Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Izveidots audio gids “Bauskas ebreju stāsts”

Bauskas novada Tūrisma informācijas centrs sadarbībā ar Bauskas muzeju ir izveidojis bezmaksas audio gidu latviešu, krievu un angļu valodā “Bauskas ebreju stāsts”. Tas publiski visiem interesentiem būs pieejams no trešdienas, 25.maija, aplikācijā “Izi.travel”, portālu informēja Bauskas novada Tūrisma informācijas centra vadītāja Inese Turkupole-Zilpure.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa atklāja, ka ideja par šāda audio gida izveidošanu radās, tāpēc, ka Bauskas būtiska kultūras mantojuma daļa ir saistīta ar ebrejiem, par to interesējas gan šo cilvēku senči, gan tūristi, gan vietējie iedzīvotāji. Tūrisma informācijas centrs ir aktīvi iesaistījies Latvijas Universitātes (LU) projektā „Sarežģītais vēsturiskais mantojums Latvijā: holokausta tūrisma vietas starp piemiņas kultūru, mūsdienu tūrisma pieprasījumu un piedāvājumu” (“MemoTours”), līdz ar to audio gids ir loģisks un mūsdienīgs rīks kā komunicēt un pasniegt  šo tēmu, akcentēja I. Turkupole-Zilpure.

““MemoTours”  projekta rezultāti atklāj, ka Bauskas iedzīvotājiem ir zināšanas par traģiskajiem vēsturiskajiem notikumiem pilsētā un tās apkārtnē, un visbiežāk,  iedzīvotāji norāda uz tām vietām, kas ir iezīmētas pilsētvidē jeb tām vietām uz kurām ir norāde, pie kurām ir vismaz informatīva plāksnīte. Intervijās vietējie iedzīvotāji norādīja, ka ir svarīgi šīs vietas padarīt redzamas, ne tikai pilsētas viesiem, bet arī vietējiem iedzīvotājiem, īpaši jauniešiem. Traģisko pagātnes notikumu piemiņas vietas ir kā tilts starp pilsētas pagātni un nākotni. Manuprāt, pēdējos gados Bauskā šis tilts tiek veiksmīgi stiprināts, lai arī ne vienmēr tas ir viegli, “ teic projekta vadītāja, LU Filozofijas un socioloģijas institūta vadošā pētniece Aija Van der Steina.

Lai simboliski atzīmētu šo notikumu, uz audio gida prezentāciju 25.maijā Bauskā ieradīsies Latvijas ebreju kopienas pārstāvji.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. varēja atskaņot arī stāstu par tagad šeit dzīvojošajiem Latvijas pavalstniekiem – ebrejiem, par viņu aktivitātēm LKS un Saskaņā, par viņu redzamākajiem biedriem jau no interfrontes laika līdz Eiropadomes Ždanokai.

    6
    5
  2. pie tās pašas reizes ģeldētu vāvuļojums par pašu galveno šīs valstiņas amatpersonu

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.