Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ikdienā balstās uz sadarbību, uzticēšanos un izpratni

Bauskas pilsētas pamatskolas 9.a klasē mācās aktīvi, sportiski un vienoti jaunieši ar lielu fantāziju

Bauskas pilsētas pamatskolā šogad izglītību iegūst divas devītās klases, ar tām arī beigsim absolventu klašu sēriju aprakstu «Bauskas Dzīvē». Šie jaunieši klasē ir skaļi, daudzpusīgi un apveltīti ar radošu fantāziju.

9.a klasi Bauskas pilsētas pamatskolā šogad absolvēt plāno 21 jaunietis – 11 meitenes un desmit zēni. Klases audzinātāja ir Dina Ālmane, kura iestādē māca latviešu valodu un literatūru.

Ārpusskolas aktivitātēs
Lielākā daļa 9.a klases skolēnu Bauskas pilsētas pamatskolā mācās kopš pirmās klases. Sev viņi izvirza moto «Saies!» un atzīst, ka ir draudzīga un saliedēta klase. Vissaliedētākie tieši tad, kad jāgatavojas pārbaudes darbiem vai jāpilda mājas darbi, jo tad cits citam sniedz palīdzīgu roku. Skolēni pastāsta arī to, ka viņi ir radoši un viņiem piemīt liela fantāzija.

Mūzikas jomā sevi pilnveido Renāte Līgotne, Beāte Līgotne, Samanta Barovska un Gabriela Seimane, kuras dzied korī. Luīze Aleksandrova drīz absolvēs arī Bauskas mūzikas un mākslas skolu mūzikas programmā. Klases audzinātāja priecājas, ka meitenes atrod laiku gan mūzikai, gan mācībām.

Klasē ir sportisti, kas piedalās skolas un novada sporta aktivitātēs, – Adrians Zaikins, Kristiāns Manavickis, Edvards Novikovs un Edvards Kapelis, kā arī Luīze un Evelīna Strautniece. Brīvajā laikā daži skolēni nodarbojas arī ar brīvo cīņu, BMX, florbolu, vieglatlētiku un motosportu. Klases audzinātāja atzīst, ka iestādes skolotāji ar prieku sadarbojas un palīdz apgūt zināšanas tiem skolēniem, kuri vēlas mācīties – pieliek daudz enerģijas, lai mācību rezultāti būtu pēc iespējas labāki. Ļoti labas sekmes ir Luīzei, Renātei un Gabrielai. Meitenes ar labiem rezultātiem ir piedalījušās mācību priekšmetu olimpiādēs. «Daļa skolēnu nav tik centīgi, bet dzīve piespiedīs mācīties vairāk un centīgāk,» uzskata D. Ālmane.

Labprāt dodas ekskursijās
Skolā tiek rīkotas diskotēkas, popielas, arī «citādā nedēļa», kuras laikā starpbrīžos notiek sportiskas aktivitātes un katru dienu ir konkrēta tēma, piemēram, diena bez viedierīcēm, noteikta tematika apģērbā un tamlīdzīgi. Norisinās arī koncerti, dzejas dienas un citi sarīkojumi, kuros klases kolektīvs iesaistās.

Ekskursijās klase devusies uz «Tarzāna» trasi, depozīta pārstrādes rūpnīcu «PET Baltija», patversmi «Mežavairogi», bijuši arī lāzertagā un vietējā apkārtnē – Bauskas pilī. Skolotāja piemetina, ka neaizmirstamas bijušas klases mācību ekskursijas gan šogad uz Turaidu, gan citus gadus kopā ar iepriekšējo audzinātāju Kristīnu Kondrotaiti. Izbraucienos skolēni esot draudzīgi – prot savā starpā sadarboties un ir izpalīdzīgi.

Pamatskolas gadi jauniešiem visvairāk palikšot atmiņā ar klases kolektīvu, iestādes skolotājiem un ekskursijām. Eksāmenu laikā skolēni jūtas salīdzinoši mierīgi un atzīst, ka īpašu uztraukumu neizjūt. Klases audzinātāju Dinu Ālmani viņu raksturo kā labu, saprotošu un sirdsskaistu cilvēku.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.