
Ielīgošanas sarīkojums pie Zorģu bibliotēkas piektdienas, 13.jūnija vakarā, sākās ar kopīgas saulgriežu gleznas veidošanu pedagoģes Sigitas Lazbergas vadībā.
Gan lieliem, gan maziem ielīgotājiem Sigita ierādīja savdabīgus paņēmienus, kā greznot ar daudzkrāsainām puķēm sievietes sejas kontūru, kas bija gleznas pamatā. Magonēm, peonijām un rozēm līdzīgi ziedi tapa ar parastu plastmasas maisiņu palīdzību, tos piepūšot un atstājot ar krāsu noklātās puses nospiedumu uz audekla. Vieglākā metode bija piecstaru ziediņu uzlikšana ar galā iegrieztu salmiņu un dzelteno krāsu. Savukārt greznās paparžu lapas ar zaļo krāsu noklāja un kompozīcijai pievienoja prasmīgākās amatieru mākslinieces, jo šis paņēmiens prasa lielāku precizitāti.
Svinībās pulcējās vairāk nekā 40 dažādu paaudžu ciematnieku ar draugiem no Iecavas, lai klausītos un dziedātu līdzi Dāvja Zāģera ģitāras pavadījumā izpildītajām dziesmām, uzdejotu un mielotos ar pašu atnestajiem gardumiem.
Kad Līgo gleznai pēdējās detaļas bija pielikuši mazie viesi, bibliotekāre Dace Frinda parādīja gatavo bildi, kas turpmāk rotās bibliotēkas telpas.
Jāņuzāļu pušķiem rotātos galdus pildīja pašu gatavoti gardumi. Virtuves meistari garšoja cits cita cienastu, apmainījās receptēm un ieteikumiem. Īpašu atzinību izpelnījās Zorģu zināmākās pīrāgu cepējas Ritas Rasnes sietie sieri. Lauksaimnieki, kam pašlaik rit aktīvākā sezona, apsprieda laikapstākļus un priecājās atvilkt elpu no ikdienas līksmā kompānijā. Dziesmās, saviesīgās sarunās, dančos ielīgotāji pavadīja visu vakaru, smeļoties spēku tālākam darbam.
Reklāma