Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iedzīvotājus Bauskā uztrauc vecpilsētas stāvoklis, atkritumi un ielas

Noslēgumam tuvojas Bauskas novada pašvaldības vadības tikšanās ar iedzīvotājiem pirms 2023. gada budžeta pieņemšanas. Pēdējā tikšanās notiks 8. novembrī Vecumniekos, savukārt priekšpēdējā tikšanās bija Bauskā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domē ceturtdien, 3. novembrī, uz tikšanos ar aptuveni divdesmit iedzīvotājiem bija ieradies Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks, izpilddirektors Ivars Romānovs, Bauskas apvienības pārvaldes vadītāja Līga Vasiļauska, izpilddirektora vietnieks Jānis Kalinka un Bauskas pilsētas nodaļas vadītājs Jānis Feldmanis.

Pirmā problēma, ko sanākušie ļaudis aktualizēja, bija saistībā ar pilsētas vidi – gan vecpilsētas skati, gan apstādījumi, gan ielas un gājēju celiņi – visas šīs diskusijas nonāca līdz vienam faktoram – pilsētai ir vajadzīgs savs ainavu arhitekts un ne tikai.

«Bauskas Dzīve» gan noskaidroja, ka atbilstošu atalgojumu šādam speciālistam novads nevar nodrošināt, bet A. Okmanis atzīmēja, ka iespējami ir cita veida līgumi. Kopējais noskaņojums šajā jomā bija pozitīvs, bet konkrētu solījumu nebija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nākamā tēma skāra atkritumus un pamestās ēkas – šie abi faktori sanāca kopā vienā, jo daudzus graustus iedzīvotāji izmanto kā vietas, kur izmest atkritumus. Šeit novada vadība solīja, ka lielāku uzmanību pievērsīs pašvaldības policija un plānots pilnveidot noteikumus, lai varētu uzlikt ievērojamākus sodus par graustiem, lai īpašnieki tos pārbūvētu, vai pārdotu, vai nojauktu.

Noslēgumā runāja arī par ielām. J. Kalinka apstiprināja, ka plānos ir vairāku ielu seguma atjaunošana Bauskā, kā pirmo nosaucot Salātu ielu, bet reizē atzīmējot, ka prioritātē ir vēl vairākas ielas – Biržu iela, Ceriņu iela un iedzīvotāju piesauktā Mazā iela.

Vairāk lasiet «Bauskas Dzīves» 8. novembra numurā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (12)

 1. dažu ieskatā, esam nonākuši līdz “stāvoklim”, kad vecpilsētai vienīgi var palīdzēt ar ainavu arhitekta štata vietas izveidošanu… , Atkritumi, atkritumi, vieni vienīgi atkritumi ne tikai vecpilsētā…

  16
 2. Tā briesmīgā Pūces un Pleša administratīvi teritoriālā reforma ir sabeigusi visu līdz galam.Netiek ar Bausku galā un tagad par laukiem vispār aizmirsuši.
  Un tā visā Latvijā -kaut kāda dzīvība centros,pārējie -kulieties paši, kā mākiet.
  Labi,ka tos mūdžus vismaz neievēlēja Saeimā.

  28
  1
 3. Bija sena liela,vēsturiska divstāvīga koka ēka pretīm bijušajam maizes veikalam,kuru nojauca un atjaunot netaisās,iespējami pieder tam pašam Kvēles šefam,kas foto ir dzelteni melnā džemperītī ,Klāt esošā Rutkovskas kundze taču netālu dzīvo zinās pastāstīt. Iznāk vieni brīvi nojauc,neatjauno un tagad liegs citiem to pašu darīt?

  16
  1
 4. večiņai, kurai piemetušās teju visas iespējamās kaites, varot palīdzēt vien stilists(te) un labs makijāžas speciālists(te), vēlams no esošās “ģimenītes” radiem vai draugiem. Bijušā Rundāles novada pārvaldē tāda profila speciālists nav atrodams, no situācijas izgāja Okmanis.

  10
 5. Kā ainavu arhitekte varētu risināt juridiskos, finansējuma, projektēšanas, arhitektūras, būvkonstrukciju, inženiertīklu, ceļu rekonstrukcijas jautājumus? Uz jautājumiem atbildēja kādi gadījuma cilvēki? Varbūt bija domāta būvvalde? Tur laikam ir arhitekti.

 6. beidziet te gaudot,ejiet vākt savu rupuļi izmestos atkritumus,nevis sēžat te tik gaudojat tas nau labi un tā vajaga darīt,Uz priekšu Parādiet kā tas jādara

  1
  6
 7. Un lūdzu novāciet tās divstāvu ēkas DRUPAS, kas netālu no Salātu un Rīgas ielas krustojuma. Vai arī gaidīsiet kad kādam tas viss sabruks uz galvas un būs līķi ? Ja īpašnieks pats nevar savākt, tad atsavināt un nojaukt piespiedu kārtā, pēc tam piestādot rēķinu tam neko nevarētājam …

  10
 8. Tu ko, kamēr no ēkas būs palicis kaut viens autentisks ķieģelis, tā skaitīsies vēstures piemineklis, kur, vismaz par pašvaldības naudu, esot vērts ieguldīt miljonus, kārtējos. Varbūt, vismaz “restaurēto” ēku sakarā, nebūsim pēdējās, ierastajās vietās ES?

  7
  1
 9. Rātslaukumā ēka blakus publiskajai tualetei.Apskatiet ēku labi no WC puses pirms ieejat auto preču veikalā.

 10. Ja kāds ir kaut nedaudz celtnieks, tad viņš zina, ka nopietnas plaisas ir iespējamās ēkas sabrukšanas vēstnesis. Latvijas likumi skaidri nosaka kas un kā nodarbojas ar avārijas ēkām ja īpašnieks neko nedara.

 11. Kā Čibers remontē, atvainojiet restaurē? Ar kvalitāti vai ar nomaskēšanu un apčakarēšanu? Būvvalde arī pieņem viņa objektus?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.