Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Izveidots Bauskas novada skolu jauniešu medijpratības treneru tīkls

Bauskas Valsts ģimnāzijā trešdien, 23. novembrī, norisinājās pirmās nodibinājuma «ViedDoma» organizētās medijpratības treneru tīkla Bauskas novadā jauno treneru mācības. Skolēni no dažādām Bauskas novada izglītības iestādēm divas stundas apguva medijpratības pamatus, kā arī mācījās kļūt par treneriem, lai izglītotu citus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas Valsts ģimnāzijas lielajā zālē sapulcējās 70 skolēni, no kuriem 12 jaunieši izrādīja vēlmi kļūt par medijpratības tīkla kuratoriem jeb pasniedzējiem savās skolās. Audzēkņi ieradās no sešām Bauskas novada izglītības iestādēm – Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālās struktūrvienības, Iecavas vidusskolas, Pilsrundāles vidusskolas, Bauskas Valsts ģimnāzijas, Bauskas 2. vidusskolas un Īslīces pamatskolas. Arī Uzvaras pamatskola piedalās medijpratības treneru tīkla īstenošanā Bauskas novadā, taču pirmajā tikšanās dienā skolas pārstāvji ierasties nevarēja.

Pirmajā mācību reizē jaunie treneri apguva medijpratības pamatus – kā pazīt viltus ziņas, kā atšķirt viltus fotogrāfijas no īstām, iepazina mājaslapas, kur pārbaudīt informācijas patiesumu, kā arī citas kompetences.

«Patīkami, ka dažas Bauskas novada izglītības iestādes ir izrādījušas interesi par medijpratību un tās attīstīšanu savās skolās,» domās dalās nodibinājuma «ViedDoma» priekšsēdētājs Kaspars Kalējs, «biju cerējis, ka atsauksme būs nedaudz lielāka, piemēram, no Vecumnieku apvienības puses, taču jebkurā gadījumā ir vēl laiks pievienoties mūsu pulkam, un ticu, ka medijpratības treneru pulks kļūs arvien lielāks.» Kaspars atzīst, ka jaunajos treneros saredz lielu potenciālu un interesi par zināšanu tālāku nodošanu skolēniem viņu skolās. «Mūsdienās, kad dažāda informācija ir sastopama ik uz soļa, ir ļoti svarīgi prast atpazīt patiesu informāciju no viltus, lai pasargātu gan sevi, gan cilvēkus mums apkārt,» tā nodibinājuma «ViedDoma» priekšsēdētājs K. Kalējs.

Ar otro mācību gada semestri jaunie treneri pasniegs medijpratības nodarbības savās skolās. Kā ceļamaizi nodibinājums «ViedDoma» jaunajiem 12 informācijpratības treneriem dāvināja organizācijas izstrādāto galda spēli «Patiesība pret viltu», kas būs kā papildu rīks, ko izmantot, vadot nodarbības savās skolās. Jaunieši, kuri vēl nav saņēmuši savu informācijpratības trenera sertifikātu, to saņems pēc virtuālā kursa apgūšanas «Very Verified», ko izstrādājusi Baltijas medijpratības programma «IREX».

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.