Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iepirkumā par Bauskas pilsētas uzkopšanu uzvarējusi SIA «Vizii Urban»; «Vides serviss» paziņojis par darbinieku atlaišanu

Bauskas pilsētvides uzkopšanu no šā gada 1. augusta pārņems Rīgas uzņēmums SIA «Vizii Urban».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domes izsludinātajā iepirkumā par Bauskas pilsētas apsaimniekošanu un uzturēšanu šai firmai bija lētākais piedāvājums – 1 501 813,84 eiro bez PVN, liecina informācija elektroniskajā iepirkumu sistēmā. Līdz šim par tīru pilsētu rūpējās pašvaldības kapitālsabiedrība SIA «Vides serviss», bet tās piedāvājums izrādījies par 300 tūkstošiem eiro dārgāks – 1 800 214, 69 eiro. Bez minētajiem uzņēmumiem konkursā piedalījās vēl divas komercsabiedrības, SIA «Kulk» bija gatava darbus veikt par 1 912 954,22 eiro, bet SIA «Eco Baltia Vide» – par 2 913 077,13 eiro.

Bauskas novada domē atzīmēja, ka SIA «Vides serviss» ir izveidota 1946. gadā kā «Komunālo uzņēmumu kombināts». Gandrīz 80 gadu laikā tam ir vairākkārt mainījies uzņēmuma nosaukums un struktūra, ir pievienoti un nodalīti uzņēmumi. Arī pašlaik kapitālsabiedrība tiek reorganizēta un pievienota uzņēmumam SIA «Bauskas novada komunālserviss». Pēc reorganizācijas pabeigšanas SIA «Vides serviss» tiks izslēgta no komercreģistra, bet pakalpojumus turpinās sniegt SIA «Bauskas novada komunālserviss».

SIA «Vides serviss» valde ir informējusi Bauskas novada pašvaldību, ka uzsāk kolektīvās atlaišanas procedūru 22 «Vides servisa» darbiniekiem. Bauskas novada domē norādīja, ka «Bauskas novada komunālservisam» pārņemot SIA «Vides serviss», tiks meklētas iespējas piedāvāt darba vietas jaunizveidotajā kapitālsabiedrībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašlaik «Vides serviss» nodrošina vairākus pakalpojumus, to skaitā daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pārvaldīšanu Bauskā, sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Bauskas un Rundāles apvienībā, Bauskas pilsētas teritorijas uzturēšanu un labiekārtošanu, kā arī virkni citu pakalpojumu iedzīvotājiem un pašvaldībai.

Tā kā labiekārtošanas pakalpojumi tiek uzskatīti par pakalpojumu privāto tiesību jomā, pašvaldība nebija tiesīga bez atbilstošas iepirkuma procedūras šo pakalpojumu deleģēt savai kapitālsabiedrībai, tālab tika rīkots konkurss, kurā par uzvarētāju tika atzīta SIA «Vizii Urban».

Papildus Bauskas novada domē informēja, ka Bauskas novada pašvaldības veiktajā iepirkumā par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu SIA «Vides serviss» ir iesniedzis piedāvājumu ar zemāko cenu, un, iespējams, pašvaldības kapitālsabiedrība turpinās sniegt šo pakalpojumu vēl nākamos piecus gadus.
Savukārt daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pārvaldīšanā nekādas izmaiņas nav notikušas. Pakalpojumus joprojām nodrošina SIA «Vides serviss», un pēc tās reorganizācijas – SIA «Bauskas novada komunālserviss».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Kapitālsabiedrībai «Vides serviss» bija sagādāta ielu un ietvju uzkopjamā tehnika; arī paši darbinieki tika ieguldījuši darbu tās uzlabošanai un aprīkošanai papildfunkciju veikšanai. Attēlā – tā sauktais ielu putekļsūcējs, kas ir speciāli aprīkota automašīna, kas nodrošina putekļu un smilšu savākšanu ar jaudīgu vakuumsūkni, mehanizēti uzkopj ielas. Automobilis tika iegādāts ar pašvaldības atbalstu, lai mazinātu ielu un gaisa piesārņojumu, kas rodas tranzīta satiksmes rezultātā. Foto no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Pagaidām nav plānotas arī nekādas pārmaiņas saistībā ar «Vides servisam» piederošo kustamo mantu. Bauskas novada domē apliecināja, ka pašlaik «Vides servisa» manta netiks pārdota. Pēc kapitālsabiedrību reorganizācijas pabeigšanas viss SIA «Vides serviss» īpašums pāries SIA «Bauskas novada komunālserviss» rīcībā. Par to, kādu kustamo mantu un kad atsavināt, izvērtējot gan mantas tehnisko stāvokli, gan tās izmantošanas lietderību, lems apvienotā uzņēmuma valde. Ja tiks pieņemts lēmums par kustamās mantas atsavināšanu, tā tiks atsavināta publiskā izsolē.

««Vizii Urban» piedāvājums bija saimnieciski izdevīgākais, pamatojoties uz mūsu pieeju pakalpojumu sniegšanā, proti, mēs uzskatām, ka jebkuram pilsētvides uzturēšanas uzņēmumam vispirms ir jābūt gādīgam saimniekam. Proti, pašvaldība izvirza mērķus, kuri jāsasniedz, savukārt mēs kā eksperti piedāvājam risinājumus, kā šos mērķus sasniegt iespējami efektīvāk un izdevīgāk. Ja skatāmies vēl uz priekšu, tad pašvaldības lēmums iepirkt pilsētvides uzturēšanu kā ārpakalpojumu ilgtermiņā ir būtisks ieguldījums šīs nozares stiprināšanā visā Latvijā, lai nākamreiz pašvaldībai būtu vēl vairāk piedāvājumu, no kā izvēlēties,» uzskata SIA «Vizii Urban» valdes priekšsēdētājs Valdis Purvinskis.

Viņš atklāja, ka ir bijusi tikšanās ar Bauskas novada pašvaldību, lai pārrunātu sadarbības uzsākšanu atbilstoši Iepirkumu likumam. V. Purvinskis pieļauj, ka pilnā sparā pilsētvides uzturēšanu Bauskā, kas ietver plašu pakalpojumu klāstu – sākot no ietvju tīrības gan vasarā, gan ziemā, zāles pļaušanas, lapu vākšanas un tā joprojām – pilnībā varētu pārņemt no šā gada 1. augusta. Līdz tam sadarbībā ar pašvaldību tiks izstrādāts arī darbu plānojums vasarai un ziemai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Tā kā vēl tikai pirms nedēļas esam ķērušies pie sadarbības organizēšanas, tad tiešām vēl ir jautājumi, kas ir procesā, tostarp bāzes vieta, komandas veidošana un tehnikas iegāde un komplektēšana. Runājot par komandu, vispirms vēlamies uzsvērt, ka neatkarīgi no pilsētas visā uzņēmumā tiek piemērota vienota algu politika, turklāt dažādām amata pozīcijām ir algu gradācija. Pašlaik vēl nav konkrētu lēmumu par šīm amata pozīcijām, esam uzrunājuši atsevišķus darbiniekus, taču vēl oficiāli publicēsim darba sludinājumus, kur būs redzamas arī piedāvātās algas.

Tāpat esam izvērtējuši arī pieejamo tehniku, kas pieder līdzšinējam pakalpojumu sniedzējam, taču, kā jau minēju, tad lemsim par to kompleksi,» sacīja V. Purvinskis.

SIA «Vizii Urban» ir pilsētvides uzkopšanas uzņēmums ar 20 gadu darba pieredzi un plašu reģionālo pārklājumu, nodrošinot pakalpojumus Liepājā, Jūrmalā, Rēzeknē, Tukumā, Babītē, Cēsīs un nupat saņemta pozitīva atbilde par uzvaru Siguldas rīkotajā iepirkumu konkursā. SIA «Vizii Urban» pakalpojumi ietver pilsētas publisko teritoriju, ielu un ietvju uzkopšanu un uzturēšanu kā vasaras, tā arī ziemas periodā, kā arī apzaļumošanas pakalpojumu un pludmaļu uzkopšanu. «Vizii Urban» ietilpst Latvijā vadošajā vides pakalpojumu jomas koncernā AS «CleanR Grupa».

Titulattēlā – Skaistās puķudobes Bauskā līdz šim ierīkojuši un aprūpējuši SIA «Vides serviss» darbinieki. Turpmāk to veiks SIA «Vizii Urban», jo no 1. augusta šis uzņēmums pārņem rūpes par pilsētvides uzkopšanu un labiekārtošanu. Foto: Ivars Bogdanovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (69)

 1. Nu,nu.Ka neiznāk ”gribēja kā lētāk,sanāca …”.Kādēļ nekonkursēja Indijā vai Malaizijā?Pavisam lēti būtu sanācis.Iepirkumu procedūra muļķības kalngals.Sanāk,lētākais pakalpojums kvalitatīvāks?

  29
  3
 2. Sirsnīgi aplausi kolektīvajam stulbumam Bauskas novada pašvaldībā. Apšaubu, ka būs labāk, plus – vietējie paliks bez darba.

  70
  3
 3. Būs saules enerģijas efekts enerģijas blēžu izpildījumā. Naudas apjoms samazināsies, VS cels ēku apsaimniekošanas tarifus. Priekšnieku skaits droši vien nesamazināsies un VS infrastruktūra arī būs jāuztur ar mazāku naudas apjomu. NA vēlētāji maksās vairāk par NA prāta trūkumu vai iespējamo korupciju.

  27
  3
 4. Bauskas domes deputāti sava novada iedzīvotājus vienkārši neieredz..ne mums vajag sakoptību,ne darbu..

  46
  2
 5. neviens jau nav pārbaudījis, vai novada domē “nesēž” tā saucamie “ārvalstu aģenti”, jo pirkt kaķi maisā pretstatā samērā kvalitatīva pašu uzņēmuma gadiem vērota veikuma vietā? Nu neizskatās pēc saimnieka rīcības, kaut arī lētākais pirkums, bet, cik jau tādi “lētie” pirkumi ir redzēti ar sekojošām iedzīvotāju un domes ciešanām? Salīdzinājumam, cik ilgi kalpo lielākā daļa Ķīnas lētā gala preču?

  28
  1
 6. laikam jau domes darboņiem kas jāliek pretim bez lētākā gala izvērtēšanas iegādātai plastmasas eglītei Rātslaukumā, gaismiņām Korfa (Karpa) dārzā, kaut kur pie simts tūkstošiem vērtē. Kā arī ne viena vien celtniecības vai remonta objekta jau vairāku miljonu vērtē, neskatoties uz lētākā gala piedāvājumiem.

  14
 7. Lieliski,no sirds arī novēlu lai šī iestāde arī bankrotē!Laicīgi nenotīrīta ceļa dēļ pašā pilsētā man bija ar auto jāsaslīd braucot uz 40 km/h,tādejādi avarējot-starp izvēli izbraukt kokā vai iebraukt divās mašīnās kura viena aiz otras stāvēja pie luksafora!Nekas nav aizmirsts un dedziet elles ugunīs mirlas!

  11
  8
 8. Iepriekšējie domes darbības fakti liecina, ka ” ārvalstu aģenti”, jeb citu novadu viesstrādnieki un pašu priekšnieki strādā pa dārgo un pēkšņi laikam ir attapušies ka ” dārgos” VS pakalpojumus nevar atļauties. Uz cik gadiem mūs aplaimos Rīgas mātesvārdus mīlošais “lētais” personāls? VS vadītājs varbūt ir uzminis kādai intelektuālai vai finansiālai ” varžacij un VS ir jāierāda vieta? Varbūt viss mēslu bizness ir jākonsolidē vienā “godīgā” monopolā? VS protams nav bez grēka, bet atlaist VS Bauskas cilvēkus un nodokļus ( ja tie lētie rīdzinieki maksā) palaist uz Rīgu? Uz cik gadiem būs ” lētā” laime? Tāpat kā autobusiem?

  28
 9. Nu ko ar šo viss sāksies, tagad paņems vienu nozaru tad nākamo un beigās viss būs zem clearR. Un tad tik varēsim maksāt ,jo no jauna jau Vides servisu nebūs iespēja uzcep. Pladies Bauskas Domei, ka viņi rūpējas par mūsu labklājību .:)

  30
 10. @anonīmais slīdētājs.
  Ziemā ir slidens (duh) un to pat labākais tīrītājs vienmēr nenovērsīs, padomā labāk par savu braukšanas kultūru un savas lamatas riepām

  13
  4
 11. Vajag visus Bauskas novada komunālos pakalpojumus zem CleanR. Būs efektīvāk no izmaksu viedokļa. Un tad vajag kotēties biržā, jo tā var piesaistīt ārzemju investorus. Galvenais, lai nekas nepaliek Pašvaldības un Valsts pārziņā. Atpakaļ Dzimtbūšanā….

  P.s Apvienotajā karalistē tagad kož pirkstos, ka visi komunālie pakalpojumi ir privāti…

  16
  1
 12. Viss tāpat kā ar Latvenergo.Tauta gribēja labu un lētu elektrību tautai, bet tautu uzmeta un ierīkoja tautas slauktuvi ar visādiem viesslaucējiem. Mūsu pašu ar kādiem 30 procentiem ievēlētā dome arī laikam grib ” sniegt pakalpojumus” pēc Latvenergo metodes.

  23
 13. atkritumu monopols var nogāzt jebkuru valdību un pašvaldību, vajag tik nedaudz pastreikot. Būs Neapole un Parīze kopā. Shēma gan prasta, celtnieku shēma. Ielīdīsim pa lēto un tad sadārdzināsim. Puķītes laistīt, stabus izdaiļot, lozungus un plakātus izkārt- viens vienīgs sadārdzinājums. Pagalmu bedres asfaltēt – miljoni. Atkritumu novietnes civilizētas-miljoni, utt. “Mēs” esam vareni, bet vai diženi?

  22
 14. Kam gan nepieciešamas savas pašvaldības pārvaldītāji? Pilsētu sakops rīdzinieki, ūdeni lai pārvalda jelgavnieki, gaismas ielās ieslēgs liepājnieki…. Kur ko baušķinieki varētu citās pašvaldībās darīt?
  Tas ir kaut kas…. paši savu pilsētu nevar pārvaldīt saimnieciski tīru un sakoptu…. ietaupīs… (varbūt gadu, kā ir tai līgumā?)

  36
 15. Laikam pašvaldības sapnis ir tāds pats kā valdibas sapnis. Visu izdaļāt un neko nedarīt, bet algu un “bonusus” saņemt.

  30
 16. Ja paskatās tā sadzīviski, tad pašvaldība grib ieņemt sutenera lomu attiecībā pret iedzīvotājiem. Mūs grib pārdot visādiem nezināmiem un nekontrolējamiem ” dzāzējiem”, bet mēs nezinām vai viņi nav sadisti un mums par viņu izpriecām vēl jāmaksā.Cik jāmaksā? Rīgā prot naudu izspiest par katru s…du. Mēs. nebalsojām par suteneriem. Tas attiecas kopumā uz megaKUKu un tā idejiskajiem tēviem.

  17
  1
 17. Cik vēl tajā netīrītajā 6.janvārī autiņu bez tevis sablieza? – 10, 100 vai drīzāk neviens? Cilvēku no laukiem var dabūt laukā, bet laukus no cilvēka nekad!

  16
  6
 18. Kad šī iestāde nolikvidēs tad arī atvēršu šampanieti!Reālie zaudējumi 2tk apmērā!No manis nekas nav jādabū ārā,varu tikai novēlēt izjust tādu pašu brīdi un izmaksas!Paldies,par šo info!

  4
  12
 19. Saslīdēja vairākas mašīnas tajā dienā dažādas vietās,pati redzēju vienu un ir info par citu,kā arī par pazīstamu cilvēku kurš knapi nesaslīdēja!Uzrakstīts no manas puses ir pat ļoti zolīdi ņemot vērā cik liels bija pārdzīvojums kā mentāls tā materiāls un ar savu ar savu vārdu,jo tās ir atvadas arī no tēvzemes,kad īpašums tiks pārdots!

  6
  10
 20. Vides Serviss – atsavinās mantu,pēc laika uzņēmums atkal apkalpos Bausku,un tad atkal vajadzēs pirkt jaunu tehniku. Nestrebt karstu…

  Bļaviens,kas notiek vai tiešām savējie nevar apkalpot pašu mājas??
  Viens pīpis tie 300t cik neizgrābj pašu augstās galvas…

  18
 21. A tie rīdzenieki, jelgavnieki un citi veiklie tos mūsu nofraktētājus ņem daļā? Cik procentu? Jeb “stipendija”?

 22. Kādā valodā ir tas vārds vizii? Laikam poļu? Runā, ka no Neapoles apsaimniekošanas mafijas baidoties pat Itālijas valdība un sestā flote. Kā tad bauska nokļuva gūstā un savējos nodeva? Kāda diža shēma? Bija bauskā viena ieshēmota “slavena” Rīgas autobusu firma ar sapuvušiem un stumjamiem autobusiem, kas izēda vietējos. Kur tagad tā varenā un slavenā firma? Tas pats būs ar šiem Rīgas pamales laimes lāčiem.

  15
 23. Zaļā iela atdota, pansionāts atdots, apsaimniekošana atdota, skolu ēdināšana atdota. Vēl jāatdod skolas, bērnudārzi, kultūras nams, bibliotēka, ŪK, siltums, ielu gaisma, sociālo un bāreņu kantoris. Kam neko nevajag? Tam kas neko neprot un nevar. Tomēr algu grib un vēl kaut ko. Atdevēji rada situāciju, kad vajadzība pēc šiem ” pakalpojumu sniedzējiem” iedzīvotājiem kļūs smieklīga un budžeta tērēšana viņu algām kļūs absurda.

  19
  1
 24. Katru dienu ziemā kāds knapi nesaslīd, knapi neizsit zobus ar visu savu mentālo veselību, ir arī dzirdēts, ka pārdot savu īpašumu un brauc ar autobusu uz Ēģipti, jo tur ziemā neslīd, ai kā Tēvzemē pēc šitiem ,,raudās,,

  5
  5
 25. Ko var raudāt par “atdošanu”? Likums pasaka, ka jārīko iepirkums uz šo jomu, iepirkumā loģiski uzvar saimnieciski izdevīgākais (lasīt – lētākais) piedāvājums. Tīri teorētiski Bauska pēdējos gadus x pārkāpa likumu, jo šī norma, ka jārīko iepirkumi stājās spēkā jau kādus dažus gadus atpakaļ.

  Un darbiniekus jau Vizii Urban meklēs tāpat no Bauskas, tik cik darbu vadīšana un administrācija sēdēs Rīgā, tā kā par ko sašutums.

  Atrceros gan, ka 2022. vai 2021. gadā, kad šie pakalpojumi vēl bija Clean R pārziņā, tad bija vairākas ziņas, ka Rīgā nevarēja kārtīgī sniegu notīrīt, šķiet, ka Rēzeknē arī. Cerams, ka no kļūdām ir mācījušies.

  9
  2
 26. Un neviens nav aizdomājies par to, ka, iespējams, mēs gadiem esam pārmaksājuši cienījamajam vietējam uzņēmumam par pakalpojumiem, ko izrādās, var sniegt lētāk? Vai gadījumā nav tā, ka Videss serviss līdz šim ir nepamatoti augstas cenas uzturējis? Pēc loğikas vien spriežot, vietējam uzņēmumam bija jāspēj piedāvāt zemākās cenas!

  12
  2
 27. Varbūt mums domes vadību arī pie viena vajag reorganizēt (aizstāts vārdiņš visās reorganizācijās-likvidēt ) lai brauc no Rīgas vai citas tālienes ,izsludināt konkursu uz lētākām domes darboņu vietām ?
  Nu mums jau neko nevajag vietējo .
  Varbūt laimēsies un būs jēdzīgāki .
  Ai ,un sētnieki tak arī no Rīgas lai brauc .!!!!!!

  26
  3
 28. -> Ha…

  Nu tieši tā jau arī ir (jeb bija). Pašvaldība faktiski uzturēja monopolu un cenas varēja noteikt pēc sirds patikas.
  Tāds jau bija tas globālais mērķis šai domai, ka par šādu pakalpojumu sniegšanu jārīko iepirkums.

  9
  1
 29. Visas Bauskas kapitālsabiedrības ir domes īpašums, ja nav kaut kas sashēmots pēdējā laikā.Tātad pakalpojumu varbūt nepamatoti uzpūsto cenu rezultātā pārmaksātā nauda nonāca pašvaldības budžetā un pašvaldība to notērēja, tai skaitā savām vajadzībām. Jūs gribat teikt, ka pašvaldībai nevajag naudu un tāpēc tā atdod naudu Rīgai? Nav loģiski. Droši vien ir shēma ar dažu personīgo interešu ievērtēšanu.

  7
  1
 30. Mums te bāž degunā dievišķā un nevienam nezināmā regulatora tarifus, bet izrādās, ka ir jāsarīko konkurss un cenas kļūst cilvēcīgas. Nu tad regulatoru ziepēs, lai dzīvo konkursi visās komunālo cenu pozīcijās!

  7
  1
 31. tik daudz labu darbinieku atlaida(((, nu jacer, vismaz, ka Bauska tagad uzplauks urbānā vidē!!??))

  10
  1
 32. Ideja laikam skaidra. Atlaižam visus kapitālsabiedrību darbiniekus, infrastruktūru iznomājam ” lētajiem” konkursu vinnētājiem, nekas nav jādara, iekasē tik nomas maksu. Pašvaldība ” sniedz pakalpojumus vēlētājiem. Skolās kas vinnēs? Varbūt kādi ķertie? Varbūt pedofilu “firma”?

  6
  1
 33. Pašvaldībai līdz šim ir vājas sekmes visādu celtnieku izd….nā un sadārdzinājumu stopēšanā. Kā tad ” humānā” pieeja strādās ” lēto ” pakalpojumu vinnētāju gadījumā? Ja vēl iedota kāda ” konfekte” tad būs humānisms kubā…. Patiesībā šī atdošanās svešajiem varētu būt stipri koruptīva. Variantu tur daudz. Nez kāpēc Ventspilī neielaiž svešos?

  10
 34. Dižajiem komentētājiem nav ne mazākās nojēgas, ka pašvaldību darbību regulē likumdošana, tai skaitā iepirkumus. Tas nav kā savā saimniecībā, kur izvēlos sev labāko variantu, citreiz dārgāku, bet kvalitatīvāku, citreiz lētāku vai ko kombinēju. Pašvaldības iepirkumos pie vienādiem kritērijiem jāizvēlas lētākais variants. Un pastāv arī tāda lieta kā kriminālatbildība par likuma neievērošanu. Tā ka pirms baigi .irst, palasiet likumus

  6
  7
 35. Likumus pašvaldība zina ļoti vāji.Kuru tiesas procesu pašvaldība ir vinnējusi? Nevajag kaut kādas shēmas piesegt ar pretrunīgajiem likumiem. Kurš tam ticēs, ka Rīgas Vaņa 6. janvārī plkst. piecos no rīta tīrīs Bauskas ielas? Un ja netīrīs, ko jūs viņam izdarīsiet? Viņš jūs pasūtīs uz trijiem burtiem. Tiesāsities? Ar viņu juristu baru? Piecus gadus?

  7
  4
 36. Iepirkums jau arī bija jārīko, to likums nosaka, bet iepirkuma procedūras veidu gan nenosaka. Šeit lieti būtu derējis saimnieciski izdevīgākais iepirkums, ne zemākās cenas “pelnrušķīte” , kas bieži vien jau darbībā pārvēršas par ‘”ļauno raganu”. Un tie, kas fano par Vides servisam atņemto pakalpojumu daļu, varēs tik pat skaļi fanot par apsaimniekošanas rēķinu sadārdzinājumu (ja apsaimniekojas pie VS), jo apsaimniekošanu daļēji uzturēja pārējie pakalpojumi no kuriem viena tagad vairs nebūs. Un arī prakse, kā pašvaldība bija ieradusi pašvilpt, kad mazie, tehniskie darbiņi jāizpilda, tagad varēs aizmirst. Par katru kustību uz malu – piķo! Un visbeidzot, vai nevienam neliekas aizdomīga zemā cena pie nosacījuma, ka uzņēmumam šeit viss no jauna jāveido (kā tas arī rakstā ir minēts). Var tikai prātot, uz ko tad ietaupīs… Bet lai jau notiek tā un ir tas rūpīgais un gādīgais saimnieks Bauska, jo tiem, kam tiešām par to būtu jārūpējas, šķiet, ir par to pavisam aizmirsuši, vai ne Aivar!?

  12
  1
 37. Kapitālisma motors ir naudas aprite. Svešo piesaistes gadījumā pašvaldības budžeta, un nākotnē varbūt iedzīvotāju komunālā nauda, tiks lielā mērā izņemta no novada un pārsūknēta uz citu reģionu. Tas uzlabos konkrēto novada iedzīvotāju dzīvi? Naudas masa novadā samazināsies, nodokļu apjoms būs mazāks ar izrietošajām sekām. Būs ekonomija? Vēl nav zvanīts. Ekonomiju ar vieglu roku var iegrūst kādu avotu sadārdzinājumā.

  8
  2
 38. Laikam beidzot tauta sāk saprast abu aivaru stratēģiju 🙂 žēl tikai, ka par vēlu. Vēl var uzteikt abas līdzdarbones no laukiem. Tikpat “tālredzīgas” kā a1un a2. “Desertam” pa virsu rijkuris un romanovs kā odziņas uz kūkas 🙂

  18
  2
 39. Bet jautājums kā uzņēmums, kam visa infrastruktūra ir jāveido no sākuma, var uzvarēt konkursā vietējo paliek atklāts.

  12
 40. Nu redzēsiet!Tarifi būs kosmosā!
  Vietējos nīcina ārā.Varbūt no Āfrikas firmu paņemt varējāt!

  12
  2
 41. kā veidojas šis “lētakais” piedāvājums pašvaldību, šoreiz Bauskas, iepirkumos- “nopērk” lētāko, bet jau pēc mēneša rodas “nepieciešamie” papildus izdevumi tādiem un tādiem līgumā paredzētiem darbiem, kas tomēr līgumā netika fiksēti bet jāveicot. Ne jau velti gan tepat mūsu KNAB Jēkabs, gan ārzemju audita kompānijas ir atzinušas- korupcija Latvijā nav izzudusi un valsts un pašvaldību iepirkumi šajā ziņā ir topā…

  10
 42. Vai skribentiņi tikpat sīki nevarētu izskaidrot, ka SIA Vizii Urban patiesā labuma guvējs ir Guntars Kokarevičs?

 43. -> Iedzīvotājs

  Ļoti vienkārši, privātais uzņēmums var darīt kā viņam tīk, var iedot arī zemu piedāvājumu, kas nes zaudējumus ar domu tos segt no saviem līdzekļiem un vienkārši “iekarot” lielāku tirgus daļu. Ļoti pieņemu, ka šis ir tas gadījums, jo kā rakstā minēts šis uzņēmums darbojas jau vairākās pilsētās.
  Zinu gan kā šie piedāvājumi tiek gatavoti un parasti ir tā, ka darbos, kurus potenciāli nepasūtīs daudz, cena tiek nolaista pavisam minimāla, lai samazinātu visu piedāvājuma kopsummu. Ja tas tā arī ir, tad pašvaldībai būtu jāizanalizē piedāvājums, jāsaprot kuros punktos tā ir izdarīts un ja gadījumā kaut kas viņu darbībā nepatīk, tad šo var izmantot kā soda rīku, pasūtot vairumā šos darbus, kas viņiem nes mīnusus. Aivar, par šo man, lūdzu, otkatu, paldies 😉

 44. Palielām firmām ir speciāli cilvēki, kas pēta kā var apčakarēt pasūtītāju. Paņēmieni ir klasiski. Jau minētās spēlītes ar cenu un apjomu, materiālu maiņa vai brāķa materiālu lietošana. Starp citu, VS tajā slavenajā janvārī ielas kaisīja drīzāk ar ledus pulējamo pastu, nevis pretslīdes materiālu. Līguma stadijā cenšas dabūt sev izdevīgus un neskaidrus nosacījumus. Pēta arī pasūtītāja intelekta un godaprāta līmeni, iespējamo kontroles trūkumu. Un protams, cenšas korumpēt, jo tad pasūtītājs ir neitralizēts- tur muti un uz tiesu neiet. Lētās cenas piedāvātājs riskus izvērtē un viņam jau ir plāns kā defektu pārvērst par efektu.Ja firma strādā vairāk kā desmit gadus, tad tajā dīķī bebru (profānu) nav.

 45. Kode, un? Kas par to, ka tieši viņš ir patiesā labuma guvējs? Ko tev vai kādam citam tas maina? Cilvēki nedrīkst nodarboties ar uzņēmējdarbību?

  3
  1
 46. Un?Papīrs pacieš visu.Galīgi netīšām lielajā CleanR Grupas valdē ir Šķēles finansists Krongorns.

  2
  1
 47. Jā,tāds tas segums bija,bet pirms tāds izveidojas arī paiet laiks,tas bija dienas pēcāk,mana situācijas zona bija maza iela-Parka iela netālu no luksofora,policija pārbaudīja gan riepas,gan ceļa segumu un protokolā minēts ka-slidens ceļš un kopš tā laika-I want to see the pain,I want to see the mental blood!Mašīnu ļoti mīlu un tas bija ārkārtīgi sāpīgi.Šis info bija kā eleksīrs sirdij,ļoti daudz man nozīmējošs!

  2
  2
 48. Jāmīl cilvēki,ne lietas.Mīlēt mašīnu ir kaut kad līdzīgs zoofīlijai vai nekrofīlijai.Nu tik pat perversi.

  3
  1
 49. protams, ir sāpīgi slideno brauktuvju dēļ sasist mašīnu Bauskas ielās, bet, cilvēk, vēl sāpīgāk un vēl biežāk tas izdarāms tieši Rīgā, nekopto ielu dēļ, bet tik tālu braukt jau tev liedz tavas autovadītāja prasmes. Kā saka, ja katram “kritējam” varētu apakšā spilvenu pašaut…

  3
  2
 50. nu to jūs, nejēgas, pilnai laimei varēsit izbaudīt jau nākamajā ziemā, protams, ja tāda pie klimata pārmaiņām būs….

  1
  1
 51. Iesaku nestrīdēties un neapšaubīt manis teikto-esmu izbraukusi gan Berlīni gan Varšavu gan daļu Čehijas caurbraucot-tas ziemā,gan ikdienišķi Rīgu,gan vasarā arī bijusi izbrauksi Beļģiju,Nīderlandi tostarp galvaspilsētu ar intensīvu riteņbraucēju satiksmi tosstarp un noticis nav bijis nekas!Tā kā rosinājums paklusēt un man nav nekas jāpierāda,es esmu gandarīta ka šis sūdainā iestāde daļēji zaudē savu darba virzienu!

  1
  3
 52. Ja ir vajadzīgi pierādījumi,droši rakstiet man uz messenger un atsūtīšu bildes no vietām kur ir redzams auto un arī video kur skaidri redzams kur esmu un braucu,nevajag liet bleķi par lietām par kuram nav ne informācijas ne Jūs ziniet kur cilvēks ir bijis ar savu auto!Ceļi šajā nabagmājas valstī ir zem katra kritērija,bet tas ka nevar mazu mazpilsētu ar 8+ normāla garuma ielām sakopt tā lai cilvēks varētu braukt uz 40 km/h ir vnk pretīgi līdz riebumam un es skaidri zinu savu ātrumu,jo speciāli braucu lēnāk!Viss punkts un marš būdā!

  1
  3
 53. Ko es arī atzīt kā savu vājo vietu un tā aizvien nav izkopta ļoti labā līmenī-tā ir parkošanās,iebraukšana šaurās vietās sākotnēji,bet tagad ir liels progress,bet tā noteikti nav braukšana savādākā aspektā,jo man ir palīdzējis tas ka es ļoti labi braucu ar riteni,dinamiski un pārvaldu to veidu!

 54. Tas nebija par prasmēm,tā nebija šoseja uz kuras var pastūrēt uz vienu vai otru pusi tādejādi iztaisnojot saslīdēšanu,tur abās pusēs ir betona vaļņi vai kā tie dēvējami,tad viens koks akurāt pirms luksofora,pie luksofora stāvēja divi auto,ja tā nebūtu es būtu situāciju izgrozījusi,ja nebūtu koks es būtu iebraukusi kupenā kāda arī bija mana doma,ja nepagrieztu stūri pa labi,tad iebrauktu abos auto un skāde visiem būtu,jo otrs auto visticamāk no trieciena iebrauktu pirmajā!Man nebija izvēles patiešām,es būtu izdarījusi visu ko tajā īsajā brīdī varētu izdarīt m,vnk slīdēja kā pa “sviestu”!

  2
  2
 55. tad ir sviests kādas, visticamāk, blondas būtnes galviņā, bet kurai, pēc viņas domām, ir “vienīgās patiesības” patents, un kura dažreiz bijusi arī Rīgā.., tā gan tas no malas izskatās, cienījamā LT. Lai sviests tev nebūtu ne uz ielas, ne galvā, ieteicams pārvietoties vien ar sabiedrisko.

  3
  3
 56. Nav sausi jāreaģē uz lietām kas notikušas,bet varēja nenotikt un sakarā ar vietām kur esmu braukusi man nekas nav jāpierāda,jo smieklīgi tas jau ir vien no fakta,ka pati zinu kādus tālus ceļus esmu veikusi!Es latviskā garā neklusēju par nejēdzībām ja tās skar mani!ps:Viss ir noticis tā kā varēja notikt vislabākajā gadījumā nevis sakarā ar auto,bet ar šo iestādi līdz ar to mana sirds ir daudz mierīgāka,tas arī viss,punkts!

 57. Kā arī jāatcerās,ka ir impulsīvi cilvēki kuri nereaģē mēreni uz situācijām,ka iespējams ir problēmas ar dusmu menidžēšanu,bet ierosinu arī Jums atgriezties uz savu piedzimšanas brīdi un izmainīt savu būtības šķautni jau no pašiem pamatiem!Man tas pašai ir sagādājis daudz problēmu,bet es to neesmu spējusi izmainīt!Bet kam es nekad nepiekritīšu,ka tiek apšaubītas lietas kuras tiešām ir notikušas,pat nezinu kādu iemeslu dēļ,cilvēki brauc dažādi arī ne ziemā,ieskrien viens otram aizmugurē gan pie luksofora,gan sastrēgumos,gan avarē gan visādi,tātad viņi visi nemāk braukt,bet dzīvē tā tas nav,lietas vnk notiek!

 58. arī muļķim(ei) ir savas problēmas, bet, lai savas braukšanas neprasmes izklāstītu šeit, portālā un tālab nolādētu vietējo uzņēmu, tiešām varētu būt ne tikai muļķība, bet pat “ne pilns rublis”

  4
  4
 59. VS šoka terapiju vajag, zinās kā mālus bērt uz ledus, nerunājot par māju apsaimniekošanu, precīzāk- NEAPSAIMNIEKOŠANU un naudas iekasēšanu bez apsaimniekošanas. Bišķi kaut ko dara, siltummaiņus dikti skalo, iemeslu būtu jālikvidē, būs mazāk jāskalo. Atkritumu jautājumā arī nevarība , bet cenas kā par zeltu. Tomēr rīgas kundziņi būs lācis vilka vietā. Rīdzinieki spiedīs uz ” zobu tīrīšanu” un vietējo varas kundziņu dancināšanu pēc savas stabules, kā arī uz tautas slaukšanu, kad vietējie kundziņi šiem pārdos tautu.

  4
  1
 60. Jā,piekrītu pensionāram apsaimnieko ļoti virspusēji-tīri tā nopļauj zāli,iziet reizi mēnesī darbinieks cauri stāviem ar rokas putekļsūcēju,netiek logi mazgāti,kko uzkrāj,bet kad kaut kas ir jāveic tomēr pluso klāt rēkiņam vēl naudu vismaz uz gadu,absolūti varētu iztikt bez viņu pakalpojumiem,ja vien būtu alternatīvs uzņēmums!

  1
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.