgādina, ka iesniegumā būtu jānorāda arī pamatojums ar prognozējamo pasažieru plūsmu, iemeslu braucieniem utt. Lai atklātu jaunus reisus, līdz ar to palielinot nobraukumu minētajā maršrutu tīklā un prasot no valsts budžeta papildu finansējumu, būtu nepieciešams veikt pieprasījuma analīzi, balstoties uz nepieciešamību iedzīvotājiem nodrošināt iespēju apmeklēt izglītības un ārstniecības iestādes, darbavietas, valsts un pašvaldību institūcijas to vispārpieņemtajā darba laikā, kas parasti nav sestdienās un svētdienās,” paziņo S. Heinsberga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus viņa atzīmē, lai uzlabotu sabiedriskā transporta pieejamību Ozolaines ciema iedzīvotājiem, no šī gada 1. marta reģionālās nozīmes maršrutā nr. 7851 Jēkabpils–Aizkraukle–Bauska tika veikti grozījumi, reisos plkst. 06.30, plkst. 15.15 no Jēkabpils un plkst. 09.25, plkst. 13.54 no Bauskas iekļaujot pieturu “Ozolaine”, tie tiek izpildīti katru dienu.

Foto: Ivars Bogdanovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Sabiedrieskā transporta nav, takšu nav. Kam tāds “novads” ir vajadzīgs?Sanāk visiem jādzīvo pilsētās.

    Labi, tad pēc tādas loģikas arī Eiropā nevajag mazākas valstis. Visiem jādzīvo Vācijā. Tas būs produktīvāk.
    Pārdomu laiks….

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.