Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Izauguši par foršiem, inteliģentiem jauniešiem

Iecavas vidusskolas 9.c klasē valda draudzīga un silta gaisotne

Mācību iestādes 9.c klasē mācās 25 skolēni – 13 zēni un 12 meitenes. Klases audzinātāja ir Iecavas vidusskolas bibliotekāre Gunita Birka. Viņa 9.c klases jauniešus raksturo kā vispusīgus, ko pierāda arī viņu intereses un hobiji.

Dosies pirmajā kopīgajā braucienā uz ārzemēm
Kolektīvs sevi raksturo kā draudzīgu jauniešu kompāniju. Klase, pēc viņu domām, ir arī spēcīga un saliedēta. Savās draugu grupās klasesbiedri bieži satiekoties arī ārpus skolas telpām, lai dotos pastaigās vai citādi pavadītu brīvo laiku. Skolotāja mudina audzēkņus vairāk sevi paslavēt, jo jaunieši esot arī gudri, vispusīgi un talantīgi.

Mēneša beigās viņi dosies divu dienu ekskursijā uz Lietuvu, kas būs klases pirmais kopīgais izbrauciens uz kādu ārvalsti. Kaimiņzemē kolektīvs apmeklēs Druskininkus, kur dosies uz akvaparku, kā arī apskatīs Viļņu. Līdz šim jaunieši jau bijuši dažādās Latvijas vietās. Apskatīta Liepāja, Līgatne, Baldones meži, daļa devusies arī slēpot uz Riekstukalnu. Iecavas vidusskolā šajā mācību semestrī tika aizvadīta pirmā Ziemassvētku balle jaunajā skolas aktu zālē, ko jaunieši atceras ar labām atmiņām. Vēl no skolas pasākumiem klase min sporta spēles, kurās piedalījās kā vienots kolektīvs.

Lieks stress palielina iespēju kļūdīties
Pēc mācībstundām skolā jaunieši darbojas dažādi – daļa meiteņu dejo tautas dejas un laikmetīgās dejas. Puiši apmeklē sporta zāli, Jaunsardzes nodarbības, spēlē futbolu un basketbolu, kā arī nodarbojas ar cīņas sportu. Citi arī ir beiguši vai joprojām apmeklē Iecavas mūzikas un mākslas skolu.

Eksāmenu tuvošanās daļai klases izraisa jūtamu uztraukumu, taču Edvards Čudars atzīst, ka par pārbaudījumiem neuztraucas, jo apzinās, ka lieks stress palielina iespēju pieļaut kļūdas. Latviešu valodas un matemātikas eksāmeni esot tie, kuri biedē visvairāk.

Savus pamatskolas gadus devītie vislabāk atcerēšoties ar ikdienas dzīvi. Kāds no klases atzīst, ka visvairāk no skolas laika viņš atminēšoties rutīnu, kas saistās ar skolas apmeklēšanu. Atmiņā noteikti paliks arī klasesbiedri, ar kuriem kopā pavadīti visi šie gadi, kā arī klases audzinātāja.

Audzinātāju G. Birku klase raksturo kā «jautru, čaklu, izpalīdzīgu, mīļu, centīgu, skaistu» jeb vienā vārdā – vislabāko. Skolotāja savus jauniešus aizstāvot dažādās situācijās, taču vajadzīgā brīdī arī pamāca un motivē. Attiecības ar audzinātāju visiem esot labas, kas manāmi nolasāms arī no valdošās gaisotnes kolektīvā.

Cik dažādi paši – tik dažādi mērķi
«Ja absolvēšu devīto klasi, tad plānoju doties uz Vāciju, lai attīstītos repā,» stāsta Gusts Ziemelis, «ir latviešu grupa «Kastrācija», kas mani ļoti iedvesmo tiekties uz šo mērķi. No mācību priekšmetiem man vislabāk patīk mūzika, bet vismazāk – sporta stundas.» Markuss Raivo Rijnieks pēc pamatskolas absolvēšanas plāno turpināt mācības Iecavas vidusskolā vai doties uz Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālo vidusskolu. Pēc vidusskolas jaunietis vēlas studēt Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, pēc tam dienēt militārajā dienestā kā virsnieks. «Militārā joma mani ieinteresēja, kad sāku apmeklēt Jaunsardzes nodarbības – ceturtajā klasē,» tā Markuss Raivo, «šī joma man šķiet interesanta, kā arī man liekas, ka tas attīsta vīrišķību. Militārajā jomā visi ir vienlīdzīgi, lojāli cits pret citu – man tas patīk. Skolā vislabāk man patīk sporta stundas, bet nepatīk fizika.»

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.