Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iedzīvotāju iniciatīva var atgriezt sakoptāko sētu konkursu Bauskas novadā

Daudzviet Latvijas pašvaldībās pašlaik notiek sakoptāko īpašumu vērtēšana. Piemēram, Tukuma novadā konkursā “Sakoptākais īpašums Tukuma novadā” pieteiktos īpašumus komisija vērtēs četrās kategorijās: “Sakoptākais individuālais īpašums vai viensēta”, “Sakoptākais daudzdzīvokļu māju īpašums vai cita sabiedriska koplietošanas teritorija”, “Sakoptākā biznesa vide” un “Gaisa dārzs”. Savukārt Jelgavas pašvaldības izsludinātajā konkursā “Sakoptākais pilsētvides objekts” pieteiktos objektus vērtēs piecās nominācijās: “Zaļākais daudzdzīvokļu mājas loga, lodžijas vai balkona noformējums”, “Sakoptākā privātmājas teritorija”, “Sakoptākais daudzdzīvokļu mājas pagalms”, “Sakoptākais uzņēmums” un “Interesantākais žoga risinājums”. Taču Bauskas novadā sakoptāku sētu konkurss ir izzudis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks paskaidroja, ka savulaik iedzīvotājiem zudusi interese un saprata, ka nav ne laika, ne varēšanas uzņemt ekskursantus, kas iet uz sakoptākajām sētām.

“Sākotnēji šo domu par konkursu bijām atmetuši. Tagad ir iedzīvotāju konsultatīvās padomes. Ja no to puses nāks idejas, ja atradīsies iedzīvotāji, kas vēlas savu īpašumu izlikt publiskai apskatei, varbūt varam atgriezties pie konkursa idejas, pamainīt konceptu, bet tas viss ir iedzīvotāju rokās. Jārēķinās, ka iedzīvotāji apmeklētājus savos īpašumos negrib laist un atrādīties publiskajā telpā. Bet ideju var aktualizēt,” spriež A. Mačeks.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (16)

  1. un vērtētāji, protams, būs domes speciālisti. Ne jau aiz “gara laika”, bet par to saņemot atalgojumu, vai kā ierasts- papildu samaksu par “amata aprakstā” neiekļautu pienākumu. Bet, kur tad mūsu slavenās “iedzīvotāju kopienas” un citi “aktīvisti”? Tie “parādās” vien tad, kad arī viņiem spīd kāds gabaliņš pīrāga no novada budžeta?

    16
    2
  2. Visu laiku viens un tas pats komentāros: ka visi tikai naudu rauš un rauš!!! Nu dodieties strādāt tur, kur jums (jeb, izskatās, ka vien un tas pats komentātors zem visiem rakstiem raksta) šķiet, ka ir milzu naudu par nekā nedarīšanu! Ir vakances!

    6
    10
  3. “Gudri” irst komentāros liela māksla nav vajadzīga! Puevienojies “izšķērdētāju” komandai un parādi savu īpašo gudrību un talantu! Būsi “top-zvaigzne”, kas māk strādāt, neko nezagt un neizšķērdēt …

    4
    7
  4. tā kā Bauskas novada dome ir šeit lielākais darba devējs, vai nevajadzētu arī šajā strādājošo masā izveidot pašdarbnieku kolektīvus? Piemēram, kādu amatieru teātra trupu ar gana profesionāliem aktieriem, mūziķu kolektīvu, kas pat nezinot notis prastu spēlēt uz nebēdu, kā arī vietējo cirku, tam gan būtu jāiegādājas šapito telts, bet klaunu un ekvilibristu trūkumam nevajadzētu būt. Tā kā visi personāži jau atalgoti no budžeta, izrādes iedzīvotājiem varētu būt par brīvu, ja nu vienīgi apsargu pakalpojumi, kam?

    10
    2
  5. pie reizes arī domes “mis, misis un misters” konkursu? Vai vēl ko labāku izdomāt, lai attaisnotu savu atrašanos lēmēju krēslā?

    7
    1
  6. Visu laiku komentāram- rakstā nav neviena vārda par to, kurš vērtēs un vai vispār notiks tāds konkurss, toties slimās komentētāju smadzenēs jau rodas murgi, kurš un cik par to no domes budžeta iegūs

    3
    3
  7. Tepat Bauskā ir domes zemesgabali ar metru garu zāli, pavasarī bija jāatgādina, ka domes apstādījumi arī jālaista, jākopj un tie paši “skaistuma” speciālisti vērtēs novada sētas?

    2
    1
  8. Cik domes ēkās Bauskā ir darbinieku ar visa veida inženieru( ne pārdošanas inženieru) pedagogu, ārstu, farmaceitu, arhitektu, daiļdārznieku, zemes ierīkotāju , juristu, policijas, sporta , kultūras akadēmiju diplomiem? Kādos vadošajos amatos? Ja gribat ko pierādīt ir jābūt faktiem. Ņemot vērā tās nozares, ko pašvaldība cenšas vadīt (arī likvidēt) un tām izdod visu iedzīvotāju naudu.

    1
    1
  9. ja sētas vietā metrus 4-5 un pat augstāks vienlaidus tūju dzīvžogs uz robežas ar kaimiņu un no tā ziemeļu pusē mītošais kaimiņš savā zemē, par ko jāmaksā pilns “zemes nodoklis”, var kultivēt vien sūnu un dzīvot kā blakus vāirākstāvu namam i ziemu, i vasaru? Varbūt jādomā arī par šādu zaļo sētu sakoptību, lai daļā sava īpašuma kādi nejustos kā mežā. Ja jau pastāv domes saistošie noteikumi par koka vai metāla sētu augstumu un caurskatāmību apdzīvotās teritorijās, kālab tas neattiecas arī uz šāda veida sētām, veidotām no tūjām vai dzīvības kokiem? Kā arī, te cilvēks ieminējās par invazīvo sugu- kailgliemežiem, kas pārņēmuši lielu daļu mūsu novada? Tiešām, kā cīnīties ar tiem, ja attiecīgās amatpersonas ministriju pakļautajās iestādēs dod tikai vispārējus norādījumus? Bet ar šiem plikiem norādījumiem kailgliemežus neuzveikt, tāpat, kā jau desmitdadēm cīņu ar latvāņiem. Nolasīt tos nav iespējams, jo turpat blakus ir ne viena vien platība, kuras īpašnieks par tiem neliekas ne zinis, vai arī nespēj atlicināt ne mazo summu granulu iegādei, Piemēram, man tā ir ap 30 eiro katrāvasaras, pavasara un rudens mēnesī 1200 kvm zemes gabalam, pie tam daļu “pienācēju” katru rītu un vakaru gar zemes gabala robežām nolasot ar rokām. Vai veikala cena granulām ir adekvāta, ja zemnieks uzrādot savu apliecību šīs pašas granulas var iegādāties vismaz pāris reižu lētāk? Vai tiešām dzelzs fosfāts jātirgo tādā pašā cenā kā ožamais spirts- atšķaidīts amonjakūdens aptiekā?

    1
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.